2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

500-ąjį naujagimį pavadino Gyčio vardu

  • Įkelta: 2016-12-23

Tauragėje šiemet jau užregistruota pusė tūkstančio naujagimių. Gruodžio 20 dieną Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 500-asis kūdikis. Berniukas gimė gruodžio 13 dieną, Tauragės gimdymo namuose. Jam tauragiškiai tėvai Laura ir Andrius Butkevičiai davė Gyčio vardą.

Sūnaus užregistruoti atvykusį tėtį Andrių pasveikino Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjai ir Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos. Įteikiant mažylio gimimo liudijimą, jaunai šeimai palinkėta užauginti  dorą ir savo kraštą mylintį pilietį. Tai pirmasis vaikas Butkevičių šeimoje.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Martutaitienė, iš pusės tūkstančio užregistruotų vaikų ne visi gimė Tauragėje. Kartais tėvai iš anksto planuoja gimdymą didesnių miestų gimdyklose ir tik vėliau, grįžę į Tauragę, juos užregistruoja čia. Visi tėvai arba bent vienas jų – tauragiškiai. 

V. Martutaitienė taip pat nuogąstavo, nors naujagimių skaičius nemažas, ne visi užregistruoti vaikai liks Tauragėje. Kasmet daugiau nei šimtas vaikų gimsta užsienyje. Juos parvežę tėvai užregistruoja vaikus gimtajame mieste, tačiau čia nepasilieka. Esti ir tų, kurie į užsienį emigruoja ir gimus vaikeliui.

Šiemet statistikos duomenimis iki gruodžio mėnesio, daugiausiai kūdikių gimė rugpjūčio – 60, o mažiausiai vasario – 33 vaikai. Tikėtina, kad iki metų pabaigos naujagimių skaičius perkops 500 ribą, pernai Tauragėje užregistruoti 517 kūdikių, iš kurių – 256 berniukai ir 261 mergaitės. Užsienyje gimė 140 vaikų.

Populiariausi berniukų vardai Tauragėje praėjusiais metais buvo Nojus (12), Dominykas (10), Danielius (9), Gabrielius (8), Tajus (8), Emilis (7), Gustas (7). Populiariausi mergaičių vardai – Austėja (11), Viltė (10), Emilija (8), Fausta (8), Augustė (7), Ugnė (7).

Vaikų, gimusių nuo šių metų sausio 1 iki birželio 30 populiariausių vardų dešimtukas Lietuvoje: mergaičių – Emilija, Viltė, Gabija, Austėja, Ema, Kamilė, Lėja, Ugnė, Luknė, Sofija; berniukų – Dominykas, Lukas, Matas, Jonas, Jokūbas, Nojus, Domas, Emilis, Kajus, Benas. Tiksli populiariausių vardų statistika Tauragėje bus skelbiama po Naujųjų metų.

 

Beveik įpusėjo 2015-ųjų kovą išrinkto Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio kadencija. 2016-iesiems verčiant paskutinius lapus, pakalbinome merą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tauragės miesto perspektyvas ir pagrindines problemas. Atviras, konkretus ir paprastas – toks pasirodė meras, atsakinėdamas į patogius, ir į nelabai patogius klausimus.
 

Pagal naująją UAB Tauragės šilumos tinklai veiklos strategiją, nuo kitų metų suplanuotas įmonės struktūros optimizavimas. Pagal šį planą, darbo „valdiškoje“ įmonėje neteks dabartinis bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. 

Naujausiame numeryje skaitykite:

Ketvirtadienį per pietus į Tauragę atvyksta Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Politikas lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione.

Tauragės autobusų parkas po kelių mėnesių švęs savo veiklos 25-ąjį jubiliejų. Nuo pat įsteigimo dienos, 1992 kovo mėnesio,  jam vadovauja direktorius Rimantas Martinavičius, kuris taip pat trečius metus eina atsakingas Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos keleivinio transporto vicepirmininko pareigas. Metams verčiant paskutinius lapus, direktorius apžvelgė įmonės veiklą.

2017 metų sausio 27 dieną įvyksiantys Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. jau šeštą kartą pagerbs talentingiausius šalies kūrėjus. Komisija vertins geriausius metų muzikinius kūrinius, atlikėjus ir jų nuopelnus muzikos industrijai.

Trečiadienį Tauragės rajono tarybos nariai rinkosi į paskutinį šių metų posėdį. Jame numatyta aptarti 18 pateiktų klausimų.

Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos“ darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Tauragės regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

Šiandien nuo 12 iki 17 valandos Pilies aikštėje vyksta Tauragės miškų urėdijos rengiama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus 2016“, kurios metu nemokamai dalinamos pušų ir eglių šakos. 

Šiandien apie 9.50 val. Stoties ir Laisvės gatvių sankryžoje – eismo įvykis. Automobilio „Subaru“ vairuotojas vienpusio eismo ruože iš Laisvės gatvės sankryžoje ketino sukti į kairę – Stoties gatvę. Vairuotojas nepamatė link pervažos dviračiu važiavusios moters ir ją partrenkė. 

