2020 Balandžio 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Konkursą pralaimėjusi įmonė abejoja urėdijos skaidrumu

  • Įkelta: 2016-12-27

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ planas įsigyti ratinę medkirtę – stringa. Viešųjų pirkimų plane šiam tikslui numatę net 410 tūkst. eurų ir suorganizavę tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, kol kas medkirtės įsigyti iš konkurso nugalėtojos UAB „Intrac Lietuva“ negali – konkurse dalyvavusi UAB „Biržų žemtiekimas“ pateikė ieškinį teismui. Net keliami įtarimai, kad urėdija galimai proteguoja laimėjusią įmonę.

Urėdija proteguoja laimėtoją?

Ieškovė UAB „Biržų žemtiekimas“ Klaipėdos apygardos teismui pateikė ieškinį dėl VĮ „Tauragės miškų urėdija“ spalio 19 dieną priimto sprendimo įsigyti transporto priemonę – ratinę medkirtę. Kol teismas nagrinėja bylą, pirkimui taikomos laikinosios apsaugos priemonės. Tai reiškia, kad iki teismo sprendimo stabdomos visos ratinės medkirtės pirkimo procedūros. Klaipėdos apygardos teismo nutartyje minima, kad nesiėmus šių priemonių, jei teismo sprendimas būtų palankus ieškovei, jo įgyvendinimas pasunkėtų ar taptų neįmanomu. Nutartyje teigiama, jog ieškovė teisme taip pat kelia prielaidas, kad konkursą laimėjusi įmonė yra galimai proteguojama.

Teismo nutartyje pabrėžiama, kad ieškovė kelia prielaidas, esą viešasis interesas gali būti pažeistas dėl neskaidraus pirkimo, vykdomo pažeidžiant esminius Viešųjų pirkimų įstatymo principus. Galiausiai nuspręsta taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir priimti UAB „Biržų žemtiekimas“ ieškinį nagrinėjimui. Šiandien kaip tik numatytas parengiamasis posėdis.

Įmonės su žiniasklaida nebendrauja

„Tauragės žinių“ žurnalistė nesėkmingai bandė susisiekti su UAB „Biržų žemtiekimas“ vadovybe, kad plačiau papasakotų apie motyvaciją kelti ieškinį bei apie galimai urėdijai teiktas pretenzijas. Telefonu atsiliepęs įmonės generalinis direktorius Saulius Silickas, sužinojęs dėl ko skambiname, paprašė paskambinti vėliau ir daugiau nebekėlė telefono ragelio.

Teisme kaip trečiasis asmuo dalyvaujančios UAB „Intrac Lietuva“ telefonu taip pat niekas neatsiliepė. Nors internetiniame portale rekvizitai.lt skelbiama, jog įmonė turi net 52 darbuotojus...

Sutaupė 1500 eurų?

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ 2016-ųjų metų viešųjų pirkimų planą skelbia savo internetiniame puslapyje. Jame numatytas ratinės medkirtės pirkimas, kuriam ketinama skirti solidžią 410 tūkst. eurų sumą. Apie pirkimą paskelbta dar liepos mėnesį.

„Tauragės žinių“ pakalbintas miškų urėdas Robertas Piečia teigė, kad į pirkimų eigą nesikiša ir šioms procedūroms vadovauja paskirta viešųjų pirkimų komisija. Tačiau patikino, jog teismų slenkstį urėdija mina dėl techninių reikalavimų neatitikimų.

– Komisija sudarė pasiūlymų eiliškumą pagal kainą. O „Biržų žemtiekimui“, kai buvo paskelbti komisijos nugalėtojai, pasirodė, kad laimėtojos pasiūlymas galimai neatitiko vieno iš techninių reikalavimų. Mus laimėtojas tenkina, o ieškovė įžvelgė galimai formalų pažeidimą – komisija priėmė sprendimą, neatsižvelgdama į vieną techninių sąlygų punktą. Pagal juos, konkurso laimėtojas neatitinka techninių sąlygų. „Biržų žemtiekimas“ turi teisę skųsti, o mūsų teisė gintis, – aiškino R. Piečia.

