Gyvūnų daugyklų skandalas nebaigtas, nerimo kelia šunų dingimai
Įkelta:
2021-01-18
Nuotrauka
Koliažas
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo, m.klaipeda.diena.lt, Daivos Klimienės feisbuko nuotraukos

Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.

Šuo dar neatsirado

Jurbarkiškių Klimų šeima vis dar neranda gruodžio 16-ąją dingusios amerikiečių akitų veislės kalytės Ailos. Skelbimai apie ieškomą šunimi dar dabar kabo tiek Tauragės, tiek Jurbarko gatvėse. Jau praėjo du mėnesiai, tačiau šuns dingimo aplinkybės vis dar lieka itin mįslingos. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė šuns savininkė jurbarkiškė Daiva Klimienė, šuo dingo tiesiog iš namų kiemo.

– Namie valiau langus. Aila, kaip ir kasdien, lakstė kieme. Po pusvalandžio galvoju, einu pažiūrėsiu, kur šuo. Nei kieme, nei ant kelio, nei už sodybos – niekur nėra. Turime namų kiemą stebinčią kamerą, tad su vyru peržiūrėjome vaizdo įrašą. Matosi, kaip Aila nubėgo už namo kampo ir nebegrįžo, – pasakojo moteris.

Nuotrauka
Aila

Sodyboje šeima gyvena beveik metus, nuo tada, kai įsigijo Ailą. Šuns savininkė teigia, jog iki tol nebuvo atvejo, kad šuo pabėgtų ar apskritai nutoltų nuo sodybos, esą ji labai prisirišusi prie šeimos narių.

Apieškojusi apylinkes šeima socialiniuose tinkluose pasidalino skelbimu, prašydama padėti rasti mylimą augintinį. O kad žmonės labiau įsitrauktų į paieškas, už šuns suradimą siūlomas atlygis – 1000 eurų.

– Mums ėmė skambinti, rašyti žinutes. Reaguodavome į kiekvieną pranešimą, važiuodavome ieškoti nurodytose vietose. Vieni pranešė matę mūsų šunį vedžiojamą Tauragėje, pasakė, kur ieškoti, atvykome, tačiau šuo buvo net nepanašus. Mums buvo pranešta ir apie tai, kad mūsų šuo galėjo būti pavogtas. Nurodyta viena šunų dauginimu besiverčianti šeima. Kadangi apie šuns dingimą buvome pranešę pareigūnams, policija nuvyko pas tą šeimą, patikrino net kelias vietas, kur tie asmenys laiko šunis, tačiau mūsų Ailos nerado, – pasakojo D. Klimienė.

Jaučiasi neliečiami

Kaip sako moteris, spėjimai, kur galėtų būti šuo, ją pasiekia iki šiol, tačiau ne visus juos lemta patikrinti. Pasak pašnekovės, tam, kad pareigūnai vyktų patikrinti kokią konkrečią vietą, būtina pateikti savo įtarimus patvirtinančių įrodymų. Tai gali būti kaimynų liudijimai, nuotraukos.

Moteris palaiko ryšį su organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ Tauragės apskrities vadove Kotryna Baltrušaityte. Moteris buvo viena šunų gelbėjimo iš nelegalių daugyklų iniciatorių.

Nuotrauka
Kotryna
Nuotraukos autorius:
Kotrynos Baltrušaitytės feisbuko nuotrauka

Gyvūnų mylėtoja žino ne vieną daugyklą, kurioje šunys būdavo laikomi abejotinomis sąlygomis. Kai kurie daugintojai įteisino veiklą, tačiau jų požiūris į šunis nepasikeitė – šie juos kergia ne visada paisydami gyvūnų sveikatos. Tai įrodyti, pasak „Lietuva – gyvūnams“ Tauragės apskrities vadovės, itin sudėtinga – įstatymai dauginti šunų nedraudžia, baudos už pažeidimus jų negąsdina, net šuns vagystės atveju atsiperkama keliasdešimties eurų bauda.

