2018 Balandžio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mažonuose – naujas darželis

  • Įkelta: 2017-07-05
Tauragės rajono savivaldybės archyvo nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės Taryba atsižvelgė į Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenės prašymą įsteigti darželio grupę Mažonuose ir panaudoti laisvas buvusios mokyklos patalpas. Jau nuo rugsėjo pirmosios čia pradės rinktis ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Prašymą inicijavo Pagramančio pagrindinės mokyklos bendruomenė, ji ir pateikė pasiūlymą įsteigti darželį. Šios patalpos buvo nenaudojamos nuo 2014 metų, kuomet čia veikė pradinė mokykla. Dabar pastato antrame aukšte bus vaikų tobulėjimo ir lavinimo erdvė – salė užsiėmimams, virtuvėlė, erdvūs kabinetai. Auklėtiniai bus įvairiai lavinami: mokomi šokti ir dainuoti, piešti ir konstruoti, vyks anglų kalbos  pamokėlės. Norinčiųjų lankyti šį darželį skaičius jau pasiekė 15, o grupėje gali tilpti iki 20 mišraus amžiaus vaikų, kurių amžius 3, 4, 5 metai.

 – Jeigu dirbsime gerai ir įdomiai, manau, kitais metais turėsime tėvų pasitikėjimą, galėsime formuoti dar vieną darželio grupę. Tokiu atveju, labiau orientuosimės į grupių formavimą pagal amžių, – sakė Pagramančio pagrindinės mokyklos ir naujai atidaromo darželio direktorius Zigmas Mozuraitis. 

Į darželį vaikus atvesti galės ne tik vietinių kaimų gyventojai, bet ir tauragiškiai. Jis tėvams papildomai nekainuos, reikės susimokėti tik už maitinimo paslaugas. Darželyje dirbs auklėtoja (1,5 etato) ir auklėtojos padėjėja (0,5 etato).   

Kalbėdami apie atlyginimus, nedarbą, investicijas ar užimtumą dažniausiai bandome įsivaizduoti „vidutinį“ visos Lietuvos paveikslą. Tačiau nors Lietuva yra maža valstybė, tarp jos regionų egzistuoja labai nemaži skirtumai. Ar tai yra problema ir ar ją įmanoma išspręsti?

Tauragės rajono savivaldybės administracija sumanė papildyti miesto gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašą, kadangi iš sudarytojo 2011-aisiais liko vos keletas nerekonstruotų gatvių, kuriomis asfaltas turėtų nusidriekti jau artimiausiais metais. Kurios miesto gatvės turėtų būti laikomos prioritetinėmis, dar diskutuojama. Renkamasi atsižvelgiant ne tik į gyventojų prašymus. Piešiamas strateginis miesto vaizdas – siekiama užtikrinti susisiekimą tarp miesto kvartalų pagrindinėmis „arterijomis“. Kol kas pirmoji sąraše – miesto centre esanti Kovo 11-osios gatvė šalia prekybos centro „Lidl“, kurio statyba sukėlė bemaž paniką tarp jos gyventojų – dėl intensyvaus automobilių srauto ten susidaro dulkių debesys.

Tris metus savivaldybės kontroliuojamai bendrovei vadovavęs UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus pateikė prašymą trauktis iš užimamų pareigų. Tokį sprendimą 37 metų vyras priėmė iškart po Tauragės rajono Tarybos sprendimo įtraukti bendrovės akcijas į privatizuojamo turto sąrašą. 

Pavojingieji Sosnovskio barščiai ir vėl kelia nerimą tauragiškiams. Į redakciją kreipęsis vyriškis pasakojo, kad Jūros gatvėje, tuščiame sklype prie vadinamojo Bagdono tvenkinio, šių invazinių augalų apstu.