2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės tikintieji turės paminklą negimusiam kūdikėliui

  • Įkelta: 2017-06-12

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Beveik puse metų Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios tikintieji aukojo pinigus paminklui negimusiems kūdikiams atminti. Šios gražios ir jautrios idėjos iniciatorius – klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Pusė pasaulio rutulio, ant kurio pavaizduotas Juozapas, Marija su kūdikėliu Jėzumi ant rankų ir vaiko pėdutės, einančios šventosios šeimos link. Taip atrodo paminklas negimusiems kūdikiams atminti. Mintis pastatyti paminklą pasaulio taip ir neišvydusiems vaikams kilo klebonui Vytautui Gedvainiui.

– Kiekvienas miręs žmogus turi vietą, žemės kauburėlį, kur jo artimieji gali ateiti, uždegti žvakelę, pasimelsti. O negimę kūdikėliai tokios vietos neturi. Ši tema jautri ir skaudi, šeimoms praradusioms kūdikius. Dažnai gyvybė užgęsta dar tik pradėjusi megztis – dėl persileidimo ar aborto. Motinas, kurios nusprendė negimdyti kūdikio, kankina kaltės jausmas. Todėl norėjau, kad tokių kūdikėlių artimieji turėtų vietą, kur galėtų atnešti gėlės žiedą, uždegti žvakelę, pasimelsti, išlieti skausmą ir atrasti sielos ramybę. Pagaliau, ištarti kūdikėlio vardą, – kalbėjo dvasininkas.

Kunigas džiaugėsi, kad šiai idėjai pritariančių netrūko. Netrūko ir aukojančių, kurių dėka atsiras prasmingas paminklas.

– Aukos bažnyčioje buvo renkamos nuo šv. Kalėdų. Žmonės noriai aukojo, vadinasi tauragiškiams reikėjo tokios vietos, kur galėtų prisiminti negimusius kūdikėlius, – sakė V. Gedvainis.

Klebonas pasakojo, kad paminklą, pagal jo sumanymą, sukūrė jo geras bičiulis iš Salantų – Stanislovas Bružas. Virš metro aukščio paminklas pastatytas bažnyčios šventoriuje, atidengtas, pašventintas ir pristatytas Tauragės krašto tikintiesiems buvo sekmadienį, dalyvaujant kunigui Karoliui Petravičiui.

V. Gedvainis „Tauragės žinioms“ sakė, kad tai antras jo iniciatyva pastatytas paminklas negimusiems kūdikiams. Toks paminklas klebono V. Gedvainio tarnystės Pagėgių Katalikų bažnyčiai laikotarpiu buvo pastatytas ir Pagėgių kapinėse.

Paminklas negimusiems kūdikiams stovi ir Panevėžyje. 

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės biudžetas mokesčiais už išorinę reklamą buvo papildytas beveik 2000 eurų. Tačiau atverti piniginę skuba ne visi. Mykolo Zobovo „VIP cirkas“ mieste reklamuojasi nelegaliai. Artistas buvo įspėtas, o pasirodymus reklamuojantys skelbimai surinkti ir nuvežti į Tauragės miesto seniūnijos garažą. Likusius reklaminius plakatus M. Zobovas įpareigotas susirinkti pats. Cirkininkas teisinasi, kad buvo apvogtas, išnešta didelė pinigų suma, todėl neturi  pinigų nei reklamai žiniasklaidoje, nei mieste.

Šeštadienį Kęsčių kaimo kultūros centro kiemelyje buvo paminėta Antaninių šventė. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsius.

 

Šią savaitę pradėti kultūros rūmų teritorijos paruošiamieji augmenijos sodinimo darbai. Teritorijoje bus pasodinta 30 klevų bei šermukšnių ir 42 kalninės pušaitės.

Birželio 9-osios „Tauragės žinių“ numeryje – atsikvėpus po miesto šventės renginių maratono – gražiausi prisiminimai ir padėkos. Tačiau miesto gyvenimas pulsuoja ne tik džiaugsmu – turime kalbėti ir apie problemas. Kodėl netvarkingai reklamuojasi į svečius atvykęs cirkas, ko kultūros politikos formavime pasigenda festivalių organizatoriai, kodėl ginklu grasinta tauragiškiui ir dar daug aktualijų rasite naujausiame laikraštyje. Įdomaus skaitymo!