2018 Birželio 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Birželio 9-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-06-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Birželio 9-osios „Tauragės žinių“ numeryje – atsikvėpus po miesto šventės renginių maratono – gražiausi prisiminimai ir padėkos. Tačiau miesto gyvenimas pulsuoja ne tik džiaugsmu – turime kalbėti ir apie problemas. Kodėl netvarkingai reklamuojasi į svečius atvykęs cirkas, ko kultūros politikos formavime pasigenda festivalių organizatoriai, kodėl ginklu grasinta tauragiškiui ir dar daug aktualijų rasite naujausiame laikraštyje. Įdomaus skaitymo!

Apvogtas cirkininkas už reklamą mokėti nenori. Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės biudžetas mokesčiais už išorinę reklamą buvo papildytas beveik 2000 eurų. Tačiau atverti piniginę skuba ne visi. Mykolo Zobovo „VIP cirkas“ mieste reklamuojasi nelegaliai. Artistas buvo įspėtas, o pasirodymus reklamuojantys skelbimai surinkti ir nuvežti į Tauragės miesto seniūnijos garažą.

Tauragė – be aiškios kultūros strategijos. Praūžus Miesto šventės renginiams, ilgai tylu Tauragėje nebus. Vasaros metu mūsų mieste organizuojami net trys tradiciniai profesionaliosios muzikos festivaliai jau laukia savo eilės – neužilgo prasidės „VII Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis“, „Džiazo dienos Tauragėje“, „Tarptautinis M. Mažvydo sakralinės muzikos festivalis“. Jų organizatoriai kalba, jog tai galėtų atverti kelią Tauragei tapti Kultūros sostine, tačiau pasigenda kultūros politikos formavimo savivaldybės lygmeniu.

Tauragės tikintieji turės paminklą negimusiam kūdikėliui. Beveik puse metų Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios tikintieji aukojo pinigus paminklui negimusiems kūdikiams atminti. Šios gražios ir jautrios idėjos iniciatorius – klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Savivaldybė atleido fotografą. Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės darbuotojai išlydėjo ilgametį Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąjį specialistą Valdą Šarakvasą. Jis daugiau nei dešimtmetį fotografijose ir filmuotoje medžiagoje įamžindavo savivaldybės ir jos  įstaigų kultūrinius, sportinius bei kitus oficialius susitikimus.

Degalinės aikštelėje grasino ginklu. Kryžkalnyje esančios degalinės aikštelėje 61 metų vyras pistoletu grasino 58 metų tauragiškiui ir privertė pasirašyti pinigų gavimo vekselio sutartį, – praneša Policijos departamentas. Nuostolis – 11780 eurų. Įtariamasis sulaikytas.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamas projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

Tauragės miesto šventės Tauro ragas 2017 kaleidoskopas. Praūžė bemaž savaitę trukusi Tauragės miesto šventė, kuria miestas minėjo 510 metų sukaktį. Redakcija dėkoja visiems skaitytojams, apsilankiusiems „Tauragės žinių“, Tauragės radijo ir „Tauragės kabelinės televizijos“ įrengtame Spaudos centre, kuriame dirbome birželio 3-ąją, mugės metu, už šypsenas ir pasidalytus įspūdžius. Kviečiame prisiminti geriausius renginius ir pasigrožėti įamžintomis jų akimirkomis.

Tomas Pakutinskas bandys apginti titulą. Praėjusių metų pankrationo pasaulio čempionate aukso medalį iškovojęs tauragiškis Tomas Pakutinskas dar kartą bandys apginti nugalėtojo titulą. Savaitgalį kovotojas Italijoje sieks Senojo žemyno čempiono vardo.

Romualdas Eičas ugdo ne tik atlikėjus, bet ir asmenybes. Romualdas Eičas – Tauragės garbės pilietis, chorvedys, pedagogas, išugdęs ne vieną garsų dainininką – su degančiomis akimis ir pasididžiavimu kalba apie savo auklėtinius. Su tokiu pat  pasididžiavimu apie pirmąjį mokytoją kalba ir jo auklėtiniai.

A. Bibilašvilio atminimą pagerbti į Tauragę atvyko jo šeima. Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 40-ties metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę. 

Tarailių progimnazijos vadovybė prašo savivaldybės atlaisvinti patalpas, kuriose yra įsikūręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Tarailių filialas. Šios patalpos mokyklai reikalingos vaikų maitinimo organizavimui, o laikyti viename pastate dvi bibliotekas esą ir taip yra pinigų švaistymas. Dėl to darbo jau nuo liepos 1 gali netekti du bibliotekos darbuotojai.

Švietimo skyriaus duomenimis, į darželius šiemet Tauragėje netelpa maždaug 146 vaikai. Savivaldybės administracija suka galvas, kokiomis priemonėmis spręsti šią problemą. Tarp jų – kompensacijos auklę samdantiems ar privačių darželių paslaugomis besinaudojantiems vaikų tėvams, naujų darželio grupių kūrimas, tvarkos, kai vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai galėdavo nevesti vaiko į darželį kiek tik nori ir už jį nemokėti, naikinimas.

Viena didžiausių lietuviško kapitalo įmonių Tauragėje „Molupis ir Ko“ griebiasi veiklos optimizavimo procesų. Nuostolingus kepyklos prekybos taškus perima mažmeninės prekybos įmonių grupės „Aibė“ bendrovė UAB „Gulbelė“. Pasklidus kalboms, jog „Molupį“ persekioja finansiniai sunkumai, jos vadovė Biruta Cibitienė tikina, jog viskas yra gerai.

Tauragės rajono savivaldybė visuomenei pristatė šviežiai sukurtą Tauragės miesto įvaizdį, kurio pagrindiniai akcentai – progresas ir žalioji vizija. Prekinio ženklo, kurį sudaro nauja pozicionavimo legenda, logotipas ir šūkis, kūrimas mokesčių mokėtojams atsiėjo 15 tūkst. eurų. Tikimasi, kad šiuolaikiškas miesto įvaizdis padės atkreipti dėmesį ir sėkmingai papasakoti apie vietovės privalumus, kviesti naujus investuotojus ir turistus bei sustiprins pačių tauragiškių savimonę ir identitetą, aiškiai pozicionuos miesto viziją ir tikslus.

Šiandien šalyje rengiamas kol kas vienintelis privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikyti registravosi 18 tūkst. 759 kandidatai. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą registravosi laikyti 12 tūkst. 643 kandidatai.