2018 Balandžio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Braškių kainos: ekologiškos – 5, lenkiškos – 3 Eur

  • Įkelta: 2017-06-13

Autorės nuotrauka

Prasidėjus vasarai, Lietuvoje įsibėgėjo ir prekyba daržovėmis ir uogomis. Vienos iš populiariausių ir labiausiai žmonių pamėgtų vasaros sezono prekių yra braškės. Šiemet šių uogų kaina daugumoje miestų sukėlė pasipiktinimą, mat vos tik pasirodžiusios kainavo net 10 eurų už kilogramą. „Tauragės žinios“ pasidomėjo į Tauragę atkeliavusių braškių kilme ir kaina.

Ekologiškos – brangesnės

Apie šių metų braškių derlių papasakojo ekologiško ūkio „Eco braškė“ savininkė Donata. Ūkis įsikūręs Viešvilėje, o jame  auginamos įvairios braškių veislės, įmonė siūlo ir  kitas sezonines gėrybes: mėlynes, grybus. „Eco braškė“ siūlo netgi trylika įvairių braškių veislių. Visos jų auginamos rūšys yra desertinės, o populiariausios veislės – Vibranta, Matis, Elsanta, Kristina. Šiuo metu dar tik noksta ir Sorvator. Kai kurios veislės dera iki spalio mėnesio, todėl net ir praėjus sezono bumui, iš įmonės galima užsisakyti skanių ir sultingų uogų. Ateityje ekologišką ūkį valdanti Donata žada plėstis ir auginti dar daugiau braškių.

Moters teigimu, šiemet dėl netikėtų šalnų uogų sodinukus teko naktimis šildyti elektrinėmis lempomis ir dujiniu šildymu. Paskutinioji šalna buvo nuostolinga – jos metu nušalo 80 proc. vėlyvųjų braškių.

Įmonė savo užaugintą produkciją Tauragėje pradėjo pardavinėti prieš dvi savaites. Pirmosiomis dienomis kaina buvo 8 eurai už kilogramą, šią savaitę – penki. Kitą savaitę braškes planuojama piginti iki 3,5–4 eurų už kilogramą.   

Prekeivis Jonas Dambrauskas, prekiaujantis turgelyje, esančiame prie Muzikos mokyklos, braškes pradėjo skinti birželio penktąją dieną. Vyras siūlo populiariausios veislės („Kentas“) ir marmaladines uogas, kurių skonis ir kvapas primena žemuoges. Braškės auginamos Žygaičių seniūnijoje, naudojant agro dangą ir šiaudus, todėl šiemet nušalusių buvo nedaug. Šiuo metu iš šio ūkininko braškių kilogramą galima įsigyti už keturis eurus, o mažesnės greitu metu kainuos 3 eurus.

Ūkininkų turgavietėje, pirkėjus pasitinka „Braškelės“ pardavėjai, braškes auginantys Žukų kaime. Jas pardavinėjanti moteris sako, kad pati prekiauti braškėmis pradėjo praeitą savaitę, prašė po 5 eurus už kg. Dabar kaina tokia pat, kaip ir kitų ūkininkų produkcijos – 4 eurai už kg, tačiau, moters teigimu, kitą savaitę turėtų kristi.

Lenkiškos ne ką pigiau

Ūkininkė Teresė prie prekybos centro „IKI“ esančioje lauko prekyvietėje pardavinėja savo užaugintas daržoves, tačiau kartu parduoda ir iš Lenkijos atvežtas braškes. Atvežtų braškių rūšies moteris nežino, tačiau sako, kad braškės didžiulės ir saldžios. Iš pradžių kilogramo kaina siekė 4 eurus, tačiau šią savaitę jau galima nusipirkti už 3,50 Eur. Moteris teigia, kad kitą savaitę kainas mažins, tačiau kiek – nežino.

Pardavėjas Gustas turgelyje prie Muzikos mokyklos už atvežtines uogas iš Lenkijos taip pat prašo po 3,50 Eur už kilogramą. Pardavinėti jas vaikinas pradėjo prieš savaitę. Jo teigimu, kainos jis mažinti neketina ir kitą savaitę.

Na, o tiems kurie nesuspėja užsukti į lauko prekyvietes, prekybos centrai gali pasiūlyti alternatyvą. „Maximos“ parduotuvėje lenkiškų braškių kaina siekia 3,99 Eur už kg, tiek pat kainuoja Lietuvoje augintų braškių kilogramas parduotuvėje „Iki“. 

Praūžus Miesto šventės renginiams, ilgai tylu Tauragėje nebus. Vasaros metu mūsų mieste organizuojami net trys tradiciniai profesionaliosios muzikos festivaliai jau laukia savo eilės – neužilgo prasidės „VII Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis“, „Džiazo dienos Tauragėje“, „Tarptautinis M. Mažvydo sakralinės muzikos festivalis“. Jų organizatoriai kalba, jog tai galėtų atverti kelią Tauragei tapti Kultūros sostine, tačiau pasigenda kultūros politikos formavimo savivaldybės lygmeniu.

Beveik puse metų Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios tikintieji aukojo pinigus paminklui negimusiems kūdikiams atminti. Šios gražios ir jautrios idėjos iniciatorius – klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės biudžetas mokesčiais už išorinę reklamą buvo papildytas beveik 2000 eurų. Tačiau atverti piniginę skuba ne visi. Mykolo Zobovo „VIP cirkas“ mieste reklamuojasi nelegaliai. Artistas buvo įspėtas, o pasirodymus reklamuojantys skelbimai surinkti ir nuvežti į Tauragės miesto seniūnijos garažą. Likusius reklaminius plakatus M. Zobovas įpareigotas susirinkti pats. Cirkininkas teisinasi, kad buvo apvogtas, išnešta didelė pinigų suma, todėl neturi  pinigų nei reklamai žiniasklaidoje, nei mieste.