2020 Rugpjūčio 08 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mirė kavinės „Arfa“ savininkė

  • Įkelta: 2016-06-13
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį, Taurages ligoninėje, po sunkios ligos mirė verslininkė, ilgametė aktyvi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė, taip pat ir buvusi kultūros darbuotoja, 53 metų Danguolė Albrechtienė.

Prieš daugiau nei trisdešimt metų D. Albrechtienė yra dirbusi renginių režisiere, vėliau – Kultūros namų direktore. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, darbą kultūros srityje iškeitė į verslą – įkūrė maitinimo įstaigą „Žara“, paskui kavinę „Arfa“, kuri lig šiol veikia Kultūros rūmų pastate.

– Danguolė Albrechtienė – buvo geras, aktyvus žmogus, pareiginga ir atsakinga verslininkė. Ji ne tik prisidėjo prie renginių organizavimo, bet ir buvo asociacijos rėmėja, – sunkiai žodžius rinko TAVA pirmininkas Vilmantas Liorančas. Anot jo, moters netektis buvo netikėta, apie savo ligą ji nekalbėjo. 

Mirusiosios pusbrolis, taip pat verslininkas, Jonas Kukanauskas „Tauragės žinioms“ sakė, kad moteris su liga stengėsi kovoti viena, prašė neskelbti ligos diagnozės. 

– Šauni moteris. Pas ją įvairiomis progomis rinkdavosi giminaičiai, – sakė J. Kukanauskas. 

Su vyru Aloyzu jiedu užaugino sūnų Aurimą, kuris, tikėtina, perims mamos verslą. D. Albrechtienės vyras šiemet stipriai nukentėjo nuo ugnies. 

„Tauragės žinios“ užjaučia velionės artimuosius. 

 

Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos padalinyje surengta institucinės globos pertvarkos klasterio apskrito stalo diskusija. Į ją savivaldybių administracijų bei vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių asmenų globos įstaigų atstovus pakvietė socialinių institucijų pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regionui Marijona Janavičienė. 

Tauragės policijos komisariate gautas pranešimas apie smurtaujančią auklėtoją „Šaltinėlio“ globos namuose. Globos namams vadovaujanti Judzinskienė spėja, kad tokiu būdu keturiolikmetė stengiasi išvengti laikino apgyvendinimo socializacijos centre, nes per 20 darbo metų šioje įstaigoje direktorė nebuvo net girdėjusi apie darbuotojų smurtavimą. Šiuo metu mergina gydoma ligoninėje, nes nežinoma moteris esą metė į ją akmenį.

Po Lietuvos politinę padangę sudrebinusio skandalo, dėl kurio atsistatydino ilgalaikis partijos lyderis Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdis (LS) šeštadienį vykusio neeilinios suvažiavimo metu rinko naują vadovą. 

Birželio 10 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Tauragės krašte savo lietuviškų šaknų ieškantys amerikiečiai Emilis Macevičius su žmona  Norma  ir jų sūnus Jason Macevičius. Svečius sutiko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija šiandien organizuoja festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus.

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-09

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.

Susirgus skubiai patekti pas gydytoją nėra paprasta. Užsiregistravęs ligonis priverstas laukti ne vieną dieną, kartais ir savaitės neužtenka. Šią savaitę „Tauragės žinių“ redakcija sulaukė Skaudvilės gyventojo skambučio – vyras nerimavo dėl savo sergančios žmonos, kuriai nepavyko patekti pas šeimos gydytoją. Vyro pasakojimu, palūkuriavusi apie pusantros valandos, ji išskubėjo į darbą, kadangi nebuvo užtikrinta, kad medikė ją pakvies apžiūrai, o jei pakvies, ar duos nedarbingumo lapelį. Gydytoja aiškina, kad priimti vienu metu visų pacientų neįmanoma.  

Prieš 10 metų (2006 m. birželio 5 d.) startavo VMI pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais, vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius, grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių.

Iniciatyvinė grupė „Už blaivią“ ir šią idėją palaikantys Lietuvos žmonės surinko ir Seimui jau pateikė daugiau nei 61 tūkstantį parašų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siekiama mažinti alkoholio vartojimą šalyje. Parašai buvo renkami ir Tauragėje. Tauragės regione surinkta per 3 tūkstančių parašų. 

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas ne vieną šeimą ar turistų grupę vilioja pasivaikščioti ir susipažinti su unikalia mūsų krašto gamta. Tačiau ten nuvykusi jauna tauragiškių šeima neliko sužavėta – dėl supuvusių lentų čia galima parvirsti ar net išsimurkdyti pelkėje.

