2020 Rugpjūčio 06 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Birželio 17-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2016-06-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt


Po gedulingų pietų – pas medikus. Vytauto gatvėje esančią kavinę „Viva VIP“ vėl užgriuvo nemalonumai. Prieš ketverius metus blogai pasijuto joje vienos Tauragės įmonės jubiliejų atšventę dalyviai. Praėjusios savaitės pabaigoje sunegalavo šioje kavinėje pietus valgiusi šeima, po penktadienio gedulingų pietų, – pykinimu, viduriavimu ir aukšta temperatūra skundėsi dar daugiau žmonių. Kai kuriems prireikė medikų pagalbos. Tačiau ir šįkart kavinė atsakomybės neprisiima, maistas esą nieko dėtas. Tai greičiau būsiąs virusas. 

Mokyklų sargams gresia atleidimai. Tauragės rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komitetas nagrinėja rajono ugdymo įstaigų parengtus taupymo planus: kokių etatų galima atsisakyti ir kaip performuoti klasių komplektus, kad liktų mažiau tuščių mokymosi vietų. Ne paslaptis, labiausia nukentės su mokymo procesu nesusiję ugdymo įstaigų darbuotojai – sargai, kūrikai, darbininkai. Jei taryba pritars pateiktam optimizavimo planui, be darbo liks dvi dešimtys mokyklos sargų.

Seniūnijos taupo – benamių gyvūnų gausėja. Joniškės kaimo Keramikos sodų bendrijos gyventoja Daiva Sinkevičienė skambina pavojaus varpais – čia gyvenantieji nežino, ką daryti su iš miesto atvežtais ir paliktais, valkatauti pasmerktais šunimis bei katėmis.  Moteris neslepia, ir patys sodų gyventojai saviškius paleidžia lakstyti laisvai. Valkataujančių šunų ir kačių gaujos kasdien gausėja ir tai labai neramina gyventojus.

Nuteisti vogtų daiktų verslo organizatoriai. Klaipėdos apygardos teismas nuteisė du tauragiškius, kurie socialiai pažeidžiamus asmenis išsiveždavo į užsienį ir ten iš parduotuvių vertė vogti firminius drabužius. Nusikalstamos veikos iniciatoriai buvo įkūrę parduotuvę Tauragėje, kurioje prekiavo vogtomis prekėmis. Gražvydas Bakaitis ir Arūnas Uginčius nuteisti 9 metams kalėjimo.

Žalgirių gimnazijai nebereikia klasių auklėtojų. Naujasis Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas nusprendė atsisakyti klasių auklėtojų. Jis kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą, prašydamas įkurti klasių kuratoriaus pareigybę. Vienas kuratorius pakeistų tris klasės auklėtojus. Ši naujovė ne visiems atrodo priimtina, tačiau J. Jatautas tvirtina, kad klasių kuratorius kituose miestuose – ne naujiena. 

Gedulo ir vilties diena su poezija ir dainomis. Skaudus istorinis laikotarpis prisimintas poezijos posmais ir patriotiškomis dainomis. Iškilmingai priimta jaunųjų šaulių priesaika – prisiekė 7 šalies patriotai. Pagramančio regioniniame parke atidengtas paminklinis akmuo žuvusiems partizanams.

Valdininkai tebežada: tvenkinio aplinka virs poilsio zona. Žalgirių mikrorajone Zumpės tvenkinio aplinką valdininkai vis dar žada paversti poilsio ir pasivaikščiojimo oaze. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tikisi, kad jau kitąmet minėtoje teritorijoje prasidės darbai ir kviečia gyventojus teikti siūlymus, kaip būtų galima sutvarkyti tvenkinio pakrantę. Pinigų sutvarkyti pačiam tvenkiniui nėra.  