– Jie puikiai žino įstatymus ir tuo naudojasi. Šunis dauginti be dokumentų galima. Laikyti namuose daug šunų nieks nedraudžia. Atvykę patikrinti tokių daugyklų Maisto ir veterinarijos atstovai vertina, ar šunų laikymo sąlygos nesikerta su Gyvūnų gerovės įstatyme numatytais reikalavimais. Pavyzdžiui, kiek erdvės šuo gali turėti aptvare ir panašiai. Tačiau prasidedant teisminiams procesams, teismai nelabai atsižvelgia į tą Gyvūnų gerovės įstatymą, jie teisiškai žiūri ir jiems atrodo, kad žiaurus elgesys su gyvūnu yra tada, kai gyvūnas žalojamas. O pagal įstatymą žiauriu elgesiu laikomos ir netinkamos gyvūnų laikymo sąlygos. Tinkamas sąlygas daugintojai dėl itin didelio gyvūnų skaičiaus realiai sunkiai užtikrina, – dėstė K. Baltrušaitytė.

Nuotrauka
Sunys
Nuotraukos autorius:
m.klaipeda.diena.lt nuotrauka

Moteris reaguoja į gyventojų pranešimus apie blogomis sąlygomis laikomus gyvūnus ir kreipiasi į policijos pareigūnus, kuriuos į patikrinimus lydi Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius. Ne viename tokiame patikrinime moteris yra dalyvavusi. Pasak jos, tai, ką tenka aptikti šunų daugyklose, kelia pasibjaurėjimą.

– Tarkim, kalė šunyčių gali atsivesti tik kartą per metus. Kalėms ruja būna kas pusę metų ir jos negalima su šunimi suleidinėti dažniau. Būtinas poilsis, kad atstatytų organizmą. O daugintojai jas suleidinėja tam terminui nepraėjus, net nebūna Cezario pjūvio randai sugiję. Jie pumpuoja jas vitaminais, kad tik jos kuo daugiau šuniukų atsivestų. Rugsėjo mėnesį apsilankę daugykloje Tauragėje radome vaistų, kurių apskritai neįmanoma nusipirkti parduotuvėje. Neoficialiais duomenimis, vienas miesto veterinaras talkina tiems šunų daugintojams, klastodamas įrašus šunų dokumentuose. Pavyzdžiui, šuniukas nuo kalės gali būti atskiriamas ir parduodamas tik dviejų mėnesių, šunytį skiepijusiam veterinarui skiepų pase išrašius skiepą atgaline data, šunytį perkantys asmenys galvoja, kad gyvūnas jau yra pakankamo amžiaus gyventi be mamos. Dažnas atvejis, jog parduodami vos mėnesio šunyčiai, jie neišgyvena, – dėstė pašnekovė.

Apie dingusius šunis – ne viena istorija

Ailos savininkė jurbarkiškė D. Klimienė tiki, kad jos šuo galėjo būti pagrobtas dauginimo tikslais. Šeima kalytės ieško jau du mėnesius Per tą laiką su moterimi susisiekė ir kitų dingusių šunų savininkai. Vienas skambučių moterį itin sujaudino.

Praėjus dešimt dienų po mūsų Ailos dingimo, gruodžio 26-ąją, Radviliškyje panašiomis aplinkybėmis dingo kitos šeimos amerikiečių mastifų veislės šuo. Tų žmonių pasakojimu, einant pasivaikščioti šuo užbėgo už tolėliau stovėjusio namo kampo, šeimai priartėjus šuns nebebuvo. Šuo iki šiol nerastas. Skuodiškiai pasakojo, kad Skuode šunys dingsta tiesiog iš aptvarų. Švenčionėliuose pas šunų daugintojus akitos veislės šunys aptikti laikomi tiesiog rūsiuose.

