2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šauliai pasveikino garsiąją partizanę

  • Įkelta: 2016-12-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Gruodžio 17 dieną žymiai mūsų krašto pasipriešinimo dalyvei Onai Švedienei Leščinskaitei-Akacijai sukako devyniasdešimt treji metai. Moterį pasveikino būrys garbingų Tauragės žmonių. 

Jubiliatę pasveikinti atvyko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, kuris taip pat yra Lietuvos šaulių sąjungos narys, Tauragės apskrities LDK Kęstučio septintosios šaulių rinktinės Tauragės J. Kasperavičiaus šaulių 2-osios kuopos vadas Sigitas Ozgirdas, šios kuopos vado pavaduotojas Antanas Kiniulis ir šaulys Raimondas Matemaitis. Svečiams Onutė Švedienė papasakojo epizodus iš partizaninės kovos, kalinimo Vorkutos lageriuose ir sugrįžimo į Lietuvą. Onutei pavyko išgyventi kelias sovietų surengtas pasalas, kurių žymiausios buvo 1949 m. Kęsčių ir 1950 m. Stirbaičių kaimuose. Po pastarosios pasalos, kurioje žuvo penki kovos draugai, Onutė buvo sunkiai sužeista ir atsitiktinai sutiktų gerų žmonių dėka išgydyta liaudiškais metodais. Kreiptis į gydytojus partizanai negalėjo, nes jeigu jie būtų informaciją apie sužeistą partizaną perdavę okupacinei valdžiai, galėjo žūti ne tik jie, bet ir jų kovos draugai. Onutė iki šiol labai dėkinga daugybei žmonių, kurie rizikuodami savo ir artimųjų likimu maitino, slėpė, gydė partizanus ir teikė jiems kitokią pagalbą. 

Onutė ištekėjo už Vorkutos lageryje sutikto politinio kalinio Juozo Švedo. Susilaukė sūnų Virgilijaus ir Viktoro. Anksti mirus vyrui viena užaugino vaikus. Sulaukė šešių anūkų ir neseniai – pirmo proanūkio. Nors gražiausi jaunystės metai praėjo kovojant už Lietuvos laisvę rezistencijoje ir sovietiniuose lageriuose, Onutė aktyviai dalyvavo Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos veikloje, rašė atsiminimus. Tekstai apie ją išspausdinti dešimtyse knygų, jos nuotraukos puošia kelių pasipriešinimo istoriją aprašančių knygų viršelius. Onutė aktyvi iki dabar. Ją matėme šiais metais kalbančią prisiekiantiems tarnauti Tėvynei mūsų kariams. Tauragės šauliai labai dėkingi, kad šiemet lapkričio mėnesį organizuotai nuvykę į Kančių namų muziejų, turėjo progą ją susitikti ir išklausyti autentišką pasakojimą apie tuos sunkius ir garbingus pokario pasipriešinimo metus.

Tauragės šauliai linki gerbiamai Onai Švedienei ilgiausių metų, puikios sveikatos ir galimybių perteikti mūsų jauniesiems piliečiams tikrą informaciją apie pasipriešinimą okupacijai.

 

Tauragėje šiemet jau užregistruota pusė tūkstančio naujagimių. Gruodžio 20 dieną Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 500-asis kūdikis. Berniukas gimė gruodžio 13 dieną, Tauragės gimdymo namuose. Jam tauragiškiai tėvai Laura ir Andrius Butkevičiai davė Gyčio vardą.

Beveik įpusėjo 2015-ųjų kovą išrinkto Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio kadencija. 2016-iesiems verčiant paskutinius lapus, pakalbinome merą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tauragės miesto perspektyvas ir pagrindines problemas. Atviras, konkretus ir paprastas – toks pasirodė meras, atsakinėdamas į patogius, ir į nelabai patogius klausimus.
 

Pagal naująją UAB Tauragės šilumos tinklai veiklos strategiją, nuo kitų metų suplanuotas įmonės struktūros optimizavimas. Pagal šį planą, darbo „valdiškoje“ įmonėje neteks dabartinis bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. 

Naujausiame numeryje skaitykite:

Ketvirtadienį per pietus į Tauragę atvyksta Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Politikas lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione.

Tauragės autobusų parkas po kelių mėnesių švęs savo veiklos 25-ąjį jubiliejų. Nuo pat įsteigimo dienos, 1992 kovo mėnesio,  jam vadovauja direktorius Rimantas Martinavičius, kuris taip pat trečius metus eina atsakingas Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos keleivinio transporto vicepirmininko pareigas. Metams verčiant paskutinius lapus, direktorius apžvelgė įmonės veiklą.

2017 metų sausio 27 dieną įvyksiantys Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. jau šeštą kartą pagerbs talentingiausius šalies kūrėjus. Komisija vertins geriausius metų muzikinius kūrinius, atlikėjus ir jų nuopelnus muzikos industrijai.

Trečiadienį Tauragės rajono tarybos nariai rinkosi į paskutinį šių metų posėdį. Jame numatyta aptarti 18 pateiktų klausimų.

Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos“ darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Tauragės regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

Šiandien nuo 12 iki 17 valandos Pilies aikštėje vyksta Tauragės miškų urėdijos rengiama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus 2016“, kurios metu nemokamai dalinamos pušų ir eglių šakos. 

