2018 Balandžio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Laimėta byla prieš „Timbex“: skaičiuoja sutaupę trečdalį milijono eurų

  • Įkelta: 2017-07-14

M. Nevardauskas džiaugiasi pasiekta pergale

Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Lietuvos apeliacinis teismas padėjo tašką byloje, kuri eskaluojama daugiau nei keturis metus. Išnagrinėjęs skundą teismas atmetė ieškovės UAB „Timbex“ ieškinį, kuriame iš Tauragės šilumos tinklų buvo reikalauta beveik 90 tūkst. Eur sumos. Pasak bendrovės direktoriaus Mindaugo Nevardausko, pirkdama biokurą ne iš vienintelio tiekėjo, įmonė per metus sutaupė beveik trečdalį milijono eurų.

2013 metais Tauragės šilumos tinklų buvęs direktorius Vaclovas Karbauskis su biokuro tiekėja „Timbex“ sudarė 33 mln. litų vertės sutartį. Tuo metu parlamentarai liberalas Remigijus Šimašius ir konservatorius Stasys Šedbaras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Klaipėdos apygardos prokuratūrą dėl galbūt „nesąžiningos Tauragės šilumos tinklų vykdytos biokuro viešojo pirkimo procedūros“. Esą konkurse dalyvavo tik viena tiekėja, o kaina buvo beveik trečdaliu didesnė už biržoje parduodamą biokurą.

Ši sutartis prieštaravo Energijos išteklių rinkos įstatymui, kuris įpareigoja bent pusę biokuro pirkti biržoje. Anot M. Nevardausko, pagal Lietuvos Respublikos energijos išteklių rinkos įstatymo 191 straipsnio 1 dalį, šilumos tiekėjai, kurie elektros šilumos energijai gaminti naudoja biokurą, privalo teikti pirmenybę energijos išteklių biržai.

2015 metais iš pareigų atleidus V. Karbauskį, bendrovės valdybos pirmininkas Rimantas Šerkšnas biržoje pirko jau gerokai pigesnį biokurą, kuris leido sumažinti šilumos kainą. Dėl šios priežasties „Timbex“ pateikė ieškinį Tauragės šilumos tinklams, esą sudariusi sutartį bendrovė biokurą perka ne pagal sutartį, o iš kitų tiekėjų. „Timbex“ reikalavo sumokėti 90 tūkst. Eur. negautų pajamų.

2016 m. teismas iš dalies tenkino UAB „Timbex“ ieškinį, priteisė iš atsakovės UAB Tauragės šilumos tinklai ieškovei 38 Eur nuostolių bei 8,05 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą. 

2017 m. liepos 5 d. Lietuvos Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus, nutarė pilna apimtimi atmesti ieškovės UAB „Timbex“ ieškinį UAB Tauragės šilumos tinklams dėl negautų pajamų priteisimo, taip pat atsakovės UAB Tauragės šilumos tinklai naudai priteisė 9793,47 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Mindaugo Nevardausko teigimu, šie teismai kainavo daug jėgų ir nervų. Tačiau teisybė triumfavo, o biržoje perkamas biokuras leido sutaupyti milžiniškas sumas. 

– Teismas konstatavo, kad buvome teisūs. Pirkome biokurą 30 proc. pigiau. Jei būtumėme to nepadarę, šiuos pinigus būtų sumokėję Tauragės gyventojai. UAB Tauragės šilumos tinklai sprendimas pirkti biokurą ne iš vienintelio tiekėjo UAB „Timbex“, o laikytis įstatymų ir pirkti biokurą iš biokuro biržos, atpigino šilumą Tauragės rajono vartotojams daugiau kaip 15 procentų. Tai leido Tauragės rajono gyventojams, įstaigoms ir organizacijoms per vienerius metus sutaupyti daugiau kaip 330 tūkst. Eur, – teigė M. Nevardauskas.

 

Vidurvasario numeryje skaitykite: kodėl iš direktorės pareigų pasitraukė „Šaltinio“ progimnazijos vadovė, kas laimėjo Tauragės ligoninės direktoriaus konkursą. Taip pat Tauragės šilumos tinklų pergalę teisme prieš UAB „Timbex“, naują „Pušelės“ vadovę, apie Australijoje gyvenantį tauragiškį. Sužinokite, kaip Sigitui Ozgirdui sekėsi pratybose Ukrainoje, atsinaujinusią vaikų žaidimų aikštelę ir dar daug kitų naujienų. 

Po renovacijos Aerodromo gatvės 11 daugiabučio namo rūsiuose telkšo balos. Nors statybos darbų inspektorius patvirtino numatytus kokybės reikalavimus, gyventojai „Tauragės žinių“ žurnalistę tikino, jog pamatų šiltinimo darbai atlikti netinkamai.

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį darbdaviai įregistravo 492 laisvas darbo vietas, tai yra 79 mažiau nei gegužės mėnesį. Birželį mažėjo ne tik darbo pasiūla, bet ir paklausa – naujai prisiregistravo 117 bedarbių mažiau negu gegužę.

Šią savaitę Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ teritorijoje siautėjo nepilnametė. Septyniolikmetė pasipriešino į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams, vienam jų – spyrė į ausį.