2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Socialinių institucijų pertvarka įsibėgėja

  • Įkelta: 2016-06-13
Autorės nuotrauka

Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos padalinyje surengta institucinės globos pertvarkos klasterio apskrito stalo diskusija. Į ją savivaldybių administracijų bei vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių asmenų globos įstaigų atstovus pakvietė socialinių institucijų pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regionui Marijona Janavičienė. 

M. Janavičienė susirinkusiems išsamiai pristatė projektą, kurio vykdytojas – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Vykdytojo partneris – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pasak pranešėjos, susitikimo tikslas – į pertvarkos procesą įtraukti ne tik socialines paslaugas teikiančias įstaigas, bet ir kitų institucijų atstovus. Esminis šios pertvarkos tikslas – perėjimas nuo institucinės iki šeimynų, bendruomenių teikiamos globos. Siekiama vaikams, likusiems be tėvų globos, sudaryti sąlygas augti artimojoje aplinkoje, neįgaliems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms gauti individualias, jų poreikius atitinkančias bendruomenines paslaugas. 

Šiuo metu vykdomas pirmasis projekto etapas (2014–2017 m.), kurio metu kuriamos pertvarkai reikalingos sąlygos, metodikos, teisinė bazė. Kaip po susitikimo „Tauragės žinioms“ sakė M. Janavičienė, šis procesas labai atsakingas, kad pradėjus vykdyti projektą, būtų tinkamai pasirengta, neliktų spragų, todėl labai svarbios ir apskritojo stalo diskusijos. 

Į susitikimą atvykę įvairių institucijų atstovai, prisistatydami sakė, kad kol kas daugiau klausimų nei atsakymų, nors įvairiuose lygmenyse apie tai kalbama, braižomos schemos. Ne paslaptis, kad kolektyvuose karštai diskutuojama, ar tikrai realu, jog vaikams, likusiems be tėvų globos, kada nors tikrai nebereiks institucinės globos. 

Tauragės rajone šis projektas palies Adakavo socialinės globos namus. Jau dabar ši įstaiga sėkmingai dalyvauja pertvarkos procese. Institucinės globos namuose gyvena tik asmenys, kuriems būtina slauga. Galintys gyventi iš dalies savarankiškai yra perkelti į padalinį Tauragėje, kur teikiamos paslaugos ir psichinę negalią turintiems asmenims. Kalbėta apie tai, kad reikalinga teikti atokvėpio paslaugą. 

Savo patirtimi pasidalijo Adakavo socialinės globos namų ir  Skalvijos (Viešvilės) vaikų globos namų atstovai.  Susitikimo pabaigoje nuspręsta, kad mūsų regionui reikalingos institucinei globai alternatyvos bendruomeninės paslaugos, pritarta, kad tokios apskrito stalo diskusijos yra naudingos. Savivaldybėms pasiūlyta rengti susitikimus su nevyriausybinėmis organizacijomis, kuriose būtų informuojama apie pertvarkos proceso eigą. 

Tauragės policijos komisariate gautas pranešimas apie smurtaujančią auklėtoją „Šaltinėlio“ globos namuose. Globos namams vadovaujanti Judzinskienė spėja, kad tokiu būdu keturiolikmetė stengiasi išvengti laikino apgyvendinimo socializacijos centre, nes per 20 darbo metų šioje įstaigoje direktorė nebuvo net girdėjusi apie darbuotojų smurtavimą. Šiuo metu mergina gydoma ligoninėje, nes nežinoma moteris esą metė į ją akmenį.

Po Lietuvos politinę padangę sudrebinusio skandalo, dėl kurio atsistatydino ilgalaikis partijos lyderis Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdis (LS) šeštadienį vykusio neeilinios suvažiavimo metu rinko naują vadovą. 

Birželio 10 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Tauragės krašte savo lietuviškų šaknų ieškantys amerikiečiai Emilis Macevičius su žmona  Norma  ir jų sūnus Jason Macevičius. Svečius sutiko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija šiandien organizuoja festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus.

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.