„Tauragės žinių“ redakcija sulaukė tauragiškio skambučio, kuris pasakojo, kad nepaisant blogų orų – purškiant lietui ir pučiant žvarbiam vėjui, viešuosius darbus dirbantys žmonės siunčiami tvarkyti gatves. Esą taip pažeidžiamos žmogaus teisės. Pasak skambinusiojo, viešuosius darbus dirbantys žmonės į gatvę išvejami kaip šunys, be jokio žmogiškumo. Juk tokiu oru, net miestelėnams nesinori kišti nosies iš namų. 

Finansų ministras Vilius Šapoka skelbia, kad nuo sausio 1-osios greičiausiai neliks PVM lengvatos šildymui. Kadenciją baigiantis Seimas nepratęsė PVM lengvatos iki 2017 metų birželio. Lėšų tam skirti nenumatyta ir ateinančių metų biudžete. 

Pagal LR Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, kas ketverius metus savivaldybės valdomos bendrovės privalo pateikti įmonės valdybai veiklos strategiją. Gruodžio 6-ąją sušauktame neeiliniame Tauragės šilumos tinklų valdybos posėdyje įmonės valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis pateikė balsavimui bendrovės plėtros strategiją, papildytą nauju organizacinės struktūros planu – jame numatyta atsisakyti pavaduotojo plėtrai pareigybės bei plėtros skyriaus. Tokie planai nepatiko vienam iš valdybos narių – buvusiam bendrovės direktoriui Donatui Simaičiui. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vyras pareiškė pasitrauksęs iš valdybos. Įmonės reorganizavimo planuose jis įžvelgė politinius motyvus.

Jau antrus metus Tauragėje organizuojamas Kalėdinis gerumo bėgimas šiandien į Pilies aikštę sukvietė pramogų ir azarto ištroškusius tauragiškius.  Nuo pat ryto čia skambėjo linksmos dainos, šurmuliavo kalėdinė mugė, o geras emocijas dalijo Kalėdų Senelis su Snieguole. 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyksta jau tradicija tapęs filmų vakaras. Į mokyklos aktų salę, šį vakarą virtusią kino teatru, sugūžėjo užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais apsirūpinę gimnazistai.

Tauragės apskrities miestai – Tauragė, Šilalė, Jurbarkas ir Pagėgiai jau įžiebė savo kalėdines eglutes. „Tauragės žinios“ kviečia balsuoti ir išrinkti, kuri iš šių žaliaskarių atrodo įspūdingiausiai. 

Bent kol kas orai ir toliau mėgins mūsų kantrybę slidžiais iššūkiais ir besikeičiančia temperatūra. Artimiausiu metu didesnių permainų taip ir nesulauksime: dienos bus apniukę, o gausesni krituliai atkeliaus savaitgalį. 

Lapkričio 24-ąją buvo paskelbti konkurso į Tarailių progimnazijos direktoriaus postą rezultatai. Jį laimėjo buvusi Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, iš ankstesnės darbovietės pernai tarybos sprendimu atleista už drausminius pažeidimus. Kitą savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl jos skyrimo progimnazijos direktore. Tačiau jau dabar V. Paulauskienės tinkamumas eiti šias pareigas kelia abejonių tiek visuomenei, tiek savivaldybės administracijai. Mat Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo, jog už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą atleisti asmenys trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje.

Kompiuterių bei programinės įrangos parduotuvė „MDS Service“ iš Vasario 16-osios gatvės persikėlė į naujas, Vytauto gatvėje esančias patalpas. Platus naujų prekių asortimentas stebina klientus.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės Kultūros rūmuose surengtas šventinis Tauragės rajono savivaldybės Padėkos vakaras. Jau tradicija tampančioje šventėje pagerbti bei apdovanoti labiausiai mūsų kraštui nusipelnę žmonės.

Naujausiame numeryje skaitykite:

Dvi svarbias pergales praėjusį savaitgalį iškovojo Tauragės „Fortūna-Agava“ komanda. Įveikę Pasvalio krepšininkus tauragiškiai RKL B diviziono Žemaitijos grupėje šoktelėjo į pirmąją vietą. 

Ketvirtadienį paaiškėjo, kas papildys mero komandą ir užims laisvą mero patarėjos vietą. Nors intrigą siekta išlaikyti kuo ilgiau, vakar viešai paskelbta, kad buvusios mero patarėjos Virginijos Eičienės vietą užims tauragiškė Šarūnė Stasytienė.

Tauragės moterų užimtumo ir informacijos centras (TMUIC)  šiemet gavo 443 pranešimus apie smurto atvejus šeimoje. Šios įstaigos direktorė Nijolė Meilutienė įsitikinusi – įsisenėjusiai problemai spręsti reikia daugiau pajėgumų, būtina tęsti švietėjišką veiklą bendruomenėse ir bibliotekose.

Šiandien, 17 val. Dariaus ir Girėno – Vasario 16-osios gatvių sąnkryžoje esančioje pėsčiųjų perėjoje partrenktas nepilnametis. Greitosios medicinos pagalbos medikai skubiai jį išvežė į Priimamojo skyrių.