Nors situacija dėl COVID-19 gerėja, apie karantino sąlygų švelninimą kol kas nekalbama
Įkelta:
2021-01-18
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Ekspertų nuomone, prieš švelninant karantino sąlygas pirmiausia reikia galvoti apie ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų ir abiturientų grįžimą į mokyklas. Raimondos Alysienės nuotrauka

Pirmadienį vykusiame Vyriausybės ir sveikatos ekspertų pasitarime konstatuoja, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau kol kas nesiūloma švelninti karantino sąlygų. Sveikatos ekspertai  pateikė keletą pasiūlymų dėl ugdymo įstaigų. Vienas iš Sveikatos tarybos pasiūlymų – svarstyti galimybę prieš grįžtant mokytis kontaktiniu būdu į mokyklas vakcinuoti vyresnius nei 16 metų mokinius.  

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, kol kas sunku būtų tai įgyvendinti, nes vakcinos kiekiai šiuo metu yra maži, jos neturima pakankamai, o dabar pagrindinis tikslas – kuo greičiau ir kuo daugiau paskiepyti rizikos grupių asmenų.

Ekspertų nuomone, prieš švelninant karantino sąlygas pirmiausia reikia galvoti apie ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų ir abiturientų grįžimą į mokyklas.

Ekspertai siūlė, kad vaikai, kurie neturi galimybių nuotoliniu būdu mokytis namuose arba jiems reikalinga priežiūra, galėtų nuotoliniu būdu mokytis ugdymo įstaigose, kuriose būtų užtikrinamas ir maitinimas.

Prieš grįžtant į mokyklas tiek vaikams, tiek darbuotojams turėtų būti atliekamas PGR testas. Jei testas neigiamas, mokiniai galėtų grįžti į klases, o tie, kuriems būtų nustatytas teigiamas testo atsakymas, turėtų dešimt dienų izoliuotis namuose. Siūloma vakcinuoti ir pedagogus.

Siūloma grįžus į mokyklas laikytis hibridinio mokymosi, klasės turėtų būti kuo mažesnės, kad būtų išvengta srautų maišymosi. Privalomos būtų kaukės, dažnas patalpų valymas.

Pateiktas ir veiksmų planas, kaip atidaryti ugdymo įstaigas. Savivaldybės būtų įpareigojamos vykdyti tepinėlių surinkimą pagal ugdymo įstaigų testavimo planą, o vyriausybė turėtų užtikrinti testavimo pajėgumus. Kitas momentas – laboratorijos įpareigojamos vykdyti grupinį PGR testavimą. O Sveikatos apsaugos arba Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mokykloms turėtų pateikti nefarmokologinių intervencijų protokolą, kurio mokyklų administracijos privalėtų laikytis. Mokyklų sveikatos specialistai turėtų prižiūri padėtį ugdymo įstaigose, vykdyti židinio kontrolę, o jei prireiktų, kviestųsi pagalbą.

Atkreiptas dėmesys ir į mokyklų uždarymo pasekme – Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad per pirmąjį karantiną daugiau nei trečdalio vaikų emocinė būsena pablogėjo.

Pirmadienio duomenimis, Tauragėje sirgo 390 asmenų, pasveiko 1611. Nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 2072 tauragiškiams. Mirė 54. 

Pasveikusių asmenų šalyje skaičius siekia 104 297,  sergančių – 60 014.

Nuotrauka
Baudžiamasis kodeksas
Įkelta:
prieš 8 valandas
Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Robertas Kasnauskas kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas koronavirusu sirgusį ir saviizoliacijos nesilaikiusį Šilutės rajono gyventoją pripažinti kaltu dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo (pagal Baudžiamojo kodekso 277 str. 1 d.), – praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Nuotrauka
oro uostas
Įkelta:
2021-03-03
Nuo kovo 1 d. keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje, praneša Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Planuojama, kad jau balandį paslaugos bus pradėtos teikti taip pat ir prie Kauno bei Palangos oro uostų.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2021-03-02
Statistikos departamentas informuoja, kad per praėjusią parą šalyje nustatyti 426 COVID-19 infekcijos atvejai, Tauragės rajone – tik vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Mirčių nuo šios ligos vakar rajone nebuvo, šalyje mirė 7 žmonės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-27
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 626 nauji COVID-19 infekcijos susirgimai, 8 žmonės mirė, rodo šeštadienio rytą paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tauragėje koronavirusas nustatytas 4 žmonėms.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Įkelta:
2021-02-24
Pandemijos metu užsidarė ne vienas verslas, skelbimų portaluose daugėja skelbimų apie parduodamas patalpas. Kaip atrodys Tauragė po pandemijos? Įžvalgomis paprašėme pasidalinti verslo atstovą, nekilnojamojo turto analitiką ir medikę. Dalis prognozių – teigiamos.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-23
​​​​​​​Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 22-ąją šalyje nustatyti 482 CIVID-19 susirgimai, mirė 7 žmonės. Tauragėje praėjusią parą nustatytas vienas susirgimas, vienas žmogus mirė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-22
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 263 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 6 žmonės. Tauragėje virusas nustatytas 3 žmonėms. Statistikos departamentas pažymi, kad Lietuvoje prasideda trečioji pandemijos banga.
Nuotrauka
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Reikšmingas pokytis palies vežėjus: nuo šiol jiems bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu per mūsų šalį. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22-osios.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-20
Kaip skelbia Statistikos departamentas, vasario 19-ąją šalyje nustatytas 561 CIVID-19 susirgimas, mirė dar 15 žmonių. Tauragėje praėjusią parą nustatyti 4 susirgimai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Vakar ir šiandien Tauragėje jau paskiepyti 178 senjorai. Skiepyti pradėta nuo vyriausiųjų – 80 m. ir vyresnių. Skiepo laukiantiems gyventojams niekur nereikia kreiptis ir teirautis dėl skiepo, nes jie yra įtraukti į sąrašus ir sulauks skambučio, kad yra kviečiami skiepytis.