Teatro dienos proga artistai prabilo personažų lūpomis
Įkelta:
2021-03-27
Nuotrauka
TVK nuotrauka
Nuotraukos autorius:
TVK nuotrauka

Tauragės liaudies teatro 2020-ieji metai buvo ir jubiliejiniai – 60-ieji. Įvyko daug įvairiausių renginių, išleista režisierės knyga apie teatro gyvenimą scenoje ir už jos sienų, metų pabaigoje nufilmuotas spektaklis „Stot! Teismas eina!“, kuriame vaidina beveik visi teatro aktoriai. Įrašas lieka teatro aukso fonduose ir artistų šeimų archyvuose. Režisierė prisipažįsta – išgirdusi ką nors sakant, kad „visi pavargę“ arba „visiems dabar sunku“, garsiai viena kalba, jog neverta teatro ir visų su visais tapatinti ir lyginti. Nes ir šiemet teatras  ieško naujų bendravimo formų, filmuojasi, jungiasi repeticijoms per „Mesenger“ programėlę, mokosi tekstus. O Genovaitė, kaip visada, „laksto“ po miestą, užsuka pas visus, kas įsileidžia į vidų, visur gauna teatrui apčiuopiamos naudos, nes kitaip ir būti negali, nes tokia meile žmogui, kokią spinduliuoja Genovaitė, apdovanoti ne visi. O ir ji pati sako, kad per „sunkiuosius“ metus dar labiau pajuto, koks mylimas žiūrovų yra Tauragės liaudies teatras. 

– Tarptautinę teatro dieną, šiaip ar taip, lyg ir privalu teatralams paminėti. Ir tai darydavome visus dešimtmečius. Bet ne tam, kad reikia, o todėl, kad tai kaip bendra visų gimimo diena, kaip noras tą dieną kartu giliai įkvėpti ir kartu atsidūsėti. Šventai tikint, kad tai amžina, tikra, reikalinga. O kokia forma tai įvyksta, tada nebe taip ir svarbu. Svarbiausia, kad esam gyvi, sveiki, gyvenam kūryba ir meile žiūrovui. Teatras susideda iš žodžio, judesio, muzikos, scenografijos, šviesų... Sustoju prie Žodžio. Per tuos metus turbūt daug kas girdėjome jų daugiau negu bet kada. Na, pavyzdžiui, paskambinsi ir tylėsi, susijungsi vaizdu – vėl tylėsi... Juk taip nebus. O dar atsiversi feisbuką, oi kaip norėsi parašyt, kartais ir per daug nerinkdamas žodžių. Taigi, žodis ir gydo, ir žeidžia, ir praneša, ir prajuokina... O visi lietuviški žodžiai yra nepaprastai gražūs! Tik kalbant ir žiūrint kokiomis semantinėmis konstrukcijomis jie surišti ir kaip  siejasi vienas su kitu ryškėja, ką žmogus TUO nori pasakyti. O kiek tekstų per gyvenimą scenoje yra išmokę aktoriai! O kiek žodžių pasakyta! O kokių! Įdomią knygą galėčiau parašyti, kaip personažų žodžius aktoriai paskui pritaiko gyvenime, kaip mokame tame pačiame realiame mūsų teatro draugystės kelyje įdomiau, argumentuočiau diskutuoti, reikšti emocijas, šiaip papasakoti vienas kitam buitinę istoriją, kad ji tampa vos ne reikšmingiausia Istorija. Tad knygos apie kalbą nerašysiu, geriau kalbėsiu gyvai žiūrėdama į akis ir vis paplekšnodama per petį (kai leis liesti). O Teatro dienos proga artistai tekalba savo personažų lūpomis.

SU TARPTAUTINE TEATRO DIENA, GERIEJI ŽMONĖS! Ne visi pabuvojome scenoje apsivilkę personažo kostiumą, bet gyvenime visi suvaidinome ne vieną vaidmenį. Ir tai gražu. Svarbu, kad Žodis būtų tikras, – sako Genovaitė.

