2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Didžiausias darbuotojų poreikis – prekybos įmonėse

  • Įkelta: 2017-07-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį darbdaviai įregistravo 492 laisvas darbo vietas, tai yra 79 mažiau nei gegužės mėnesį. Birželį mažėjo ne tik darbo pasiūla, bet ir paklausa – naujai prisiregistravo 117 bedarbių mažiau negu gegužę.

Siekiantiems susirasti ilgalaikį darbą, situacija Tauragės teritorinėje darbo biržoje išlieka palanki – 87 proc. darbo pasiūlymų birželio mėnesį buvo skirta pastoviam įdarbinimui. Didžiausias darbuotojų poreikis – prekybos (19 proc.), apdirbamosios gamybos (17 proc.) ir statybos (13 proc.) veikla užsiimančiose įmonėse. Daugiausia galimybių įsidarbinti turėjo vairuotojai, pardavėjai, elektromonteriai, plataus profilio statybininkai, pardavimo vadybininkai.

Per mėnesį pradėjo dirbti, mokytis ar organizavo savo verslą apie tūkstantį Tauragės apskrities bedarbių (Tauragės – 539, Jurbarko – 269, Šilalės – 205, Pagėgių – 53). Įsidarbino į laisvas darbo vietas – 537 asmenys, 282 bedarbiai pradėjo individualią veiklą įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn. Remiamasis užimtumas suteiktas 247 bedarbiams, iš jų 146 pradėjo mokytis. 

Liepos pradžioje profesinio mokymo priemonėje dalyvavo 358 asmenys. Darbo rinką papildys šių profesijų specialistai: C, CE kategorijų vairuotojai, apskaitininkai, autošaltkalviai, betonuotojai, lengvų drabužių siuvėjai, metalų suvirintojai bei pjaustytojai, virėjai.

Tauragės teritorinės darbo biržos registre liepos 1 d. bedarbio statusas suteiktas 5640 gyventojų – t.y. 84 mažiau, nei birželio 1 d. Bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų Tauragės apskrityje sumažėjo nuo 9,5 iki  9,3 proc. Liepos mėnesio pradžioje Jurbarko r. buvo registruotas 13,3 proc. nedarbas, atitinkamai Šilalės r. – 6 proc., Pagėgių savivaldybėje – 8,9 proc., Tauragės r. – 8,9 proc.

 

Šią savaitę Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ teritorijoje siautėjo nepilnametė. Septyniolikmetė pasipriešino į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams, vienam jų – spyrė į ausį. 

Tauragiškiams gerai pažįstamas fotografas Arnoldas Vydmantas, be kvietimo dalyvaujantis bemaž visuose miesto gyvenimo įvykiuose, pernai ėmėsi naujo projekto – gatvės fotografijos. Nuotraukose įamžintus atsitiktinių praeivių atvaizdus A. Vydmantas viešina „Facebooke“, dėl ko susilaukia ne vien pagyrų, bet ir kritikos. Į ją pats fotografas reaguoja aršiai – ne tik atsisako ištrinti žmonėms nepatinkančias paviešintas jų nuotraukas, bet ir „užblokuoja“ nepatenkintus socialinio tinklo vartotojus – kad jie nematytų bei negalėtų komentuoti jo veiklos. Maža to, už tai, kad pašalintų iš viešumos nuotraukas, fotografas pasiūlė susimokėti. 

Pasirodė pirmasis vasaros grybų derlius. Pasak grybautojų, Tauragės apskrities miškuose jau galima rasti voveraičių ir baravykų, tačiau parsivežti perpildytų pintinių veikiausiai nepavyks. 

Savaitgalį triukšmingai šventę Tauragės dvaro gyventojai sulaukė policijos pareigūnų vizito. Pareigūnus iškvietė vaikų saugumu susirūpinę kaimynai.