2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Grybų mėgėjams – geros žinios

  • Įkelta: 2017-07-11

Pasirodė pirmasis vasaros grybų derlius. Pasak grybautojų, Tauragės apskrities miškuose jau galima rasti voveraičių ir baravykų, tačiau parsivežti perpildytų pintinių veikiausiai nepavyks. 

Gedimino gatvėje, prie prekybos centro „Maxima“, grybus ir mėlynes pardavinėjanti moteris teigė, kad rinkti miško gėrybes kol kas labai sunku. 

– Vakar visą dieną praleidau miške. Trukau beveik 8 valandas, kol pririnkau keturis litrus mėlynių ir du litrus baravykų. Dabar jų labai mažai, tačiau bandysiu rinkti ir vėliau, juk reikia kažkaip pinigėlių prie pensijos prisidėti, – teigė netoli Meižės tvenkinio triūsusi moteris.   

Turgelyje, esančiame prie muzikos mokyklos, voveraites siūlė tik viena prekeivė, jų kaina už litrą – 5 eurai. Kur buvo rinkti grybai moteris atskleisti nenorėjo, tačiau teigė, kad radusi gerokai daugiau, nei tikėjosi. 

Lauko prekyvietėje, prie Gedimino g. esančios „IKI“ parduotuvės, sodo ir miško gėrybių pardavėjų kainos skiriasi. Vieni už mažus ir jau naudojimui paruoštus baravykus prašo 2, už didesnius – 3, kiti – 4 eurus. Voveraičių litro kaina siekia 5 eurus. Prekybininkai teigė, jog gėrybes rinko Sakalinės miške, kiti nenorėjo atskleisti savo laimikio vietų. 

Pardavėjai lyg sutartinai tikino, kad grybų dar mažai – trūksta tinkamų oro sąlygų. Gausesnio derliaus tikisi po savaitės, dėl pranašaujamo lietaus ir kiek šiltesnio oro. 

 

Savaitgalį triukšmingai šventę Tauragės dvaro gyventojai sulaukė policijos pareigūnų vizito. Pareigūnus iškvietė vaikų saugumu susirūpinę kaimynai. 

Penktadienio vakarą Pagėgių savivaldybėje buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo neblaivus Tauragės policijos komisariato pareigūnas.

Šiuo metu nacionaliniu mastu plačiai diskutuojama apie aplinkosaugos problemas, konkrečiau – apie buitinių nuotekų saugų šalinimą. Toks sujudimas iš dalies kilo dėl to, kad Europos Sąjungos institucijos pradėjo prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą, kadangi vis dar turime nemažai gyventojų, nesinaudojančių centralizuotais nuotekų tinklais ir teršiančių aplinką. Tauragėje už nuotekų šalinimą atsakingos bendrovės „Tauragės vandenys“ atstovai neslėpė, jog be aplinkosaugininkų pagalbos sunku įtikinti gyventojus atsisakyti lauko tualetų ir savadarbių duobių. 

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šešių valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paskelbti ir visų mokyklinių brandos egzaminų (lietuvių k. ir literatūros, muzikologijos, menų, technologijų) rezultatai. Kai kuriuos valstybinius egzaminus tauragiškiams laikyti sekėsi puikiai – anglų kalbos ir geografijos egzaminus išlaikė visi, kitų valstybinių egzaminų neišlaikymo procentas – mažesnis už šalies vidurkį.