Vytautas Rimkevičius „Karaliui reikia paršiuko“. REŽISIERIUS, vėliau KALAVIJŲ NEŠIOTOJŲ VADAS – Gintaras ŽEMAITIS

„O publika garbingoji, šį vakarą atėjus čion!

Pamirški valandai kitai butus su patogumais,

Pamirški stambiablokinius namus,

Ir vandenėlį, gurgiantį jų kapiliarais, 

Pamiršk butus be patogumų

Ir jų kvapus, o moterys, tas virtuves pamirškit!

Mėgėjai šoferiai, pamirškit sankryžas ir autoženklus,

Gatves pamirškite visi, kad jos  yra.

Ir kvartalus, ir viską viską miestišką pamirškit

Mes jums vaidinsim karalius šįvakar.

Mes pradedam vaidinimą. Gesint šviesas!“

Mūs karalius – mūsų tėvas.

Mes sveikučiai kaip ridikai

Kaip ridikai

Mūs karaliaus garbei.

Kai pakelsim kalaviją,

Risis galvos kaip kopūstai,

Kaip kopūstai

Mūs karaliaus garbei.

Šlovė karaliui! Šlovė! Šlovė!“

Jonas Marcinkevičius. „Pasmerktieji“. INVALIDAS – Jonas DEDŪRA.

„Nekenčiu ponų. Mes vagiam, bet jie ne tiek privagia. Mano kaimynas ėst neturėjo ko, o dabar centre trijų aukštų mūrą pasistatė. Tai iš ko? Velnias jo dūšios nepirko, nemanyk. O ar vienas toks? Prisistatė namų, pilių, žalčiai, ir karaliauja. Tauta juos pasirinko. O kur jūs buvot, kai mes apkasuose gulėjom. Argi ne jūs kalti, kad mes nuplyšę, išbadėję, apkrėsti ligom, kad iš savo landynių saulės nematom? Ar ne jus reikėtų teisti, kad mes einam vogti. Ar jūs davėt mums mokslo, išsiauklėjimo, supratimo? Likom visų užmiršti, iš visur išvyti kaip pasenę šunys. Tu manai, kad aš, senatvės sulaukęs, nenorėčiau sėdėt savo gryčioje ir klausytis anūko klegesio. Ar tu gali tai padaryti? Ar tu gali atiduoti man mano koją?“

Aleksandras Fromas-Gužutis. „Gudri našlė“. Mokytojas BARSUKOVAS – Eugenijus KRIAUČIŪNAS

„Jei bogu, ne durna. Kad tik ta puodynė būtų nors nuo šešių gorčių. Tai tada - čiot vozmi,- nusipirkčiau ant savo vardo gerą žemės gabalą. Nu – tagda ne podchodi, – būčia sau ponas. Daba čia mūsų broliams tik ir gyvenimas. Ana, mano draugas Sabakinas, turėdamas penkis rublius, nusipirko dešimt valakų žemės, o aš turėdamas šešis gorčius sidabrinių rublių, va kiek galiu nusipirkti, – ūūūūū! Čia be plunksnos ir popieros nesurokuotų ir patsai gimnazijos direktorius. Tada būtų gana su tais lietuvių vaikais kamuotis. Kiek noriu, tu juos mokink rusiškai kalbėti, o jie vis savo, – nesupranui ir nesuprantu... Vot tiebia dudka! O kitas kalės vaikas nematant dar liežuvį parodo...ar špygą“.

Keturakis. „Amerika pirtyje“. Agota ir Vincas – Goda VIRBICKAITĖ ir Dainius JOKIMAITIS

VINCAS. O kur tavo tėvas išvažiavo, ko išvažiavo, – tu žinai?

AGOTA. Jisai taip tankiai važinėja...Ką žinai?

VINCAS. Tu, Agotuk, nežinai, o aš žinau. Aš dar kaip gyvas negirdėjau, kad tėvas savo dukterį taip parduotų? Jisai tave parduoti išvažiavo!

AGOTA. Mane parduoti?! Tai ir nupasakojo: o kaip jau jisai mane parduos?