 

– Praėjus dešimt dienų po mūsų Ailos dingimo, gruodžio 26-ąją, Radviliškyje panašiomis aplinkybėmis dingo kitos šeimos amerikiečių mastifų veislės šuo. Tų žmonių pasakojimu, einant pasivaikščioti šuo užbėgo už tolėliau stovėjusio namo kampo, šeimai priartėjus šuns nebebuvo. Šuo iki šiol nerastas. Skuodiškiai pasakojo, kad Skuode šunys dingsta tiesiog iš aptvarų. Švenčionėliuose pas šunų daugintojus akitos veislės šunys aptikti laikomi tiesiog rūsiuose. Tai pasibaisėtina. Tos veislės šuneliai yra itin aktyvūs, įsivaizduokite, ką jie turi išgyventi, – kalbėjo moteris.

Rugsėjo mėnesį į kovą su netinkamomis sąlygomis laikomais gyvūnų daugintojais kilo ne tik gyvūnų globos organizacijų atstovai, bet ir visuomenė. Socialiniuose tinkluose per trumpą laiką susiorganizavę daugyklų šturmą žmonės šunis išgelbėjo iš Lauksargiuose ir Tauragėje, Gaurės gatvėje ,esančių daugyklų. Dėl veikos vienoje iš jų vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas.

Policijos akiratyje – daugykla Gaurės gatvėje

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariato duomenimis, rudenį policija sulaukė ir vis dar sulaukia gyventojų pranešimų dėl gyvūnų nepriežiūros. Didžioji dalis, kaip sako Greta Kęsminaitė, Tauragės AVPK Komunikacijos poskyrio vyresn. specialistė, nepasitvirtino.

– Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl vienoje Tauragės rajono Lauksargių seniūnijos sodyboje,  neleistinomis sąlygomis narvuose laikomų šunų. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą juos pasitiko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė, kuri teigė, kad galimai šioje sodyboje nelegaliai auginami veisliniai šunys, labai prastomis sąlygomis, neturint reikiamų šunų nuosavybės dokumentų. Pareigūnams su specialistais apžiūrėjus laikomus šunis buvo nuspręsta juos patikėti gyvūnų globos namams. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl šio įvykio pradėjo tyrimą. Policijos pareigūnai yra pradėję tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais Tauragėje, Gaurės gatvėje, – teigė pareigūnė.

Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos duomenimis, iš daugyklų Meldiklaukio k. (Lauksargių sen.) rugsėjį buvo paimta 10 šunų, iš nelegalios daugyklos Gaurės g. 13 laikinai globai perduota 9 šunys, 3 katės.

Kaip sako Aušra Stumbrienė, Tauragės valstybinės maisto veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja, rugsėjį kilęs skandalas davė vaisių: šunų veisėjai ėmė legalizuoti savo veiklą.

„Jei iki rugsėjo 1-os dienos buvo patvirtintos 2 gyvūnų augintinių veisimo vietos ir 17 registruotų gyvūnų augintinių veisėjų, po rugsėjo 1 d. prisidėjo dar 3 patvirtintos gyvūnų augintinių veisimo vietos ir dar 18 registruotų gyvūnų augintinių veisėjų.

Nuotrauka
Sunys

Vykdant patikrinimus nelegalių veislynų rasta 4, po visų įvykių 3 iš 4 pateikė prašymus legalizavimuisi, bet kol vyksta tyrimas, legalizavimas negalimas. Jiems draudžiama disponuoti gyvūnais iki kol tyrimas bus baigtas“, – teigė VMVT atstovė.

Paimti šunys buvo nualinti kergimo

Rugsėjo mėnesį iš nelegalių daugyklų paimti 22 gyvūnai šiuo metu yra laikinoje globoje ( VšĮ „Būk mano draugas“ ir VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“). Įsitikinta, jog gyvūnai išties buvo neprižiūrėti: turėjo blusų, jų kailyje aptikta įvairių odos pažeidimų, fiksuotas dantų ir ausų higienos trūkumas, daugumai gyvūnų diagnozuoti ausų ir akių uždegimai, trečiojo voko išvirtimai, bambos išvaržos, paraudę tarpupirščiai (cistos, žaizdos).