Birželio 3 d. Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko tarptautinė konferencija – „Lietuva ir Ukraina: pasitinkant Europos ateitį“. 

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė. Ji susirinkusiems pristatė namų ūkių finansinės situacijos Tauragės apskrityje analizę. O. Bložienės teigimu, Tauragė – viena mažiausių ir rečiausiai apgyvendintų apskričių šalyje – praėjusiais metais rikiavosi šalies savivaldybių reitingų pabaigoje, o pagrindiniu iššūkiu vis dar išlieka investicijų į regioną pritraukimas ir migracijos pristabdymas.

Šiemet Tauragės miesto šventė, kaip niekad gausi renginiais tiek jauniems, tiek vyresniems, prasidėjo trečiadienį. O šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastato prieigos virto Tauro ragų alėja. 

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-03

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite.

Vakar, birželio 1-ąją, kartu su UNICEF vaikų bėgimu startavusi Tauragės miesto šventė įsibėgėja. Jono Kalvano parke, prie evangelikų liuteronų bažnyčios, šįvakar smagus sujudimas. Tokios gausos žmonių šiame parke, tikriausiai, dar nėra buvę. 

Tauragės rajono savivaldybės taryba posėdžio metu pritarė rajono mokyklų vadovų parengtoms 2015 metų veiklos ataskaitoms. Tačiau jas pristatant nekart nukrypta nuo pagrindinių temų. Paliestas šalyje nuvilnijęs tuberkuliozės skandalas, opozicija rajono vadovams priekaištavo dėl neįvykusio Pagramančio mokyklos direktoriaus konkurso ir nepraleido progos priminti apie teisėsaugos struktūrų nutrauktą tyrimą prieš atleistą Žalgirių gimnazijos direktorę Viktoriją Paulauskienę.

Šiandien, Vaikų gynimo dieną, Tauragėje pirmą kartą rengiamas UNICEF bėgimas, skirtas pasaulio vaikams. Pasak „Europe Direct“ informacinio centro vadovės Isvaldos Aleknienės, iš viso užsiregistravo 1350 vaikų. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Taurų ugniagesių komanda naikinama. Tiksliau, netrukus komanda bus iškeldinama iš Tauragės dvaro ir įkurdinama Dauglaukyje. Keisis ir pavadinimas – bus Dauglaukio ugniagesių komanda. Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas sako esąs pastatytas prieš faktą – už jį viskas nuspręsta, net patalpos surastos, belieka tik vykdyti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nurodymą. 

„Šaltinio“ progimnaziją aplankė amerikiečiai Linda ir Tonis Perezai – dosnūs šios mokyklos rėmėjai. Per aštuonerius draugystės su šia mokykla metus Linda ir Tonis Perezai per vieną JAV mokyklų rėmimo fondą progimnazijai pervedė 145 tūkstančius eurų (apie pusę milijono litų). Svečių apsilankymo proga „Šaltinio“ mokykloje atidengta mokyklos rėmėjų atminimą įamžinanti lentelė.

Antradienį, apie 16 val. į Dainavos gatvę išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai. Gautas pranešimas, jog dega butas pirmame daugiabučio aukšte.

Gegužės 30 d. Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos patalpose surengta iškilminga Tauragės maltiečių vaikų dienos centro atidarymo ceremonija. Netradiciškai įrengtoje patalpoje, kurią maltiečiams išnuomoja „Aušros“ pagrindinė mokykla, įsikūręs centras savo veiklą pradėjo šių metų balandžio mėnesį. Centrą lanko 15 vaikų.

27 kartą minimą Pasaulinę dieną be tabako – gegužės 31-ąją – Lietuva pasitinka ženkliai pakeista tabako kontrolės politika ir įvestomis griežčiausiomis Europos Sąjungoje (ES) priemonėmis kovai su rūkymu.

Valstybės įstaiga (VĮ) „Tauragės regiono keliai“ paskelbė viešųjų pirkimų konkursą automobiliams įsigyti. Įvertinus 3 įmonių pasiūlymus gegužės 5-ąją buvo atplėšti vokai. Laimėtoju išrinkta UAB „Sostena“, prekiaujanti „Renault“ markės automobiliais. Šios įmonės atstovų automobiliai atitiko reikalavimus ir pasiūlė transporto priemones žemiausiomis kainomis. Tačiau į Tauragės regiono kelių transporto parką šie automobiliai neįvažiavo. Buvo paskelbta, jog „Renault“ automobiliai neva visgi neatitinka konkurso sąlygų. Argumentas kurioziškas – atstumas tarp priekinės ir galinės ratų ašies 3 mm mažesnis, nei nurodyta specifikacijoje, dėl to įstaiga pasirinko 3000 eurų brangesnius „Citroenus“.