VINCAS. Jisai tave parduoda su kūnu, su dūšia už du šimtu rublių.

AGOTA. Tai kas jisai tokis: jaunikis kokis, ar kas? Vincuti, dobilėli! Tik jau tu sakyki, ką žinai.

VINCAS. Juk tu žinai, kad tėvas vis pinigų ieško pasiskolinti. Tik jau nedaug dabar jam kas duoda. Dabar vienas jam duoda du šimtu, paskui dar kiek primes, tai jis užrašo jam viską, anas ateina čia į žentus ir jus visus šokdina. Tai dabar supratai?

AGOTA. Kad jisai nesulauktų, kad kokis pašlemėkas, iš kurio pasviečio atėjęs, čia mums ant sprando jodytų. Mudvi su mama jam šluotą paimsiva! Tai ką gi dabar man, Vincuti, daryti?

VINCAS. Šiandien tavo tėvas parsiveš iš to gaišenos už tavo kailį du šimtu rublių, tai padaboki ir stverki!

AGOTA. O paskui į Ameriką? 

VINCAS. O ar tu žinai, kur tėvas pinigus laiko? 

AGOTA. Kamaraitėj...

VINCAS. Žiūrėk, tėvas parvažiuoja!!!Bėgam!!!

Juozas Marcinkevičius. „Didysis geismas“. URŠULĖ – Zofija KOŠIENĖ

„O, žinot, motriškos, kas mūsų fermoj vyną sykį atsitika. Buva šėriks Jatulis. Gražus vyrs. Prijuka jis pry tokios Marės. Kur buvęs, kur nebuvęs, vis pry anos. Pasistata buteliuką. Išger.O po tam,- oi, anos mok, voi mok...Vyną sykį Jatulia pati nebeiškenti. Užpylė gera... O kap unc užmiga, pasiimi peilį. Šmakšt ir nupjovė... Nė pasiimti už ko neplika...Aš irgi... kap parvažiūsiu iš ligoninės, tai tam sava Petrui...“

Ištvanas Erkenis „Žaidimai su kate“. ERŽEBETA – Elytė LOVEIKIENĖ

„Dabar pasakosiu, kokios nuostabios sapne buvo mano laidotuvės. Į senatvę kažkaip ištįso mano veidas, nosis pasmailėjo. Ir visiems atrodė, kad pasidariau griežtesnė. O kai numiriau, tasai griežtumas kažkaip iš karto ir dingo. Netgi mano duktė Ilona pasakė; „Vargšelė, jai dabar neduotum tikrai daugiau kaip šešiasdešimt“. „O kakta tokia lygi, tarsi marmurinė,- tarė pardavėja. Ko ji čia atėjo? Kambaryje pilna pažįstamų, visi verkia, lenkiasi prie manęs, lyg norėdami ką pasakyti, bet, žinoma, dabar per vėlu...Kai grabą leido į duobę, ten, kur buvo palaidotas mano velionis vyras, kilo nedidelis sąmyšis. Viktoras Čeremlenis, ligi tol stovėjęs nuošaly net mano laidotuvėse nesugebėjo elgtis padoriai, staiga ėmė stumdyti žmones, prisigavo prie duobės krašto ir ėmė deklamuoti: „Brangioji, nepalik manęs! Sugrįžk, mano vienintele meile! Taip jisai staugė prie duobės, būtų į ją dar įkritęs, jei žmonės nebūtų sulaikę...

Katrina Paterson.  „Smarkuolė Gilė Hopkins“. GILĖ – Kamilė KADYTĖ.