„Vienai labradoro retriverių veislės patelei iš pieno liaukų bėgo sekretas (galimai pienas), tačiau patikrinimo metu jauniklių nebuvo rasta. Prancūzų buldogų patelėms fiksuoti Cezario pjūviai. Vienai prancūzų buldogų patelei fiksuota maždaug 6 cm ilgio operacinio pjūvio randas. Rando dalyje fiksuota išvarža, pjūvio vietoje aplink likusio siūlo mazgelį susiformavęs pūlinys. Patelei nesuteikta būtina veterinarinė medicininė pagalba, tačiau vėl įtariamas vaikingumas (kad būtų lengviau suprasti – randas po Cezario pjūvio dar nesugijęs, o ji vėl vaikinga). Keletui taksų diagnozuoti įsisenėjęs bronchitas. Patinams diagnozuoti įvairūs apyvarpės ir varpos uždegimai, hiperplazijos, cistos, apyvarpių pūliniai. Katėms diagnozuoti konjuktyvitai, bambos išvaržos, gimdos cistos, uždegimai. Įvertinus veterinarijos gydytojų išvadas pažymima, kad neužtikrinama būtina veterinarinė pagalba ir taikomas gyvūnų augintinių veisimas, sukeliantis žalingas pasekmes gyvūnų sveikatai ir gerovei“, – „Tauragės žinioms“ vardijo VMVT atstovė.

Pasak A. Stubrienės, šiuo metu gyvūnų sveikatos būklės gerėja, taikoma veterinarinė pagalba, vis dar tęsiams gydymas.

Anot specialistės, šunų daugintojai melavo, kad tik kai kurios patelės buvo atsivedusios tik vieną kitą šuniuką. Veterinaro išvada teigė ką kita: dauguma patelių buvo arba vaikingos, arba jau atsivedusios šuniukų, vaikinga buvo netgi 12 metų senjorė Jorkšyro terjero patelė, kuri turi įvairių nebepagydomų gretutinių ligų.

Tolimesnis gyvūnų likimas paaiškės pasibaigus administraciniams tyrimams. Meldiklaukio byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui dėl baudos dydžio ir gyvūnų konfiskavimo priėmimo.