Tauragė turi, ką parodyti! Prasidėjus šiltajam sezonui, ne vienas sukame galvą, kur praleisti atostogas. Populiaru pirkti poilsines keliones į užsienį ar traukti į Lietuvos pajūrį. Tačiau be reikalo neįvertiname savo krašto rekreacinių išteklių – vaizdingos gamtos ir kultūros paveldo. Tikrai ne visi esame aplankę Tauragės krašto dvarus, piliakalnius, išbandę turistinius maršrutus. 

 

Atliekų vežėjas „Ekonovus“ mišrias komunalines atliekas iš individualių namų norėtų surinkti rečiau – kas antrą savaitę. Dėl to šios bendrovės direktorius Mindaugas Ašmonas kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tvirtina, kad su tokiu prašymu nesutinka.

Birželio 12 dieną Pagramančio regioniniame parke, Didkiemio seniūnijoje atidengtas paminklinis akmuo, skirtas žuvusiems partizanams Mečislovui Irtmonui („Žiogui“) ir Petrui Kavaliauskui.

VšĮ „Kretingos maistas“ Tauragėje maitinimą tiekia trims vaikų darželiams – „Kodėlčiui“, „Ąžuoliukui“ ir „Žvaigždutei“. Sutartis su „Žvaigždute“ rugsėjį baigsis, tačiau, nelaukdami sutarties pabaigos, jie kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, dėl galimybės ją pratęsti. Savivaldybė siūlo savo sąlygą – maitinimą tiekti už mažesnę kainą, nei tai daro dabar. 

Tauragės miestas gražėja. Sparčiai atnaujinami daugiabučiai, tvarkomos gatvės, aikštelės. Miesto centrą puošia Vytauto gatvėje moderniai rekonstruota „Molupio“ parduotuvė. Prieš Tauragės miesto dienas paskubomis nudažyta ir kebabinė „Pas Ahmedą“. Tačiau šviesiai mėlyna, akį rėžianti spalva niekaip neįsipaišo į bendrą miesto architektūrinį kontekstą, dėl ko papiktino ne vieną tauragiškį. Savivaldybės architektūros skyriaus vedėja Šarūnė Beitaitė sakė, kad skundų negauta, o ji pati statinio nematė: kam rūpi, tas tegul ir kreipiasi į Statybos inspekciją. 

Šiandien minime Gedulo ir vilties dieną.

Batakių miestelio pakraštyje, Slėnio gatvelėje, gyvena tremtiniai Danutė ir Vladislovas Liekiai. Užauginti ir į gyvenimą išleisti penki vaikai seneliams padovanojo keturiolika anūkų ir tris proanūkius. Tai juos džiugina, teikia viltį, senoliai lankomi ir mylimi. Senelių mintys nuolat grįžta į jaunystę, pažymėtą tremties skausmu. Jaunystėje išgyventi sunkumai užgrūdino, suteikė stiprybės tolesniam gyvenimui. 

Pirmadienį, Taurages ligoninėje, po sunkios ligos mirė verslininkė, ilgametė aktyvi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė, taip pat ir buvusi kultūros darbuotoja, 53 metų Danguolė Albrechtienė.

Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos padalinyje surengta institucinės globos pertvarkos klasterio apskrito stalo diskusija. Į ją savivaldybių administracijų bei vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių asmenų globos įstaigų atstovus pakvietė socialinių institucijų pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regionui Marijona Janavičienė. 

Tauragės policijos komisariate gautas pranešimas apie smurtaujančią auklėtoją „Šaltinėlio“ globos namuose. Globos namams vadovaujanti Judzinskienė spėja, kad tokiu būdu keturiolikmetė stengiasi išvengti laikino apgyvendinimo socializacijos centre, nes per 20 darbo metų šioje įstaigoje direktorė nebuvo net girdėjusi apie darbuotojų smurtavimą. Šiuo metu mergina gydoma ligoninėje, nes nežinoma moteris esą metė į ją akmenį.

Po Lietuvos politinę padangę sudrebinusio skandalo, dėl kurio atsistatydino ilgalaikis partijos lyderis Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdis (LS) šeštadienį vykusio neeilinios suvažiavimo metu rinko naują vadovą. 

