2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Apvogtas cirkininkas už reklamą mokėti nenori

  • Įkelta: 2017-06-12
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės biudžetas mokesčiais už išorinę reklamą buvo papildytas beveik 2000 eurų. Tačiau atverti piniginę skuba ne visi. Mykolo Zobovo „VIP cirkas“ mieste reklamuojasi nelegaliai. Artistas buvo įspėtas, o pasirodymus reklamuojantys skelbimai surinkti ir nuvežti į Tauragės miesto seniūnijos garažą. Likusius reklaminius plakatus M. Zobovas įpareigotas susirinkti pats. Cirkininkas teisinasi, kad buvo apvogtas, išnešta didelė pinigų suma, todėl neturi  pinigų nei reklamai žiniasklaidoje, nei mieste.

M. Zobovas – „krečia cirkus“

Dėl išorinės reklamos mieste į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi skaitytojas Antanas. Vyras piktinosi dėl mieste netvarkingai kabinamų reklamos plakatų. Esą kiekvienais metais turime tą pačią problemą – miestas apkabinėjamas šiukšlėmis, tarsi nebūtų mieste reklamos stendų. „Kada baigsis ši betvarkė?“, – klausė ponas Antanas.

„Tauragės žinių“ redakcijai pradėjus nagrinėti temą apie lauko reklamą, jos įkainius, galimas baudas, paaiškėjo, kad ne visa reklama mieste yra legali. Mykolo Zobovo „VIP cirko“ skelbimai mieste pakabinti negavus leidimo. Tai patvirtino išorinės reklamos klausimus kuruojantis Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas F. Sermontis.

– Atsiranda gudruolių, kurie nori pasireklamuoti dykai. Tokiems taikomos baudos. Tačiau iškart bausti neskubame – pirmiausia siunčiame įspėjamuosius raštus, prašome susimokėti ir dažniausiai susitarti pavyksta, – situaciją nupasakojo F. Sermontis.

Pasidomėjus, kokia bauda taikoma ir kada paskutinį kartą buvo skirta piniginė bauda už nelegalią reklamą, pašnekovas įvardyti negalėjo.

Viešnagė apkarto

„VIP cirkas“ Tauragėje rengė pasirodymus birželio 7–11 dienomis.  Dėl nelegalios reklamos mieste kilnojamo cirko savininkas Mykolas Zobovas sulaukė didelio valdžios atstovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tik išgirdęs pokalbio temą vyras ėmė teisintis.

– Turėjau daug asmeninių problemų, buvome apvogti. Iš seifo vagys išnešė 19 tūkst. eurų, todėl neturiu pinigų reklamai. Jau ir taip bilietus pusvelčiui pardavinėjame. Vieno bilieto kaina pirmiesiems dviems šimtams žiūrovų – 4 eurai. Šiuo metu į pasirodymus nupirkta vos 12 bilietų. Baisu, vieni nuostoliai... Kaip gyventi? O dar pradėjo iš visų pusių pulti dėl to, kad leidimų reklamai neturime. Nebespėjau, tokiam vaikinukui liepiau tuos reikalus tvarkyti, matyt nežinojo ir nepasirūpino leidimais, – teisinosi M. Zobovas.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas F. Sermontis „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad ketvirtadienį M. Zobovas lankėsi savivaldybėje ir miesto seniūnijoje ir atsiprašė dėl nelegalių reklaminių plakatų bei pažadėjo likusius susirinkti ir išsivežti pats.

– Toks atvejis mano praktikoje pirmas. Labai negražiai pasielgė ponas Mykolas. Šitaip lobti kitų sąskaita nedera, – sakė F. Sermontis.

Surinko prieš miesto šventę

Tauragės miesto seniūnas V. Žilius informavo, kad  leidimus išorinių reklamų įrengimui mieste išduoda Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius. Tačiau jei skelbimai montuojami ant apšvietimo stulpų – kaip tai kasmet daro koncerto „Superfiesta“ organizatoriai, tokia reklama turi būti derinama ir su miesto seniūnija bei policija.