Nuotrauka
kakiai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 
Nuotrauka
šunys
Įkelta:
prieš 8 valandas
Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais surengė neplaninį patikrinimą pas registruotą šunų veisėją Jurbarke. Šunų laikymo sąlygos pribloškė, išsiaiškinta, jog vienas ten laikomų šuniukų buvo įsigytas Dainavos gatvėje. Įtariama, jog ir šio šuns balso stygos buvo pakirptos.
Nuotrauka
Jūros krantinė
Įkelta:
prieš 9 valandas
Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Apie brandos egzaminus šiemet viešojoje erdvėje girdėti visokių kalbų – sunku pasiruošti mokantis nuotoliniu būdu, gal vertėjo jų atsisakyti, rezultatai bus prastesni. Nedžiūgauja ir kalbinti abiturientai – rezultatai tikrai bus gerokai prastesni, nes mokytis baigiamosios klasės kursą nuotoliniu būdu tikrai nėra lengva ir paprasta. Abiturientai save įvardija karta, kuriai teko išgyventi šį baisų laikotarpį tikrai nepavydėtinomis sąlygomis ir labai tikisi, jog ties jų karta tai užsibaigs ir kiti galės grįžti į normalų, visiems priimtiną gyvenimą.
Nuotrauka
Krantinė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiomis dienomis žiema dar primins apie save, tad pavasarinę šilumą teks kuriam laikui pamiršti. Sugrįš ne tik neigiama temperatūra, bet ir mišrūs krituliai. Vėl sulauksime šlapdribos, protarpiais ir sniego. Negana to, žvarbumo pojūtį lauke stiprins ir gūsingas vėjas. 
Nuotrauka
kovo 11
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 11 dieną Tauragės kultūros centras organizuoja iniciatyvą „Vėliavų tiltai“. Tą dieną nuo tiltų vėliavų leitmotyvas trispalviais ornamentais nubanguos per viso rajono kaimus ir miestelius. Keletą dienų prieš aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami jungtis į interaktyvų žygį „Valstybingumo keliu“.
Nuotrauka
sąvartynas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar, apie 22 val., ugniagesiams pranešta apie Kaupių kaime (Žygaičių sen.) esančiame sąvartyne kilusį gaisrą.
Nuotrauka
ledas
Įkelta:
2021-03-03
Šiuo metu ledas vis dar dengia Keramikos, Batakių, Skaudvilės tvenkinių ir ant kitų rajone esančių  mažesnių vandens telkinius. Savaitgalį sinoptikams prognozuojant nedidelį atšalimą, gali susidaryti įspūdis, kad ledas bus pakankamai tvirtas ir saugus, lipti ant jo yra pavojinga, – įspėja Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Nuotrauka
laipteliai
Įkelta:
2021-03-01
Pirmadienį gyventojai nuotolinio susitikimo metu bus supažindinti su projektu, kurio metu ketinama sutvarkyti Jūros krantinės ir šlaito dalį nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui. Kitapus pėsčiųjų tilto, link Vasaros estrados, nuslinkusi krantinė kol kas nebus tvarkoma – vyksta teisminiai procesai su šlaito tvarkymo darbus atlikusia įmone. 
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-27
​​​​​​​Grūdines kultūras auginantys žemdirbiai susirūpinę. Nerimo atsirado iškritus sniegui ant šiltos žemės. Sniego daug, ir jei jo danga išliktų ilgiau, padidėtų sniego pelėsio atsiradimo tikimybė, o tai grėsmė netekti derliaus. 
Nuotrauka
ledonešis
Įkelta:
2021-02-26
Jūros ir Akmenos upėse prasidėjo ledonešis. Apie piet ledų sangrūda fiksuota ties Pagramančiu. Tauragę ledo lytys turėtų pasiekti šį vakarą.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-02-26
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-25
Valstybiniai brandos egzaminai, kaip skelbia Švietimo, sporto ir kultūros ministerija, šiemet prasidės birželio 7 dieną, arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-02-25
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2021-02-25
Vyriausybei priėmus sprendimą pratęsti karantiną ir esamus ribojimus dėl praktikos egzaminų, jie „Regitroje“ kol kas nebus atnaujinami. Šiuo metu praktikos egzaminų vykdymas sustabdytas iki kovo 31 d., tačiau ši data gali keistis Vyriausybei priėmus atskirus sprendimus dėl karantino sąlygų švelninimo, – praneša „Regitra“.
Nuotrauka
Rasita Li
Įkelta:
2021-02-25
Antroji savaitės pusė nustebins šilumos banga – ketvirtadienį vietomis temperatūra gali pasiekti net 15 laipsnių šilumos. Visgi, savaitės pabaigoje jau bus gaiviau, įsismarkaus žvarbokas vėjas.
Nuotrauka
Vytauto stadionas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybė principingai siekia išieškoti tūkstantinę skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“, kuri valdo Tauragės futbolo akademiją bei FK „Tauras“. Viešoji įstaiga prašo skolą nurašyti arba imtis kitų nei teisinių veiksmų. Rajono meras tarybos posėdyje aiškino, kad skola – tai mokesčių mokėtojų pinigai, todėl nurašyti jos lengva ranka neketinama.
Nuotrauka
Ąžuoliukas
Įkelta:
2021-02-24
Tauragės rajono lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ duris atvėrė 1971 m. Tai buvo pirmasis tipinis darželis Tauragės mieste. Nors dabar jį lanko maždaug tiek pat vaikų kaip tada, prieš 50 metų, visa kita pasikeitė neatpažįstamai. Ir ne tik išorė, bet ir ugdymo turinys.
Nuotrauka
šunys
Įkelta:
2021-02-23
2021 m. vasario 22  d. Tauragės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, Tauragės miesto gyventojos namuose, aptiko galimai nelegalią šunų veisyklą. Tarnyba apie šį atvejį iš karto informavo policijos pareigūnus.