Paprastų romantiškų Valentino dienos pusryčių idėjos
Įkelta:
2021-02-11
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
,
Nuotrauka
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Nuotraukos autorius:
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Artėjant Šv. Valentino dienai, kiekvienas norime nustebinti savo mylimą žmogų: padovanoti originalią dovaną ar praleisti romantiškai dieną. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas, galimybių, kaip romantiškai praleisti meilės dieną, sumažėjo. Visgi šiuo metu saugiausia niekur neiti iš namų, todėl Šv. Valentino dieną raginame švęskite namuose: jaukiai žiūrint filmus ar serialus, prisimenant nuostabias akimirkas, praleistas kartu. O, kad Valentino diena būtų ypatinga, kviečiame ją pradėti romantiškais pusryčiais.

Širdelių blynai – tradicinis meilės dienos patiekalas

Širdelės nuo seno laikomos Valentino dienos simboliu: mylimieji vieni kitiems ant veidų klijuoja lipnias, raudonas širdeles, dovanoja širdies formos atvirutes, gamina širdelės formos patiekalus. Čirviniai blynai, kitaip dar vadinami širdelių blynais, tradicija tapęs Valentino dienos patiekalas. Širdelių blynai su uogiene ir plakta grietinėle atrodo išties skaniai, o saldus patiekalas suteikia meilės dienai dar daugiau romantiškumo. Tiesa, pagaminti šį patiekalą užtrunka, tačiau įdėtos pastangos parodo, jog mylimas žmogus jums yra be galo svarbus. Patiekite čirvinius blynus su šviežiomis ar šaldytomis uogomis, plakta grietinėle, pjaustytais vaisiais, apibarstykite cukraus pudra ar spalvotais pabarstukais. Taip patiekalas atrodys ne tik spalvingai, bet ir viliojančiai.

Šventinių pusryčių gėrimas

Daugumai rytas be puodelio juodos kavos – neįsivaizduojamas. Visgi, šventinį rytą sulaužykite tradicijas. Išbandykite kavą su ledais, kurie taip pat puikiai tiks ir prie čirvinių blynų. Pasigaminkite kavos su pienu ir plakta grietinėle arba juodą kavą balinkite karšto pieno puta. Jei norite pradžiuginti mylimą žmogų, atneškite kavos į lovą – jos aromatas švelniai pažadins antrąją pusę.

Meilės dieną keliaukite neišėję iš namų

Čirviniai, širdelės formos blynai pusryčiams ir karštas gėrimas prie jų – puiki dienos pradžia, tačiau taip pat galite išmėginti pusryčių patiekalus, kuriuos įprastomis dienomis negaminate. Pamėginkite pasigaminti itališkų patiekalų, saldžiausių ir romantiškiausių prancūziškų skanėstų arba išbandykite tradicinius angliškus arba amerikietiškus pusryčius. Rinkitės tokį meniu, kuris primintų pačią nuostabiausią kelionę, į kurią vykote kartu su mylimu žmogumi. Atgaivinkite tos šalies skonius ir kvapus. Arba pasinerkite į neatrastas virtuves, tų šalių, į kurias norėtumėte nukeliauti. Taip bent jau mintimis pakeliausite, o nuobodžią karantininę kasdienybę paversite puikia, romantiška Valentino diena. Be abejo, neapsiribokite tik tos šalies patiekalais. Pasipuoškite, žaiskite su interjeru ir dekoru. Tegul romantiški pusryčiai būna lovoje, o mintys – saulėtoje Kalifornijoje ar ilgesingoje Venecijoje, o gal romantiškame Paryžiuje?

Pusryčiai Paryžiuje

Pusryčiai Paryžiuje skamba itin romantiškai, lyg tobulas Valentino dienos scenarijus. Gal šiemet per Valentino dieną neteks lankytis Paryžiuje, tačiau Paryžius gali atsirasti jūsų lėkštėje. Meilės mieste dienos pradžia neįsivaizduojama be saldžių kepinių. Vietinių ir turistų pats mėgstamiausias skanėstas – kruasanai. Nors šių ragelių gimtinė – Austrija, tačiau nuo Marijos Antuanetės laikų kruasanai siejami su Prancūzija. Būtent ši Austrijos princesė, ištekėjusi už Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI, supažindino karališkosios šeimos kepėjus su sviestiniais raguoliais. Prancūziški rageliai – universalus kepinys. Jis puikiai tinka su saldžiomis uogienėmis ir įvairiais kremais. Visgi, jei rytą nenorite pradėti saldžiai, pasigaminkite prabangų sūraus sumuštinio variantą. Kruasanai su kumpiu ir sūriu, mocarela ir pomidorais arba kiaušiniais ir sūriu skamba išties viliojančiai. Eksperimentuokite ir pasigaminkite jums labiausiai tinkantį variantą. Bon Appétit!

