2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Tauro“ investuotoją vejasi skolų uodega

  • Įkelta: 2015-07-13
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Šilalės skyrius dėl bankroto bylos iškėlimo Viešajai įstaigai „Tauragės futbolo klubas“ kreipėsi į teismą. Klubui vadovauja Yury Shelenkov, kuris 2014 metais ketino investuoti į „Tauro“ futbolo komandą, tačiau paliko skolų ir dingo.

Paslaptingas investuotojas

Jau anksčiau spaudoje buvo rašyta, kad 2014 metais Yury Shelenkov atvyko į Tauragę, kartu su partneriais iš Kaliningrado žadėjo savo finansinę pagalbą. Investuotojas ketino prikelti finansiškai nukraujavusį „Tauro“ futbolo klubą. Tuo metu pagrindinis komandos dalininkas Jaunutis Šetkus tikino besidžiaugiantis, jog yra tokių asmenų, norinčių padėti futbolui. Esą Y. Shelenkov finansavo žaidėjus prieš artėjančias A lygos pirmenybes bei žadėjo dosniai remti ir toliau. Išsamesnės informacijos apie atvykėlio planus ir ketinimus tauragiškiams pateikta nebuvo.

Didesnės injekcijos „Tauro“ klubas nesulaukė. Investuotojas tikino, jog jo pinigai įstrigę bankuose, galop, „Tauro“ komandai iškritus iš aukščiausios lygos pirmenybių, Yury Shelenkov išvyko. Remti žemesnėje lygoje rungtyniaujančios „Tauro“ ekipos Rusijos pilietis nepanoro. Futbolininkas tikino, jog Lietuvos futbolo federacija jį apgavo, komandai neleido dalyvauti aukščiausios lygos pirmenybėse, dėl to jis patyrė nemenkų nuostolių.

Krenta šešėlis

Futbolo federacijos užkulisiuose tuomet buvo kalbėta, jog Yury Shelenkov biografija pažymėta lažybų skandalais. Ruso pavardė įtraukta į UEFA sudaromų asmenų, susijusių su manipuliavimo varžybų rezultatais, sąrašą.

Yury Shelenkov į Tauragę atvyko iš Daugpilio „Daugava“ klubo, kurį ne kartą persekiojo suklastotų rezultatų ir lažybų skandalai. Latvijos klube dirbo ir Ivan Tabanov, kuris tapo „Tauro“ ekipos treneriu.

Praėjusiais metais lažybų skandalas sudrebino Gargždų „Bangos“ komandą, kurioje šeimininkavo investuotojai iš Rusijos.

Skolų uodega

2014 metais Tauragėje Yury Shelenkov įsteigė viešąją įstaigą „Tauragės futbolo klubas“. Kokie buvo šios įstaigos tikslai, niekas pasakyti negali. Pasak Tauragės rajono savivaldybės Sporto centro vedėjo Gedimino Sakalausko, apie tokią organizaciją jis nieko negirdėjo. Esą tai galėtų būti lengvatinio apmokestinimo organizacija paslaptingai futbolo veiklai organizuoti.

www.rekvizitai.lt duomenimis. įstaiga registruota Progreso g. 13, Tauragėje.

Praėjusį penktadienį rašytinio proceso tvarka Klaipėdos apygardos teismas ėmėsi nagrinėti VšĮ „Tauragės futbolo klubas“ bankroto bylą. Ieškovas, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės skyrius siekia prisiteisti 337 Eur socialinio draudimo įmokų. Prie šios sumos prisideda delspinigiai ir mokesčiai už vizą užsienio žaidėjams.

Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėjos Gintarės Daugėlaitės teigimu, bylos procesas tik prasidėjo. Įstaigai „Tauragės futbolo klubas“ ieškomas bankroto administratorius.