2018 Balandžio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Uždarys Tarailių biblioteką

  • Įkelta: 2017-06-08
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tarailių progimnazijos vadovybė prašo savivaldybės atlaisvinti patalpas, kuriose yra įsikūręs B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Tarailių filialas. Šios patalpos mokyklai reikalingos vaikų maitinimo organizavimui, o laikyti viename pastate dvi bibliotekas esą ir taip yra pinigų švaistymas. Dėl to darbo jau nuo liepos 1 gali netekti du bibliotekos darbuotojai.

Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio teigimu, B. Baltrušaitytės bibliotekos Tarailių skyrius mokyklos patalpose atsirado neaišku kaip – įstaiga veikia be jokių sutarčių.

Prašymą iškraustyti biblioteką mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Lebedžinskienė argumentavo tuo, jog bibliotekos užimamos patalpos tiktų vaikų maitinimui, o kaip tik dėl šių paslaugų teikimo ir yra kilusi problema. Iki šiol vaikus maitino S. Baciuškos individuali įmonė, tačiau šiemet sutartis su ja baigiasi ir bus skelbiamas naujas maitintojo konkursas, o patalpų, tinkančių mokinių maitinimo organizavimui, nėra.  

Kad Tarailiuose bibliotekos filialas nebūtinas, patvirtino Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Esą pagal įstatymą, turi būti vienas bibliotekos filialas 20–30 tūkst. gyventojų. Teoriškai Tarailių skaitytojai galėtų lankytis centrinėje miesto bibliotekoje, tačiau taip toli keliauti jiems netektų – maždaug pusantro kilometro atstumu veikia bibliotekos Taurų filialas.

Be to, pačioje Tarailių progimnazijoje veikia mokinių biblioteka, todėl Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nuomone, bibliotekoje laisvalaikį leidžiantiems vaikams didelių nepatogumų nekiltų, jei neliktų B. Baltrušaitytės bibliotekos skyriaus. Esą tai būtų net į naudą, kadangi minėtoje bibliotekoje vaikai dažniausiai žaidžia kompiuterinius žaidimus, kas mokyklos bibliotekoje nėra leidžiama. Ten vaikai laiką galėtų praleisti kokybiškiau. Esą vienintelė problema galėtų būti, jog mokyklos bibliotekos darbo laikas yra trumpesnis.

– Mūsų mokyklos biblioteka graži, tvarkinga, ir darbuotoja puiki. Dirba iki 17 val. ir, manau, to laiko tikrai per akis, tegul tik eina ir skaito vaikai. Gali ir Tarailių bendruomenės vaikai skaityti, priimsime visus. O laikyti viename pastate dvi bibliotekas visiškai neracionalu – pinigų mėtymas, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Lebedžinskienė.  

Uždarius Tarailių biblioteką darbo netektų du šio skyriaus darbuotojai. Laikinai B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančios direktoriaus pavaduotojos Danutės Tauginaitės teigimu, biblioteka įdarbintį jų neturi kur.

Rengiamas sprendimo projektas Tarailių bibliotekos veiklai nutraukti nuo liepos 1 dienos. 

Švietimo skyriaus duomenimis, į darželius šiemet Tauragėje netelpa maždaug 146 vaikai. Savivaldybės administracija suka galvas, kokiomis priemonėmis spręsti šią problemą. Tarp jų – kompensacijos auklę samdantiems ar privačių darželių paslaugomis besinaudojantiems vaikų tėvams, naujų darželio grupių kūrimas, tvarkos, kai vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai galėdavo nevesti vaiko į darželį kiek tik nori ir už jį nemokėti, naikinimas.

Viena didžiausių lietuviško kapitalo įmonių Tauragėje „Molupis ir Ko“ griebiasi veiklos optimizavimo procesų. Nuostolingus kepyklos prekybos taškus perima mažmeninės prekybos įmonių grupės „Aibė“ bendrovė UAB „Gulbelė“. Pasklidus kalboms, jog „Molupį“ persekioja finansiniai sunkumai, jos vadovė Biruta Cibitienė tikina, jog viskas yra gerai.

Tauragės rajono savivaldybė visuomenei pristatė šviežiai sukurtą Tauragės miesto įvaizdį, kurio pagrindiniai akcentai – progresas ir žalioji vizija. Prekinio ženklo, kurį sudaro nauja pozicionavimo legenda, logotipas ir šūkis, kūrimas mokesčių mokėtojams atsiėjo 15 tūkst. eurų. Tikimasi, kad šiuolaikiškas miesto įvaizdis padės atkreipti dėmesį ir sėkmingai papasakoti apie vietovės privalumus, kviesti naujus investuotojus ir turistus bei sustiprins pačių tauragiškių savimonę ir identitetą, aiškiai pozicionuos miesto viziją ir tikslus.

Šiandien šalyje rengiamas kol kas vienintelis privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikyti registravosi 18 tūkst. 759 kandidatai. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą registravosi laikyti 12 tūkst. 643 kandidatai.

Greitu laiku Tauragėje, Vytauto gatvėje, buvusio karinio miestelio teritorijoje duris atvers  jaukus ir jaunimo poreikiams pritaikytas Jaunimo centras. 165 kv. m. pastate prasmingai laiką galės leisti jaunimas ir jaunimo organizacijos.