2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: vasara pažers permainų, kurios nepatiks

  • Įkelta: 2017-06-12
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Iki savaitės vidurio šalyje įsivyraus gaivesni orai, pūs smarkus vėjas. Kasdien danguje sukiosis debesys, sulauksime tai gausesnio, tai silpnesnio lietaus. Antroje savaitės pusėje debesuotumas jau bus kur kas mažesnis, oras sušils labiau. Visgi, tai tetruks trumpai, nes savaitgalį ir vėl atkeliaus permainos.

Šiandien dieną gausesni krituliai apims visą šalį, numatomas gūsingas pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune įdienojus palis, oras sušils iki 19 laipsnių. Šiaulių apylinkėse taip pat protarpiais lynos, termometrai fiksuos 18 laipsnių. Prie jūros vyraus 16 laipsnių šiluma, čia taip pat varvės dangus.

Antradienis bus ypač vėjuotas, vėl daug kur numatomi trumpi lietūs, kai kur griaudės perkūnija. Vilniaus ir Kauno apylinkėse vyraus nepastovus debesuotumas, dažnai prapliups lietus. Nakties ir ryto valandomis bus apie 12–13, dieną apie 17 laipsnių šilumos. Šiauliuose naktis dar bus giedra, tačiau ryte jau pradės lynoti. Vyraus 12 laipsnių šiluma. Dieną dangumi plauks tai didesni, tai mažesni debesys, protarpiais palis. Tuo metu oras šils iki 16 laipsnių. Pajūryje pūs smarkus vėjas. Visą parą debesys vis šliūkštels kritulių. Pirmoje paros pusėje temperatūra svyruos apie 13, dieną – apie 15 laipsnių.

Trečiadienį šalį taip pat talžys smarkokas šiaurės vakarų vėjas. Didžiąją paros dalį daug kur vyraus debesuotumas ir trumpas lietus. Vilniuje ir Kaune nakties ir ryto metu negausiai palis, bus apie 11–12 laipsnių šilumos. Įdienojus debesys pamažu skirstysis, oras šils iki 17–18 laipsnių. Šiauliuose pirmoji paros pusė bus apniukusi, numatomas nedidelis lietus. Termometrai tuo metu fiksuos 10–12 laipsnių. Dieną vyraus mažesnis debesuotumas, bus apie 16–17 laipsnių šilumos. Pajūryje nakties ir ryto dangų gaubs debesys, temperatūra svyruos apie 12 laipsnių. Diena bus giedra, oras šils iki 15 laipsnių.

Ketvirtadienį orai bus saulėtesni ir šiltesni, tačiau vis dar išsilaikys gūsingas šiaurės vakarų vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse protarpiais danguje pasisukios nedideli debesys, kritulių tikimybė menka. Naktį bus apie 9–10, ryte apie 13 laipsnių šilumos. Įdienojus termometrų stulpeliai kils iki 22 laipsnių. Šiauliuose vyraus skaidrus dangus. Naktį numatoma 8–10, ryte 13 laipsnių šiluma. Dienos metu oras sušils iki 21–22 laipsnių. Pajūris taip pat mėgausis giedru dangumi. Pirmoje paros pusėje bus apie 10–14, dieną apie 17 laipsnių šilumos.

Penktadienį pasisuks ramesnis pietvakarių vėjas, išaugs debesuotumas. Antroje dienos pusėje daug kur prapliups lietus, galima perkūnija. Vilniuje ir Kaune, pirmoje paros pusėje, dangumi plauks nedideli debesys. Tuo metu temperatūra svyruos tarp 13–16 laipsnių. Įdienojus oras sušils iki 22 laipsnių, numatomi krituliai. Šiauliuose, pirmoje paros pusėje, debesuotumas bus menkas. Naktį termometrai fiksuos 12, ryte 15 laipsnių šilumos. Dieną oras šils iki 21 laipsnio, tačiau saulę paslėps lietaus debesys. Pajūryje, pirmoje paros pusėje, numatoma 14–16 laipsnių šiluma. Įdienojus bus apie 17 laipsnių šilumos, pradės lyti.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis,savaitgalį šilumos bus truputį mažiau, kasdien vyraus permainingas debesuotumas, dažnai palis.  

Beveik puse metų Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios tikintieji aukojo pinigus paminklui negimusiems kūdikiams atminti. Šios gražios ir jautrios idėjos iniciatorius – klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės biudžetas mokesčiais už išorinę reklamą buvo papildytas beveik 2000 eurų. Tačiau atverti piniginę skuba ne visi. Mykolo Zobovo „VIP cirkas“ mieste reklamuojasi nelegaliai. Artistas buvo įspėtas, o pasirodymus reklamuojantys skelbimai surinkti ir nuvežti į Tauragės miesto seniūnijos garažą. Likusius reklaminius plakatus M. Zobovas įpareigotas susirinkti pats. Cirkininkas teisinasi, kad buvo apvogtas, išnešta didelė pinigų suma, todėl neturi  pinigų nei reklamai žiniasklaidoje, nei mieste.

Šeštadienį Kęsčių kaimo kultūros centro kiemelyje buvo paminėta Antaninių šventė. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsius.

 

Šią savaitę pradėti kultūros rūmų teritorijos paruošiamieji augmenijos sodinimo darbai. Teritorijoje bus pasodinta 30 klevų bei šermukšnių ir 42 kalninės pušaitės.