Birželio 10 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Tauragės krašte savo lietuviškų šaknų ieškantys amerikiečiai Emilis Macevičius su žmona  Norma  ir jų sūnus Jason Macevičius. Svečius sutiko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija šiandien organizuoja festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus.

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-09

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.

Susirgus skubiai patekti pas gydytoją nėra paprasta. Užsiregistravęs ligonis priverstas laukti ne vieną dieną, kartais ir savaitės neužtenka. Šią savaitę „Tauragės žinių“ redakcija sulaukė Skaudvilės gyventojo skambučio – vyras nerimavo dėl savo sergančios žmonos, kuriai nepavyko patekti pas šeimos gydytoją. Vyro pasakojimu, palūkuriavusi apie pusantros valandos, ji išskubėjo į darbą, kadangi nebuvo užtikrinta, kad medikė ją pakvies apžiūrai, o jei pakvies, ar duos nedarbingumo lapelį. Gydytoja aiškina, kad priimti vienu metu visų pacientų neįmanoma.  

Prieš 10 metų (2006 m. birželio 5 d.) startavo VMI pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais, vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius, grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių.

Iniciatyvinė grupė „Už blaivią“ ir šią idėją palaikantys Lietuvos žmonės surinko ir Seimui jau pateikė daugiau nei 61 tūkstantį parašų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siekiama mažinti alkoholio vartojimą šalyje. Parašai buvo renkami ir Tauragėje. Tauragės regione surinkta per 3 tūkstančių parašų. 

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas ne vieną šeimą ar turistų grupę vilioja pasivaikščioti ir susipažinti su unikalia mūsų krašto gamta. Tačiau ten nuvykusi jauna tauragiškių šeima neliko sužavėta – dėl supuvusių lentų čia galima parvirsti ar net išsimurkdyti pelkėje.

Birželio 3 d. Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko tarptautinė konferencija – „Lietuva ir Ukraina: pasitinkant Europos ateitį“. 

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė. Ji susirinkusiems pristatė namų ūkių finansinės situacijos Tauragės apskrityje analizę. O. Bložienės teigimu, Tauragė – viena mažiausių ir rečiausiai apgyvendintų apskričių šalyje – praėjusiais metais rikiavosi šalies savivaldybių reitingų pabaigoje, o pagrindiniu iššūkiu vis dar išlieka investicijų į regioną pritraukimas ir migracijos pristabdymas.

Šiemet Tauragės miesto šventė, kaip niekad gausi renginiais tiek jauniems, tiek vyresniems, prasidėjo trečiadienį. O šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastato prieigos virto Tauro ragų alėja. 

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-03

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite.

Vakar, birželio 1-ąją, kartu su UNICEF vaikų bėgimu startavusi Tauragės miesto šventė įsibėgėja. Jono Kalvano parke, prie evangelikų liuteronų bažnyčios, šįvakar smagus sujudimas. Tokios gausos žmonių šiame parke, tikriausiai, dar nėra buvę. 

Tauragės rajono savivaldybės taryba posėdžio metu pritarė rajono mokyklų vadovų parengtoms 2015 metų veiklos ataskaitoms. Tačiau jas pristatant nekart nukrypta nuo pagrindinių temų. Paliestas šalyje nuvilnijęs tuberkuliozės skandalas, opozicija rajono vadovams priekaištavo dėl neįvykusio Pagramančio mokyklos direktoriaus konkurso ir nepraleido progos priminti apie teisėsaugos struktūrų nutrauktą tyrimą prieš atleistą Žalgirių gimnazijos direktorę Viktoriją Paulauskienę.

Šiandien, Vaikų gynimo dieną, Tauragėje pirmą kartą rengiamas UNICEF bėgimas, skirtas pasaulio vaikams. Pasak „Europe Direct“ informacinio centro vadovės Isvaldos Aleknienės, iš viso užsiregistravo 1350 vaikų.