Romualdas Vaitkus: veikli ir kūrybinga Tauragė – Lietuvos sėkmei!
Įkelta:
2020-10-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Romualdo vardas Tauragėje laikomas kultūros ir fotografijos sinonimu. R. Vaitkui vadovaujant Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ne tik prasiplėtė, bet ir greitai tapo daugiafunkciu krašto muziejumi, kur be tradicinių veiklų vyksta alternatyvus kultūrinis miesto gyvenimas. Romualdas jau trečią dešimtmetį dirba Tauragės muziejuje, garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir užsienyje. Romualdas Vaitkus yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas, už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Už nuopelnus fotografijos menui R. Vaitkus taip pat yra įvertintas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Jis yra Lietuvos spaudos fotografų konkurso „Auksinis kadras“ laimėtojas, „Tauragės metų žmogus“ rinkimuose Romualdui buvo įteikta „Metų ambasadoriaus“ nominacija.

Visada sakantis tiesą ir jos siekiantis

Romualdas gimė ir augo Tauragės rajone, Jucaičių kaime, ūkininkų šeimoje. Baigė Lietuvos žemės ūkio universitetą, Šiaulių universitete įgijo neformaliojo ugdymo pedagoginį išsilavinimą. Po studijų sugrįžo į Tauragę, pradėjo dirbti muziejuje, sukūrė šeimą. Su žmona Edita užaugino du sūnus – Martyną ir Tomą.

Sesuo Bronislava Vaitkutė-Adomavičienė pasakoja, kad juodu su broliu nuo mažumės  tėvų namuose matė darną ir santarvę, puikų darbštumo pavyzdį ir patys buvo skatinami dirbti, o tėvelių puoselėtomis krikščioniškomis vertybėmis stengiasi vadovautis ir savo gyvenimuose. Nuo mažens Romualdas puikiai jaučiasi kaimiškoje aplinkoje, gal dėl to niekuomet nesibodi jokių ūkio darbų, supranta žmogų, įvertina jo įdėtą triūsą.

„Mano brolis Romualdas nuoširdus ir atviras žmogus, visada sakantis tiesą ir jos siekiantis,“ – sako sesuo.

Bronislavai visuomet darė įspūdį brolio atsidavimas tiek draugams, bičiuliams, tiek šeimos nariams ir artimiesiems. „Prisimenu, kaip dar būdamas studentas Romualdas dviračiu parmynė iš Kauno, o ant bagažinės parvežė dovaną mamai – Motinos dienos proga.“

Nuotrauka

– Romualdai, jei reikėtų išvardinti reikšmingiausius pastaraisiais metais nuveiktus darbus, ką pirmiausia prisimintum?

– Be abejo, didžiausias pastarojo meto darbas – Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ modernizavimas ir plėtra. Šiandien Tauragės krašto muziejus pristatomas kaip vienas moderniausių regioninių muziejų. Šį rezultatą pasiekėme kartu su puikiu kolektyvu, nes einame koja kojon su kultūros srities pasaulinėmis tendencijomis, drąsiai imamės, kai kurių nuomone, neįmanomų regiono muziejui idėjų realizavimo. Tai toks nematomas darbas, kuris pareikalauja daug išminties, energijos ir jėgų.

Didžiuojuosi matydamas, kad ir Skaudvilėje veikia muziejaus padalinys, kurį greitu metu pasieks nauji interaktyvūs moduliai, išmaniosios ekspozicijos. Manau, kad kultūra turi būti prieinama kiekvienam. Atidarydami muziejų Skaudvilėje, mes priartinome kultūrą, paveldą ir atmintį arčiau žmogaus. O šiemet Skaudvilė pelnytai vadinama Mažosios kultūros sostine.

Didžiuojuosi, jog pavyko išugdyti ir į kūrybos pasaulį išleisti ne vieną garsų jaunąjį menininką. Kai kurie mano mokiniai fotografiją pasirinko kaip savo gyvenimo kelią, savo pasiekimais pranoko ir mane. Tai itin džiugina. Juk, kaip sakoma, ne tas geras mokytojas, kuris turi daug mokinių, bet tas, kuris parengia bent vieną mokytoją.

Ir vis tik reikšmingiausiu savo darbu laikau beveik 30 sėkmingos santuokos metų ir du užaugintus vaikus, kuriais su žmona Edita galime didžiuotis.

– O kur tų idėjų semiatės?

