2018 Balandžio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Renovuoto namo rūsyje – balos

  • Įkelta: 2017-07-13
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Po renovacijos Aerodromo gatvės 11 daugiabučio namo rūsiuose telkšo balos. Nors statybos darbų inspektorius patvirtino numatytus kokybės reikalavimus, gyventojai „Tauragės žinių“ žurnalistę tikino, jog pamatų šiltinimo darbai atlikti netinkamai.

Apie tai, kad  kai kuriuos Areodromo gatvės 11 numeriu pažymėto daugiabučio namo rūsius semia vanduo,  „Tauragės žinių“ redakciją informavo šio namo gyventojai. 

– Renovacija jau baigta, tačiau džiaugtis baigtais darbais toli gražu negalime. Nuotaiką  gadina vis išlendantis renovacijos brokas. Jau buvo nutrupėjęs fasado tinkas, sukritę bordiūrai. Pažiūrėkite, kaip užsėta veja, ne veja, o piktžolės. Dabar, pradėjus pliaupti lietui, kai kuriuose rūsiuose telkšo balos. Juk tokiuose rūsiuose ims veistis pelėsis, – piktinosi namo gyventoja Jurgita Matukaitienė.

Moteris pasakojo, kad apie darbų broką informuota namą administruojanti UAB „Butų ūkis“. Bendrovės vadovas Liutauras Indriuška „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad darbuotojai jau buvo nuvykę į vietą ir aiškinosi, kodėl į rūsius sunkiasi vanduo. Paaiškėjo, kad to priežastis – prastai atlikti pamatų šiltinimo darbai. 

– Pastato pamatų apšiltinimo plokštės sudėtos ne pagal techninį projektą. Todėl vanduo ir sunkiasi po namo rūsiu. Apie statybininkų padarytas klaidas, kol kas tik žodžiu, informavome rangovą – bendrovę „Apastata“. Dabar ruošiame ir oficialų pranešimą. Tokiems darbams suteikiama penkių metų garantija, – informavo L. Indriuška. 

Bendrovės „Apastata“ generalinis direktorius Bolius Apavičius, išgirdęs apie problemą, pasipiktinęs klausė, kodėl namo gyventojai kreipiasi į redakciją, o ne į rangovą? Nuo platesnių komentarų verslininkas susilaikė.

Anot L. Indriuškos, pasibaigus renovacijai, pasitaiko atvejų, kai rangovas nenori grįžti į jau priduotus objektus – tempia laiką. Tačiau, ankščiau ar vėliau, susitarti vis dėlto pavyksta. 

Kad daugiabučių renovacija praeitų kuo sklandžiau, o jai pasibaigus būtų sulaukiama kuo mažiau skundų, „Butų ūkio“ darbuotojai stengiasi kuo dažniau lankyti renovuojamus objektus ir kontroliuoti statybininkų darbų kokybę. 

– Žinoma, geriausia techninė priežiūra yra patys gyventojai, kurie akylai stebi namo renovacijos darbus ir, kilus abejonių dėl darbų kokybės, skuba mus informuoti,  – pasidžiaugė  L. Indriuška.

 

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį darbdaviai įregistravo 492 laisvas darbo vietas, tai yra 79 mažiau nei gegužės mėnesį. Birželį mažėjo ne tik darbo pasiūla, bet ir paklausa – naujai prisiregistravo 117 bedarbių mažiau negu gegužę.

Šią savaitę Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ teritorijoje siautėjo nepilnametė. Septyniolikmetė pasipriešino į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams, vienam jų – spyrė į ausį. 

Tauragiškiams gerai pažįstamas fotografas Arnoldas Vydmantas, be kvietimo dalyvaujantis bemaž visuose miesto gyvenimo įvykiuose, pernai ėmėsi naujo projekto – gatvės fotografijos. Nuotraukose įamžintus atsitiktinių praeivių atvaizdus A. Vydmantas viešina „Facebooke“, dėl ko susilaukia ne vien pagyrų, bet ir kritikos. Į ją pats fotografas reaguoja aršiai – ne tik atsisako ištrinti žmonėms nepatinkančias paviešintas jų nuotraukas, bet ir „užblokuoja“ nepatenkintus socialinio tinklo vartotojus – kad jie nematytų bei negalėtų komentuoti jo veiklos. Maža to, už tai, kad pašalintų iš viešumos nuotraukas, fotografas pasiūlė susimokėti. 

Pasirodė pirmasis vasaros grybų derlius. Pasak grybautojų, Tauragės apskrities miškuose jau galima rasti voveraičių ir baravykų, tačiau parsivežti perpildytų pintinių veikiausiai nepavyks.