Tauragės miškų urėdijos urėdo teigimu, „koją pakišo“ variklio darbinis tūris. Tačiau smulkiau pasakoti atsisakė, tvirtindamas, kad nori išvengti neteisingų interpretacijų. Pasiteiravus ar mažesnio darbinio tūrio variklį turinčios medkirtės urėdijos darbams užtektų, Robertas Piečia patikino, jog, komisijos nuomone, laimėtojos pasiūlyto variklio pakaktų. Juolab, kad jų pasiūlymas buvo už patraukliausią kainą.

„Tauragės žinių“ archyvo nuotraukos

Pasiteiravus, kokius pasiūlymus urėdijai pateikė dvi konkuruojančios įmonės, R. Piečia tvirtino, kad sumos nesiekia 400 tūkst. eurų. O pasiūlymų skirtumas – apie 1500 eurų. Tiesa, konkurse iš viso dalyvavo 4 įmonės. Tačiau kitų dviejų pasiūlymai buvo brangesni.

– Nors skirtumas nėra didelis, bet tai vistiek valstybės pinigai. Sąlygos buvo sudarytos daugeliui tiekėjų, kurie gali pasiūlyti tokią techniką. O kuo viskas baigsis, tai spręs teismas ir aš negaliu to vertinti. Kol kas, kol negalime pirkti naujos medkirtės, dirbsime senąja. Nors sena technika dažniau griūna, bet darbas nenukentės, – užtikrino R. Piečia.

Ar mažiau reiškia daugiau?

Tauragės miškų urėdijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Edvardas Bielskis neigė gavęs UAB „Biržų žemtiekimas“ pretenzijas ir iš pradžių nenorėjo komentuoti susidariusios situacijos.

– Aš manau, kad mes esame teisūs. „Žemtiekimas“ nori parduoti savo traktorių mums, todėl ir kreipėsi į teismą. O dėl variklio darbinio tūrio, tai yra tokia situacija. Tarkim „Biržų žemtiekimas“ parašo, kad jų variklio darbinis tūris yra toks, kokio reikalaujama. O kita įmonė parašo, kad jų variklio darbinis tūris yra kitoks, bet atitinka nurodytus reikalavimus. Tad ta įmonė, kurią mes pasirinkome, deklaruoja, jog jų siūloma technika reikalavimus atitinka. Čia bet kokiu atveju mes būtume atsidūrę teisme, nes abi įmonės deklaruoja, kad jų technika atitinka keliamus reikalavimus, – įsitikinęs E. Bielskis.

Kitas Klaipėdos apygardos teismo posėdis šioje byloje numatytas šiandien. Bus toliau aiškinamasi, ar pasirinkus pigesnį, formalių reikalavimų neatitinkantį tiekėją, urėdija nepažeidė įstatymų.

Savaitės pradžioje plūstelėjusi šiluma labai greitai išblės, tad jau nuo antradienio bus vėsiau, dažniau išvysime saulę. Ketvirtadienį šalį stingdys šaltukas, tačiau net ir jis ilgai neužsibus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų registravimo liudijimų. Popieriniai gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties, vardo, pavardės, tautybės keitimo liudijimai nebebus išduodami. Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Artėjant didžiausioms metų šventėms gerumu dalinasi įvairios organizacijos ir savanoriai. Tradiciškai senjorams Kūčių vakarienę rengia Maltos ordinas, silpnesniesiems pagalbos ranką tiesia Tauragės „Subaru“ klubas ir Ekstremalų asociacija.

Autorinių dainų atlikėjas Giedrius Vaškys prieš pat šventes klausytojams pristatė naują dainą „Vakarėjant“. Jaukiame dainos klipe atlikėjo lūpomis siunčiama jautri žinutė.

Pirmadienį Tauragės Rotary klubas ir moterų vidinis klubas Inner Wheel restorane „Banga“ surengė šventinį padėkos vakarą. Jauniesiems krašto talentams buvo įtekta parama už Tauragės garsinimą.