 – „Superfiestą“ reklamuojanti įmonė leidimus buvo gavusi. Tačiau mes prašėme ant apšvietimo stulpų miesto centre prieš miesto šventę ir jos metu skelbimų nekabinti, kad nebūtų darkomas miesto vaizdas. Tačiau į mūsų prašymus nebuvo atsižvelgta, todėl seniūnijos darbuotojai jų skelbimus iš miesto centro dar prieš šventę nuėmė. Prieš miesto šventę iš Tauragės centro buvo surinkti ir nelegalūs M. Zobovo cirko pasirodymus reklamuojami reklaminiai stovai. Jie sukrauti seniūnijos garaže, – pasakojo V. Žilius.

Reklamų įkainiai

F. Sermontis pasakojo, kad dabar Tauragės rajone galiojančią išorinės reklamos įrengimo tvarką ir rinkliavos dydžius Savivaldybės taryba patvirtino 2014 metais. Joje numatyta, kad rinkliavos dydis kiekvienam mokėtojui nustatomas pagal reklamos užimamą plotą ir kabėjimo laikotarpį. Atsižvelgiama ir į vietą – miesto centre reklama brangesnė.

– Tauragės Dariaus ir Girėno g. (nuo Bernotiškės g. iki Vasario 16-osios g.),1 kv. m reklamos ploto kaina metams –  46 Eur, vienai dienai – 1,5 Eur už 1 kv. m.  Gedimino g. (nuo Dariaus ir Girėno g. iki J. Tumo-Vaižganto g.) ir Vytauto g. (nuo Dariaus ir Girėno g. iki J. Tumo-Vaižganto g.) 1 kv. m kaina metams –  35 Eur, vienai dienai –  0,90 Eur už 1 kv. m.  Kitose miesto vietose – 29 eurai už 1 kv. m, – įkainius vardijo F. Sermontis.

Jau šiais metais už išorinę reklamą Tauragės rajono savivaldybės biudžetas papildytas beveik 2000 eurų. 2016 metais surinktos rinkliavos suma – virš 1000 eurų, o 2015 metais buvo surinkta apie 3000 litų.

Reikia derinti ir su policija

Reklamos įstatyme yra nurodyta, kad išorinę reklamą įrengti draudžiama gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, kelti pavojų eismo dalyviams.

– Policijos generalinio komisaro įsakymu patvirtintame Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos apraše nurodyta, kad išorinė reklama, kurią planuojama statyti arčiau kaip 30 metrų atstumu nuo gatvių ir 150 m nuo kelio ne gyvenvietėse, privalo būti derinama su policija, – teigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistė Kristina Eskienė.

 

Šeštadienį Kęsčių kaimo kultūros centro kiemelyje buvo paminėta Antaninių šventė. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsius.

 

Šią savaitę pradėti kultūros rūmų teritorijos paruošiamieji augmenijos sodinimo darbai. Teritorijoje bus pasodinta 30 klevų bei šermukšnių ir 42 kalninės pušaitės.

Birželio 9-osios „Tauragės žinių“ numeryje – atsikvėpus po miesto šventės renginių maratono – gražiausi prisiminimai ir padėkos. Tačiau miesto gyvenimas pulsuoja ne tik džiaugsmu – turime kalbėti ir apie problemas. Kodėl netvarkingai reklamuojasi į svečius atvykęs cirkas, ko kultūros politikos formavime pasigenda festivalių organizatoriai, kodėl ginklu grasinta tauragiškiui ir dar daug aktualijų rasite naujausiame laikraštyje. Įdomaus skaitymo! 

Tarailių progimnazijos vadovybė prašo savivaldybės atlaisvinti patalpas, kuriose yra įsikūręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Tarailių filialas. Šios patalpos mokyklai reikalingos vaikų maitinimo organizavimui, o laikyti viename pastate dvi bibliotekas esą ir taip yra pinigų švaistymas. Dėl to darbo jau nuo liepos 1 gali netekti du bibliotekos darbuotojai.

Švietimo skyriaus duomenimis, į darželius šiemet Tauragėje netelpa maždaug 146 vaikai. Savivaldybės administracija suka galvas, kokiomis priemonėmis spręsti šią problemą. Tarp jų – kompensacijos auklę samdantiems ar privačių darželių paslaugomis besinaudojantiems vaikų tėvams, naujų darželio grupių kūrimas, tvarkos, kai vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai galėdavo nevesti vaiko į darželį kiek tik nori ir už jį nemokėti, naikinimas.