Šiandien apie 9.50 val. Stoties ir Laisvės gatvių sankryžoje – eismo įvykis. Automobilio „Subaru“ vairuotojas vienpusio eismo ruože iš Laisvės gatvės sankryžoje ketino sukti į kairę – Stoties gatvę. Vairuotojas nepamatė link pervažos dviračiu važiavusios moters ir ją partrenkė. 

„Tauragės žinių“ redakcija sulaukė tauragiškio skambučio, kuris pasakojo, kad nepaisant blogų orų – purškiant lietui ir pučiant žvarbiam vėjui, viešuosius darbus dirbantys žmonės siunčiami tvarkyti gatves. Esą taip pažeidžiamos žmogaus teisės. Pasak skambinusiojo, viešuosius darbus dirbantys žmonės į gatvę išvejami kaip šunys, be jokio žmogiškumo. Juk tokiu oru, net miestelėnams nesinori kišti nosies iš namų. 

Finansų ministras Vilius Šapoka skelbia, kad nuo sausio 1-osios greičiausiai neliks PVM lengvatos šildymui. Kadenciją baigiantis Seimas nepratęsė PVM lengvatos iki 2017 metų birželio. Lėšų tam skirti nenumatyta ir ateinančių metų biudžete. 

Pagal LR Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, kas ketverius metus savivaldybės valdomos bendrovės privalo pateikti įmonės valdybai veiklos strategiją. Gruodžio 6-ąją sušauktame neeiliniame Tauragės šilumos tinklų valdybos posėdyje įmonės valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis pateikė balsavimui bendrovės plėtros strategiją, papildytą nauju organizacinės struktūros planu – jame numatyta atsisakyti pavaduotojo plėtrai pareigybės bei plėtros skyriaus. Tokie planai nepatiko vienam iš valdybos narių – buvusiam bendrovės direktoriui Donatui Simaičiui. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vyras pareiškė pasitrauksęs iš valdybos. Įmonės reorganizavimo planuose jis įžvelgė politinius motyvus.

Jau antrus metus Tauragėje organizuojamas Kalėdinis gerumo bėgimas šiandien į Pilies aikštę sukvietė pramogų ir azarto ištroškusius tauragiškius.  Nuo pat ryto čia skambėjo linksmos dainos, šurmuliavo kalėdinė mugė, o geras emocijas dalijo Kalėdų Senelis su Snieguole. 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyksta jau tradicija tapęs filmų vakaras. Į mokyklos aktų salę, šį vakarą virtusią kino teatru, sugūžėjo užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais apsirūpinę gimnazistai.

Tauragės apskrities miestai – Tauragė, Šilalė, Jurbarkas ir Pagėgiai jau įžiebė savo kalėdines eglutes. „Tauragės žinios“ kviečia balsuoti ir išrinkti, kuri iš šių žaliaskarių atrodo įspūdingiausiai. 

Bent kol kas orai ir toliau mėgins mūsų kantrybę slidžiais iššūkiais ir besikeičiančia temperatūra. Artimiausiu metu didesnių permainų taip ir nesulauksime: dienos bus apniukę, o gausesni krituliai atkeliaus savaitgalį. 

Lapkričio 24-ąją buvo paskelbti konkurso į Tarailių progimnazijos direktoriaus postą rezultatai. Jį laimėjo buvusi Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, iš ankstesnės darbovietės pernai tarybos sprendimu atleista už drausminius pažeidimus. Kitą savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl jos skyrimo progimnazijos direktore. Tačiau jau dabar V. Paulauskienės tinkamumas eiti šias pareigas kelia abejonių tiek visuomenei, tiek savivaldybės administracijai. Mat Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo, jog už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą atleisti asmenys trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje.

Kompiuterių bei programinės įrangos parduotuvė „MDS Service“ iš Vasario 16-osios gatvės persikėlė į naujas, Vytauto gatvėje esančias patalpas. Platus naujų prekių asortimentas stebina klientus.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės Kultūros rūmuose surengtas šventinis Tauragės rajono savivaldybės Padėkos vakaras. Jau tradicija tampančioje šventėje pagerbti bei apdovanoti labiausiai mūsų kraštui nusipelnę žmonės.

Naujausiame numeryje skaitykite:

Dvi svarbias pergales praėjusį savaitgalį iškovojo Tauragės „Fortūna-Agava“ komanda. Įveikę Pasvalio krepšininkus tauragiškiai RKL B diviziono Žemaitijos grupėje šoktelėjo į pirmąją vietą. 

Ketvirtadienį paaiškėjo, kas papildys mero komandą ir užims laisvą mero patarėjos vietą. Nors intrigą siekta išlaikyti kuo ilgiau, vakar viešai paskelbta, kad buvusios mero patarėjos Virginijos Eičienės vietą užims tauragiškė Šarūnė Stasytienė.

Tauragės moterų užimtumo ir informacijos centras (TMUIC)  šiemet gavo 443 pranešimus apie smurto atvejus šeimoje. Šios įstaigos direktorė Nijolė Meilutienė įsitikinusi – įsisenėjusiai problemai spręsti reikia daugiau pajėgumų, būtina tęsti švietėjišką veiklą bendruomenėse ir bibliotekose.