2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Birželio 17-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2016-06-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt


Po gedulingų pietų – pas medikus. Vytauto gatvėje esančią kavinę „Viva VIP“ vėl užgriuvo nemalonumai. Prieš ketverius metus blogai pasijuto joje vienos Tauragės įmonės jubiliejų atšventę dalyviai. Praėjusios savaitės pabaigoje sunegalavo šioje kavinėje pietus valgiusi šeima, po penktadienio gedulingų pietų, – pykinimu, viduriavimu ir aukšta temperatūra skundėsi dar daugiau žmonių. Kai kuriems prireikė medikų pagalbos. Tačiau ir šįkart kavinė atsakomybės neprisiima, maistas esą nieko dėtas. Tai greičiau būsiąs virusas. 

Mokyklų sargams gresia atleidimai. Tauragės rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komitetas nagrinėja rajono ugdymo įstaigų parengtus taupymo planus: kokių etatų galima atsisakyti ir kaip performuoti klasių komplektus, kad liktų mažiau tuščių mokymosi vietų. Ne paslaptis, labiausia nukentės su mokymo procesu nesusiję ugdymo įstaigų darbuotojai – sargai, kūrikai, darbininkai. Jei taryba pritars pateiktam optimizavimo planui, be darbo liks dvi dešimtys mokyklos sargų.

Seniūnijos taupo – benamių gyvūnų gausėja. Joniškės kaimo Keramikos sodų bendrijos gyventoja Daiva Sinkevičienė skambina pavojaus varpais – čia gyvenantieji nežino, ką daryti su iš miesto atvežtais ir paliktais, valkatauti pasmerktais šunimis bei katėmis.  Moteris neslepia, ir patys sodų gyventojai saviškius paleidžia lakstyti laisvai. Valkataujančių šunų ir kačių gaujos kasdien gausėja ir tai labai neramina gyventojus.

Nuteisti vogtų daiktų verslo organizatoriai. Klaipėdos apygardos teismas nuteisė du tauragiškius, kurie socialiai pažeidžiamus asmenis išsiveždavo į užsienį ir ten iš parduotuvių vertė vogti firminius drabužius. Nusikalstamos veikos iniciatoriai buvo įkūrę parduotuvę Tauragėje, kurioje prekiavo vogtomis prekėmis. Gražvydas Bakaitis ir Arūnas Uginčius nuteisti 9 metams kalėjimo.

Žalgirių gimnazijai nebereikia klasių auklėtojų. Naujasis Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas nusprendė atsisakyti klasių auklėtojų. Jis kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą, prašydamas įkurti klasių kuratoriaus pareigybę. Vienas kuratorius pakeistų tris klasės auklėtojus. Ši naujovė ne visiems atrodo priimtina, tačiau J. Jatautas tvirtina, kad klasių kuratorius kituose miestuose – ne naujiena. 

Gedulo ir vilties diena su poezija ir dainomis. Skaudus istorinis laikotarpis prisimintas poezijos posmais ir patriotiškomis dainomis. Iškilmingai priimta jaunųjų šaulių priesaika – prisiekė 7 šalies patriotai. Pagramančio regioniniame parke atidengtas paminklinis akmuo žuvusiems partizanams.

Valdininkai tebežada: tvenkinio aplinka virs poilsio zona. Žalgirių mikrorajone Zumpės tvenkinio aplinką valdininkai vis dar žada paversti poilsio ir pasivaikščiojimo oaze. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tikisi, kad jau kitąmet minėtoje teritorijoje prasidės darbai ir kviečia gyventojus teikti siūlymus, kaip būtų galima sutvarkyti tvenkinio pakrantę. Pinigų sutvarkyti pačiam tvenkiniui nėra.  

Tauragė turi, ką parodyti! Prasidėjus šiltajam sezonui, ne vienas sukame galvą, kur praleisti atostogas. Populiaru pirkti poilsines keliones į užsienį ar traukti į Lietuvos pajūrį. Tačiau be reikalo neįvertiname savo krašto rekreacinių išteklių – vaizdingos gamtos ir kultūros paveldo. Tikrai ne visi esame aplankę Tauragės krašto dvarus, piliakalnius, išbandę turistinius maršrutus. 

 

Atliekų vežėjas „Ekonovus“ mišrias komunalines atliekas iš individualių namų norėtų surinkti rečiau – kas antrą savaitę. Dėl to šios bendrovės direktorius Mindaugas Ašmonas kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tvirtina, kad su tokiu prašymu nesutinka.

Birželio 12 dieną Pagramančio regioniniame parke, Didkiemio seniūnijoje atidengtas paminklinis akmuo, skirtas žuvusiems partizanams Mečislovui Irtmonui („Žiogui“) ir Petrui Kavaliauskui.

VšĮ „Kretingos maistas“ Tauragėje maitinimą tiekia trims vaikų darželiams – „Kodėlčiui“, „Ąžuoliukui“ ir „Žvaigždutei“. Sutartis su „Žvaigždute“ rugsėjį baigsis, tačiau, nelaukdami sutarties pabaigos, jie kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, dėl galimybės ją pratęsti. Savivaldybė siūlo savo sąlygą – maitinimą tiekti už mažesnę kainą, nei tai daro dabar. 

Tauragės miestas gražėja. Sparčiai atnaujinami daugiabučiai, tvarkomos gatvės, aikštelės. Miesto centrą puošia Vytauto gatvėje moderniai rekonstruota „Molupio“ parduotuvė. Prieš Tauragės miesto dienas paskubomis nudažyta ir kebabinė „Pas Ahmedą“. Tačiau šviesiai mėlyna, akį rėžianti spalva niekaip neįsipaišo į bendrą miesto architektūrinį kontekstą, dėl ko papiktino ne vieną tauragiškį. Savivaldybės architektūros skyriaus vedėja Šarūnė Beitaitė sakė, kad skundų negauta, o ji pati statinio nematė: kam rūpi, tas tegul ir kreipiasi į Statybos inspekciją. 

Šiandien minime Gedulo ir vilties dieną.

Batakių miestelio pakraštyje, Slėnio gatvelėje, gyvena tremtiniai Danutė ir Vladislovas Liekiai. Užauginti ir į gyvenimą išleisti penki vaikai seneliams padovanojo keturiolika anūkų ir tris proanūkius. Tai juos džiugina, teikia viltį, senoliai lankomi ir mylimi. Senelių mintys nuolat grįžta į jaunystę, pažymėtą tremties skausmu. Jaunystėje išgyventi sunkumai užgrūdino, suteikė stiprybės tolesniam gyvenimui.