„Laiškas! Gavau laišką iš mamos! „Mano brangioji Galadriele. Komitetas man parašė, kad tu išsikėlei kitur. O, kad tai būtų pas mane...Aš tavęs labai ilgiuosi. Bučiuoju. Kortnė“.Kortnė! Ji parašė!Ne, ne viskas. Čia dar yra! Adresas!.. Mamos adresas...Galiu ten nuvažiuoti! Per visą šalį...Į Kaliforniją! Ką daryti? Ką da-ry-ti??? Reikia pinigų…bilietui. Iš kur gauti pinigų? Kodėl šitaip? Kodėl kiti vaikai gali su mamom gyventi visą laiką?!Kvaili, žiopli vaikai, kurie netgi nelabai ir temyli savo mamas. O aš… Kodėl šitaip?! Kodėl kiti… o aš...“

Vidmantė Jasukaitytė „Golgotos vynuogės“. MOTERIS – Onutė BIKNERIENĖ

„Jeigu jūs esate mokytojas, kasdien matote dešimtis vaikų ir kai kurie jums nepatinka, žinokite, - jie nekalti. Gelbėkite juos nuo pikto, - tai yra jūsų pareiga ir pašaukimas. Kiekvieną sykį eidamas pas juos trumpam prisisėskite, užsimerkite, išvyskite mintimis saulę ir pats tapkite panašus į saulę. Tegul visa klasė prisipildo šviesos. Ir sakykite jiems mintimis: „Aš myliu jus, vaikai, aš myliu jus, vaikai, aš myliu jus, vaikai. Jūs ne vien mano mokiniai,- tegul jus moko ir ateities Kūrėjas, nes jūs ir Jo mokiniai. Tegul Jis padeda man jus mokyti. Tai jis siunčia man šią šviesą ir aš dalinuosi ja su jumis... o jei pajustumėte, kad nebeturite jėgų,- pasitraukite. Pagalvokite,- o gal jūs geriau galėtumėte vairuoti troleibusą?.. Blogai atlikdami mokytojo pareigas jau tarnaujate blogiui.“

Nikolajus DUMBADZE. „Sveiki, žmonės“, ZURIKO – Nojus MOCKUS

„Aš jau ne kaimo vaikinas Zurikela. Dabar aš suaugęs žmogus, įgijęs aukštąjį išsilavinimą. Mano diplome parašyta, kad aš, Zurabas Vašalomidzė, esu ekonomistas. Ir mano diplomas ir mano profesija galioja visoje respublikoje ir bet kurios kitos šalies mieste ir kaime.

Tad aš  gyvensiu ir dirbsiu savo gimtajame kaime, turėsiu namą, o kieme bus šuo Muradas. Aš turėsiu savo moterį Merę ir dvylika vaikų: vienuolika sūnų ir viena duktė. Aš dažnai važinėsiu į miestą ir atvešiu savo žmonai ir vaikams dovanų ir knygų. Ir senelei atvešiu tokių dovanų, kad ji verks iš džiaugsmo. Ir dėdėms Iliko ir Ilarionui atvešiu dovanų, o vėliau visus apgyvendinsiu pas save. Ir gyvensime mes kartu. Aš turėsiu daug vaikų, anūkų ir proanūkių. Mūsų bus daug, labai daug, visas kaimas. O vėliau mūsų bus dar daugiau, ir visas pasaulis bus mes.“

Juozas Erlickas. „Blinkuva“. PEČKUS – Vigantas UŽMIŠKIS.

„Norėčiau pasidalinti mintimis, ką mums davė šis vakaras. Gal profesionalams mano mintys pasirodys ir primityvokos... Ką padarysi. Bet man asmeniškai malonu, kad artistų mintyse ir jausmuose atsispindi ištisas pasaulis ir kartu jie nepraranda individualaus savitumo. Moraliniai aspektai herojų charakteristikose ne tik dominuoja – vis labiau stiprėja bendražmogiškieji momentai, tie idealai... pagavot mintį? Užsirašykit... Gal kas galvoja kitaip? Prašom.“

Iš kairės: Zenonas Komskis, Jonas Dedūra, Vigantas Užmiškis, Jonas Endriušaitis, Dainius Jokimaitis, Onutė Biknerienė, Zofija Košienė, Juozapas Bauža, Genovaitė Urmonaitė, Elytė Loveikienė, Vilmantas Tamoševičius, Nojus Mockus, Goda Virbickaitė, Giedrė Barakauskienė, Gintaras Žemaitis, Eugenijus Kriaučiūnas

 

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.