2018 Balandžio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Egzaminų rezultatai: daugiausia šimtukų surinko „versmiškiai“

  • Įkelta: 2017-07-10
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šešių valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paskelbti ir visų mokyklinių brandos egzaminų (lietuvių k. ir literatūros, muzikologijos, menų, technologijų) rezultatai. Kai kuriuos valstybinius egzaminus tauragiškiams laikyti sekėsi puikiai – anglų kalbos ir geografijos egzaminus išlaikė visi, kitų valstybinių egzaminų neišlaikymo procentas – mažesnis už šalies vidurkį.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė, Tauragės rajone Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 229 kandidatai, iš kurių 12-kai egzamino išlaikyti nepavyko. Tai sudaro 5,24 proc. visų laikiusiųjų skaičiaus, tuo tarpu Respublikoje neišlaikymo procentas yra 10,96. Aukščiausią balų skaičių, 100 proc., surinko 2 rajono abiturientai: 1 „Versmės“ gimnazijos ir  1 Žalgirių gimnazijos moksleivis. Iš 240 laikiusiųjų mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą jo neišlaikė taip pat 12 kandidatų. 

Tauragiškiai sublizgėjo valstybinio matematikos egzamino rezultatais – iš 235 rajono kandidatų šimtukus surinko net šeši. 5 iš jų mokėsi „Versmės“ gimnazijjoje, vienas – Žalgirių. Valstybinio egzamino neišlaikė 12 kandidatų, kas sudaro 5,11 proc. visų laikiusiųjų (Respublikoje proc. kiek didesnis – 5,64).

Puikiai tauragiškiams sekėsi laikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą – iš 259 rajono kandidatų pasisekė visiems, o 4 surinko aukščiausią balų skaičių – 3 „versmiškiai“ ir vienas  Žalgirių gimnazijos moksleivis. Kitos užsienio kalbos – rusų – taip pat išlaikė visi kandidatai, tiesa, jų buvo vos 9. 

Taip pat gali džiaugtis ir visi 43 Tauragės rajono abiturientai, laikiusieji geografijos egzaminą. Vienas iš jų, „Versmės“ gimnazijos mokinys, surinko 100 proc. balų. 
Iš 31 laikiusiojo fizikos valstybinį egzaminą nepavyko tik vienam kandidatui. 

Muzikologijos, menų ir technologijų mokyklinius egzaminus išlaikė visi juos pasirinkę abiturientai. 

Be privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, abiturientai galėjo rinktis laikyti dar šešių dalykų brandos egzaminus. Norint gauti brandos atestatą, reikia išlaikyti bent du brandos egzaminus. Tauragėje šiais metais brandos egzaminus laikė 484 moksleiviai ir gimnazistai. 

Brandos atestatų įteikimo šventės Tauragės švietimo įstaigose vyks liepos 13–14 dienomis. 13 d. šventė vyks 18 val. Suaugusiųjų mokymo centre, Tauragės kultūros rūmuose 14 dieną 15 val. atestatai bus įteikti Žalgirių gimnazijos abiturientams, 15 dieną 14 val. – „Versmės“ gimnazijos abiturientams.

 

Trys septynetai – vieniems tai sėkmę nešantis simbolis, kitiems – graži skaičių seka. Šią simbolinę 2017 liepos 7-ąją amžiną meilę Tauragės civilinės metrikacijos skyriuje nusprendė prisiekti keturios jaunavedžių poros.  

Du mėnesius Tauragės rajono savivaldybės administracijoje versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialiste dirbusi verslininkė Justina Marozaitė parašė prašymą atleisti iš darbo. Pagrindinė šio sprendimo priežastis – atsivėrusios naujos verslo perspektyvos.

Naujausiame numeryje skaitykite: dėl ko interneto erdvėje susikibo du žinomi Tauragės fotografai, kaip tauragiškiams sekėsi laikyti valstybinius egzaminus, kaip savo sūnų pavadino scenos grandas Liudas Mikalauskas, taip pat išsamus Tauragės krašto piliakalnių gidas, spalvinga tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ programa bei dar daug įdomybių ir aktualių naujienų.

Tauragės rajono savivaldybės Taryba atsižvelgė į Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenės prašymą įsteigti darželio grupę Mažonuose ir panaudoti laisvas buvusios mokyklos patalpas. Jau nuo rugsėjo pirmosios čia pradės rinktis ikimokyklinio amžiaus vaikai.