2018 Gegužės 24 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Didžiojo penktadienio iškilmės – Kryžiaus kelias

  • Įkelta: 2017-04-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Didžiojo penktadienio vakarą Tauragės miesto gatvėmis vyko iškilminga Kryžiaus kelio procesija. 19 val. į ekumentines pamaldas tikintieji rinkosi evangelikų liuteronų bažnyčioje, nuo 19.30 Kryžiaus kelio procesija, vedama visų trijų krikščioniškųjų konfesijų kunigų, pajudėjo link Švč. Trejybės katalikų bažnyčios, kur 20.15 vyko Kristaus kančios ir mirties pamaldos.

Kryžiaus kelio eisena – tai tikėjimo liudijimas, kuris tradiciškai išreiškiamas Didįjį penktadienį. O kryžiaus nešimas – tarsi priminimas apie jo svarbą kiekvieno tikinčiojo gyvenime.

Dalyvauti Didžiojo Penktadienio Kryžiaus kelio procesijoje, apmąstyti Kristaus kančios ir mirties susirinko nemažas būrys tikinčiųjų, kryžių pasikeisdami nešė evangelikų liuteronų, katalikų ir pravoslavų kunigai, savivaldybės, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos, šaulių sąjungos atstovai, medikai, policininkai, ugniagesiai, mokyklų atstovai, tremtiniai ir įvairių bendruomenių atstovai. Iš rankų į rankas perduodami kryžių, procesijos dalyviai žingsniavo Tauragės miesto gatvėmis. Kaip vienybės ženklą kryžių į katalikų bažnyčią klebonas Vytautas Gedvainis paprašė įnešti evangelikų liuteronų kunigo Mindaugo Dikšaičio. Vėliau tikintieji pakviesti į šv. Mišias Švč. Trejybės bažnyčioje.

Rytoj (Didyjį šeštadienį) tikintieji kviečiami į Švč. Trejybės bažnyčioje vyksiantį Budėjimą prie Kristaus kapo ir velyknakčio šventimą. 19 val. bus aukojamos šv. Mišios, šventinamas vanduo, ugnis, atnaujinami Krikšto pažadai (atsinešti degtukų, indą vandeniui ir žvakę).

Velykų rytą 8.00 vyks prisikėlimo pamaldos ir procesija, kurias tiesiogiai transliuos TVK televizija. 

Velykiniame numeryje skaitykite: kas labiau trukdo – verslininkai gyventojams, ar atvirkščiai? Ką per 100 dienų Seime nuveikė Aušrinė Norkienė? Kaip toliau vyks Brexit procedūra, o taip pat Švč. Trejybės ir evangelikų liuteronų bažnyčių pamaldų tvarkaraščiai, renginių anonsai, velykiniai sveikinimai ir daug kitų įdomybių. 

„Šaltinio“ progimnazijos laukia teigiami pokyčiai. Iš Valstybės investicijų programos šios mokyklos gerovei skirta solidi 463 tūkst. eurų suma. Už šiuos pinigus bus atlikti aktų salės, valgyklos patalpų remonto darbai, taip pat ketinama pakeisti prie mokyklos esančios aikštės dangą.

Savivaldybės kontroliuojamų įstaigų vadovai skaičiuoja 2016 metų veiklos rezultatus. Artėjant rajono Tarybos posėdžiui, kuriame bus tvirtinamos metinės ataskaitos, ne visi galės pasigirti turtingais metais. Tauragės autobusų parkas, dalyvaujantis vežėjų konkurse, siekdamas sumažinti veiklos sąnaudas jau „nusirengė paskutinius marškinius“. Nuostoliai persekioja ir UAB Tauragės vandenis, kurie skundžiasi patyrę amortizacines išlaidas. Tačiau kitos įmonės – UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ – dirbo pelningai. Pastaroji, šiemet pardavusi nekilnojamąjį turtą, dividendais žada nudžiuginti smulkiuosius akcininkus, o bendrovės direktoriaus Audriaus Mosėjaus atlyginimas, šiuo metu siekiantis beveik 2000 Eur, bus padidintas dar keliais šimtais.