Itališki makaronai lėkštėje

Fusilli, Ravioli, Spaghetti, Fettuccine puikiai žinomos makaronų rūšys. Nuvykti į Italiją ir nesuvalgyti milžiniškos lėkštės vietinių šefų ruoštų makaronų – tas pats, kaip atvykus į Lietuvą neparagauti cepelinų ar šaltibarščių. Pasigaminkite didelę porciją spagečių su mėsos kukuliais ir valgykite juos kartu iš vienos lėkštės. Juk maistas daug skanesnis, kai jį daliniesi su mylimu žmogumi.

Amerikietiška svajonė

Romantiškiems pusryčiams paruošti nebūtini prabangūs patiekalai. Svarbiausia, kad tai darytumėte su mylimu žmogumi. Jei dievinate Ameriką ir tradicinius šios šalies gaminius, paskrudinkite duonos riekelę ir užtepkite ant jo mėgstamo džemo, riešutų sviesto ar kito kremo. Tai tradicinis amerikietiškų pusryčių variantas, kurį galite adaptuoti ir pritaikyti Valentino dienai. Išpjaukite iš skrebučio širdelės formą, pamėginkite ant jo uždėti vaisių ar uogų, užpurkšti plaktos grietinėlės ar užpilti karamelės. Atrodys visai kaip širdelių blynai. Nors skrebutis su uogiene atrodo labai paprastai, tačiau sakoma, kad tobulumas ir slypi paprastume. Tai gali tapti puikus ir lengvas desertas, bent trumpam nukeliantis į Ameriką.

Pabaigai

Pusryčiai lovoje – romantiška idėja, puikiai tinkanti Valentino dienai. Kai pasaulis dėl pandemijos sustojęs, sustokite ir jūs. Mėgaukitės ilgu, lėtu rytu lovoje. Nustebinkite mylimą žmogų skaniais pusryčiais arba gaminkite juos kartu. Juk meilės dieną norisi kuo daugiau laiko praleisti su antrąja puse. Gamindami dviese ne tik daugiau dėmesio skirsite vienas kitam, bet ir smagiai praleisite laiką. Eksperimentuokite, nebijokite sukelti virtuvėje chaoso – taip diena taps tik įsimintinesnė. Pasitelkite vaizduotę ir keliaukite neišėję iš namų. Tegul maistas tampa tiltu į mėgstamą šalį. Tegul skrebutis su džemu primena Ameriką, makaronai – Italiją, kruasanai – Paryžių, o širdelių blynai – tą vietą, į kurią visada gera grįžti.

Užs. Nr. 10

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Atsibodo sėdėti namuose? Tauragės kultūros centras kviečia dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Kaip gerai pažįsti Tauragę?“. Žaidimas vyksta nuo balandžio 16 iki 30 dienos, o dalyvauti jame gali visi – ir maži, ir dideli.
Nuotrauka
zuikis
Įkelta:
2021-04-11
Šiandien Lietuvoje, ir kitose krikščioniškose šalyse, švenčiamas Atvelykis. Tradiciškai šią dieną daugiausia dėmesio skiriama vaikams. Nuotaikingai Atvelykį pažymėjo Kunigiškių, Lauksargių, Dauglaukio​​​​​​​ ir Adakavo kultūros namų kolektyvai.
Nuotrauka
darom
Įkelta:
2021-04-10
„Su komanda ieškome savanorių. Gal tai tu? Visus metus sėdėjai namuose ir žiūrėjai „Netflix“? Metas užsidirbti keletą karmos taškų! Prisijunk prie „Darom“ savanorių bet kurioje savivaldybėje. Preliminari akcijos data gegužės 7–8 d.“ – taip prisijungti prie „Darom“ akcijos kviečia jos koordinatorė Tauragėje Deimantė Rimgailaitė.
Nuotrauka
takas
Įkelta:
2021-04-08
Šį pavasarį lankytojus pasitinka atnaujintas Pagramančio regioninio parko Lylavos pažintinis takas. Mišku vedantis takas yra už Pagramančio, jo ilgis – 2,5 km.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka turi tradiciją kasmet rinkti metų knygą. Taigi ir šiemet, nors, kaip skelbia savo feisbuko paskyroje, visų mūsų įprastiniam gyvenimui dar sunku grįžti į vėžes, tradiciją ji tęsia ir skelbia jau aštuntojo konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ pradžią. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Velykos ir šiemet „karantininės“, tad bendruomenės jas švenčia savaip – puošia savo gyvenvietes įvairiomis velykinėmis dekoracijomis.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-04-03
Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus, – skelbia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamų komentarų apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-02
Vakar laidos prodiuseris Šarūnas Jasiukevičius „Praeities žvalgas“ laidos feisbuko profilyje pasidalino populiarios pažinčių svetainės ekrano nuotrauka, kurioje jo atvaizdas. Programėlėje „Tinder“ kažkas įregistravo profilį, naudodamas šio žinomo asmens atvaizdą. Prisistatydamas 32 m. vyru, nepažįstamasis iš Tauragės ieško pažinčių.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-04-02
Seimo sprendimu, Lietuvoje nuo gegužės 1 d. įteisintas privalomas augintinių (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas poodinėmis mikroschemomis ir registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR), taip pat pritarta ir draudimui prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime, – praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nuotrauka
Vaikų literatūros skyriaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Balandžio 2-oji – pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ši diena minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną vyksta įvairūs vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais. Šia proga staigmeną vaikams paruošė ir Tauragės B. Birutės Baltrušaitytės Tauragės vaikų literatūros skyrius.
Nuotrauka
margučiai
Įkelta:
2021-04-01
Kiaušinių dažymas Velykoms – viena smagiausių ir laukiamiausių pavasario pramogų, kuria mėgaujasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad kiaušinių dažymo technikų yra įvairių – juos galima dažyti spalvotais dažais, marginti vašku, skutinėti arba dažyti natūraliai, naudojant įvairiais žoleles, svogūnų lukštus, burokėlių sultis. Tik nuo kiekvieno fantazijos ir norų priklauso, kuris dažymo būdas priimtiniausias.
Nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-28
​​​​​​​Glaudus ir šiltas ryšys su tėvais suteikia vaikui galimybę saugiai augti ir pilnavertiškai vystytis. Specialistų teigimu, vaiko prieraišumas susiformuoja per pirmuosius gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka toks pat, kol vaikas užauga. Paauglystė – didysis santykių išbandymų metas. Iki tol pirmenybę teikęs tėvų ir kitų šeimos narių draugijai, jaunuolis ima emociškai nuo jų tolti. Buvimas su draugais paaugliui tampa labai svarbia gyvenimo dalimi, jis ima aktyviai ieškoti bendraamžių bendrystės, siekia pritapti prie jų grupės. Ar reikia to baimintis? Kaip elgtis tėvams?
Nuotrauka
TVK nuotrauka
TVK nuotrauka
Įkelta:
2021-03-27
Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Antroje savaitės pusėje orai sparčiai šils, šilčiausios bus penktadienio ir šeštadienio dienos. Tuo metu daug kur termometrų stulpeliai perkops 10 laipsnių ribą. Visgi, sekmadienį sulauksime drėgnesnių permainų, o šiluma truputį sumažės.
Nuotrauka
TMM nuotrauka
Įkelta:
2021-03-24
Artėjant didžiosioms pavasario šventėms įprasta tvarkytis ir gražintis. Jau puošiasi ir Tauragės meno mokykla  – jos prieigas papuošė milžiniškas margutis su jį aptūpusiais kiškučiais. Gražinamos ir Pilyje įsikūrusios Meno mokyklos patalpos.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Šią savaitę jau pakvips tikru pavasariu. Pirmomis dienomis dar bus vėsiau, tačiau nuo savaitės vidurio temperatūra sparčiai kils.
Nuotrauka
gervė
Gervė. Bronislovo Ambrozo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-17
Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė.
Nuotrauka
figura
Įkelta:
2021-03-15
Po truputį šylantys orai primena, kad neilgai trukus galėsime lepintis saulės voniomis ir vandens pramogomis – tam bus reikalingas ir patogus maudymosi kostiumėlis. Besirinkdamos jį, visuomet norime paryškinti savo privalumus ir užmaskuoti trūkumus. Tokių rezultatų pavyks pasiekti tuomet, jei kaip ir apatinis trikotažas, maudymosi kostiumėliai bus pasirenkami pagal figūros tipą – jei žinote saviškį, su šia užduotimi tikrai lengvai susidorosite.
Nuotrauka
Meidė
Įkelta:
2021-03-15
Sekmadienį vykusiame „Lietuvos balso“ aštuntojo sezono finale triumfavo tauragiškė. Iš į sceną žengusių keturių finalistų pergalę pelnė ir 15 tūkst. eurų laimėjo Meidė Šlamaitė.
Nuotrauka
sula
Įkelta:
2021-03-14
Prasidėjus sulos sezonui, kuris paprastai gali trukti iki balandžio pabaigos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena keletą dalykų, kurių svarbu nepamiršti mėgstantiems šį gėrimą.
Nuotrauka
paauglys
Įkelta:
2021-03-14
Paauglystės laikotarpio uždaviniai skirti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Neringa Jankauskaitė sako, kad paauglių maištas (atsikalbinėjimai, galvojimas, kad jie viską žino geriausiai)  – normalus amžiaus tarpsnio elgesys. Taip vaikas, virsdamas suaugusiuoju, pasitikrina taisykles bei kuria savo pasaulį, o tas kūrybos procesas ir išgąsdina tėvus. Psichologė pataria, kaip geriau suprasti paauglį.