2020 Balandžio 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ketvertukas ruošiasi pirmajam gimtadieniui

  • Įkelta: 2016-08-12

Šeimos asmeninio albumo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pernai rugsėjo 8-ąją Tauragę pradžiugino itin retas įvykis – kraštietei Linai gimė keturios mergaitės. Šis įvykis sulaukė valdžios atstovų, žiniasklaidos dėmesio, šeimai sveikinimus ir paramą siuntė daugybė žmonių. Tauragės rajono savivaldybė ketvertuko šeimai pernai suteikė 1,5 tūkst. eurų paramą, skyrė 93,37 kv. m. naujai įrengtą butą.

Netrukus Lėja, Luka, Luknė ir Milena švęs pirmąjį gimtadienį. „Tauragės žinios“ pasiteiravo mamos Linos, kaip šiandien gyvena gausioji šeimyna, kurioje dar auga ir du berniukai.  

– Šiuo metu mums turbūt sunkiausias laikotarpis. Mergaitėms dygsta dantukai, pradėjo ropoti, jau vaikšto įsikibusios, išverčia visus namus (juokiasi, – red. past.). Jau trečią naktį esu be miego, o ir dienomis yra, ką veikti, – pasakojo Lina. 

Patyrusi mama puikiai susitvarko su smagiais rūpesčiais ir trykšta optimizmu. Mergaitės auga sveikos, o, esant normaliam gyvenimo ritmui, yra ramios, išmiega visą naktį. 

– Esu laiminga, neturiu kuo skųstis. Jei reikia kur išvažiuoti, padeda mama, taip pat šešiolikmetis sūnus Dovydas, net naktį keliasi  raminti pravirkusių sesučių, – atviravo mama.

Šeimos asmeninio albumo nuotrauka

Mergaičių tėvas jau 5 mėnesius nebegyvena kartu su šeima – Linos teigimu, jam buvo per sunku. Visgi gausią šeimą išlaikanti mama paramos prašyti neturi teisės – pagal įstatymus, jos motinystės atostogų išmoka iš Sodros, pirmaisiais metais sudaranti 100 proc. buvusio uždarbio, viršija nustatytą pajamų ribą. Moters teigimu, pirmaisiais metais šiek tiek mišinėliais mažyles remia „Hipp“, tačiau per dieną reikia 2–3 pakuočių, o kur dar sauskelnės, taigi finansiškai sunku. 

Paklausta, ar patinka gyventi Tauragės dvare, Lina teigė, jog vieta pasakiška, ramu, aplink daug medžių, eismas nedidelis, yra kur pasivaikščioti su vaikais. 

Vakar gausią šeimą su dovanomis aplankė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. 

Tauragės rajono savivaldybės archyvo nuotrauka

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti:

Šiandien ryte Tauragėje duris atvėrė prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvė.  Būrys tauragiškių atidarymo laukė nuo 7 valandos ryto, tačiau spūsties nebuvo. Tauragiškiai, matyt, pasimokė iš kitų miestų gyventojų, kuriems vien prie įėjimo teko laukti daugiau nei po valandą. 

Praėjusią savaitę konkursas Skaudvilės gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti. Jį laimėjo vienintelis kandidatas – šilališkis Nerijus Jocys, kol kas vadovaujantis Šilalės rajono Žadeikių pagrindinei mokyklai.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“, kaimo gyvenamosiose vietovėse planuojami kai kurių gatvių asfaltavimo darbai. Šiam planui Tauragės rajono savivaldybės Taryba jau pritarė. Liko parengti techninius projektus ir gauti ES lėšas.

Valgomieji grybai – švieži, džiovinti, sūdyti, marinuoti, šaldyti – puikus maisto produktas, kurį šiuo metu iš miško namo neša kas tik gali. Kai kurie dar ir parduoda prekyvietėse. Bet kaip reikia saugiai elgtis su grybais? Ar galima pirkti iš bet kurio prekeivio? Šito pasiteiravome Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojos Linos Mėlinienės, kuri tvirtina, kad su šia miško gėrybe reikia elgtis atsargiai.