– Visų pirma, ieškodamas naujų galimybių. Tas galimybes atveria dalyvavimas asocijuotose veiklose. Esu Lietuvos muziejų asociacijos, vienijančios patyrusius muziejininkus, narys. Dalyvauju Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos veikloje, tai žmonių, turinčių atsakingą požiūrį į paveldą, organizacija. Esu Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos valdybos narys. Joje priimame svarbius sprendimus, lemiančius turizmo Lietuvoje kryptis, augimo tempus, tendencijas. Bendraujant su kolegomis, dalyvaujant konferencijose, rengiant pranešimus, skaitant specializuotus mokslinius žurnalus ir gimsta idėjos. Visuomet sakau, kad net ir ,,darbinį“ susirinkimą galima išnaudoti kaip galimybę judėti į priekį. Iš kiekvienos konferencijos, seminaro, posėdžio grįžtu su užrašine, prirašyta minčių, klausimų ir idėjų. Stengiuosi, kad jos nenugultų stalčiuje.

Nuotrauka

– Tapęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovu pakeitei tauragiškių požiūrį į muziejų ir muziejaus veiklą. Vadinasi, net ir vienas žmogus gali padaryti didelių darbų?

– Muziejaus sėkmės paslaptis – kolektyvas. Komandos, kurią sudaro gabūs, veiklūs ir potencialo turintys specialistai, subūrimas, geras mikroklimatas yra kitos sėkmės dedamosios dalys. Vienas žmogus vargiai ką nuveiksi. Galbūt individualioje veikloje vieno asmens pakaktų, bet muziejuje ar kitose panašaus pobūdžio įstaigose komanda yra svarbiausia. Esu tikras, kad būtent ši patirtis pravers ir dirbant LR Seime.

– Romualdai, jei taptum LR Seimo nariu, kokius tikslus sau keltumei?

– Visą gyvenimą sau kėliau tikslą – pirmiausia, būti sąžiningam. Laikausi savo žodžio, jaučiu už tai atsakomybę. Didžiuojuosi matydamas dabartinį Tauragės regiono proveržį ir progresą. Dėsiu visas pastangas, kad palaikyčiau šią kryptį. Nors LR Seimo nariai turi tarnauti visos Lietuvos piliečiams, bet, kaip vienmandatininkas, visų pirma, atstovaučiau Tauragės rajono žmonių interesams. Kalbėdamas apie pagrindinę veiklą taip pat būsiu atviras – blaškytis, renkantis komitetą, neketinu. Save matau dirbantį aplinkos apsaugos bei kultūros srityje. Visą brandų gyvenimą tam paskyriau, esu kultūros srities praktikas profesionalas. O praktikų, beje, Lietuvos Respublikos Seime tikrai trūksta.

Nuotrauka

– Kokiu požiūriu vadovaujiesi dirbdamas Tauragės kultūros labui?

– Kultūros prigimtis daugialypė, ji daugiasluoksnė, todėl kur kas funkcionalesnė nei tradiciškai suvokiama įvairiose įstaigose, organizacijose. Daug dėmesio skiriame viešinimui, lankytojo ir žiūrovo įtraukimui. Tikriausiai tai, ką mes, visos kultūros įstaigos, šiuo metu deklaruojame, stengiamės išlaikyti, plėsti ir tobulinti. Manau, kad 2024 metais Tauragė tikrai taps Lietuvos kultūros sostine. Tauragė jau dabar drąsiai gali būti Kultūros sostine pagal savo kultūrinių renginių lygį, gausą ir įvairovę.

– Romualdai, ką norėtumei pasakyti tauragiškiams, kuriuos nustebino tavo apsisprendimas kandidatuoti Seimo rinkimuose?

– Lietuvos sostinė nėra taip ir toli. Ketinu dažnai sugrįžti, juk esu gimęs šiuose kraštuose, esu čia giliai įleidęs šaknis, daug savęs atidavęs. Suprantu, kad bus šiek tiek kitaip, nes jėgas teks dalinti tiek Lietuvai, tiek Tauragei.

Stebėdamas politinį gyvenimą Lietuvoje, dažnai apgailestauju, kai aktualūs Lietuvai klausimai nėra sprendžiami konstruktyviai. Užuot priėmus sprendimus ieškoma partijoms patogiausio būdo, kuris galbūt kilstels jų politinius reitingus. Aš už politiką be kaukių. Mano prioritetas bus ne reitingai, o problemos sprendimas. Esu darboholikas, žinau, kad dirbdamas LR Seime būčiau naudingas. Turiu pakankamai patirties, žinau savo sugebėjimus ir galimybes.

Noriu paraginti visus eiti balsuoti, atsakingai rinkti savo tautos atstovus. Pažvelkime į mūsų artimus kaimynus baltarusius, jie tos teisės neturi, jie dabar dėl jos kovoja. Prisiminkime, kaip prieš tris dešimtmečius mes visi svajojome apie Laisvą Nepriklausomą Lietuvą, apie galimybes, kurias mums ir mūsų gimsiantiems vaikams atvers Nepriklausomybė. Įvertinkime šią Laisvę ir nepaleiskime jos vėjais.

Nuotrauka

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 13

 

Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.