2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šauliai pasveikino garsiąją partizanę

  • Įkelta: 2016-12-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Gruodžio 17 dieną žymiai mūsų krašto pasipriešinimo dalyvei Onai Švedienei Leščinskaitei-Akacijai sukako devyniasdešimt treji metai. Moterį pasveikino būrys garbingų Tauragės žmonių. 

Jubiliatę pasveikinti atvyko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, kuris taip pat yra Lietuvos šaulių sąjungos narys, Tauragės apskrities LDK Kęstučio septintosios šaulių rinktinės Tauragės J. Kasperavičiaus šaulių 2-osios kuopos vadas Sigitas Ozgirdas, šios kuopos vado pavaduotojas Antanas Kiniulis ir šaulys Raimondas Matemaitis. Svečiams Onutė Švedienė papasakojo epizodus iš partizaninės kovos, kalinimo Vorkutos lageriuose ir sugrįžimo į Lietuvą. Onutei pavyko išgyventi kelias sovietų surengtas pasalas, kurių žymiausios buvo 1949 m. Kęsčių ir 1950 m. Stirbaičių kaimuose. Po pastarosios pasalos, kurioje žuvo penki kovos draugai, Onutė buvo sunkiai sužeista ir atsitiktinai sutiktų gerų žmonių dėka išgydyta liaudiškais metodais. Kreiptis į gydytojus partizanai negalėjo, nes jeigu jie būtų informaciją apie sužeistą partizaną perdavę okupacinei valdžiai, galėjo žūti ne tik jie, bet ir jų kovos draugai. Onutė iki šiol labai dėkinga daugybei žmonių, kurie rizikuodami savo ir artimųjų likimu maitino, slėpė, gydė partizanus ir teikė jiems kitokią pagalbą. 

Onutė ištekėjo už Vorkutos lageryje sutikto politinio kalinio Juozo Švedo. Susilaukė sūnų Virgilijaus ir Viktoro. Anksti mirus vyrui viena užaugino vaikus. Sulaukė šešių anūkų ir neseniai – pirmo proanūkio. Nors gražiausi jaunystės metai praėjo kovojant už Lietuvos laisvę rezistencijoje ir sovietiniuose lageriuose, Onutė aktyviai dalyvavo Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos veikloje, rašė atsiminimus. Tekstai apie ją išspausdinti dešimtyse knygų, jos nuotraukos puošia kelių pasipriešinimo istoriją aprašančių knygų viršelius. Onutė aktyvi iki dabar. Ją matėme šiais metais kalbančią prisiekiantiems tarnauti Tėvynei mūsų kariams. Tauragės šauliai labai dėkingi, kad šiemet lapkričio mėnesį organizuotai nuvykę į Kančių namų muziejų, turėjo progą ją susitikti ir išklausyti autentišką pasakojimą apie tuos sunkius ir garbingus pokario pasipriešinimo metus.

Tauragės šauliai linki gerbiamai Onai Švedienei ilgiausių metų, puikios sveikatos ir galimybių perteikti mūsų jauniesiems piliečiams tikrą informaciją apie pasipriešinimą okupacijai.

 

Tauragėje šiemet jau užregistruota pusė tūkstančio naujagimių. Gruodžio 20 dieną Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 500-asis kūdikis. Berniukas gimė gruodžio 13 dieną, Tauragės gimdymo namuose. Jam tauragiškiai tėvai Laura ir Andrius Butkevičiai davė Gyčio vardą.

Beveik įpusėjo 2015-ųjų kovą išrinkto Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio kadencija. 2016-iesiems verčiant paskutinius lapus, pakalbinome merą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tauragės miesto perspektyvas ir pagrindines problemas. Atviras, konkretus ir paprastas – toks pasirodė meras, atsakinėdamas į patogius, ir į nelabai patogius klausimus.
 

Pagal naująją UAB Tauragės šilumos tinklai veiklos strategiją, nuo kitų metų suplanuotas įmonės struktūros optimizavimas. Pagal šį planą, darbo „valdiškoje“ įmonėje neteks dabartinis bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. 

Naujausiame numeryje skaitykite:

Ketvirtadienį per pietus į Tauragę atvyksta Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Politikas lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione.