2018 Gruodžio 13 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugsėjo 1-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-08-31
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmajame rugsėjo numeryje skaitykite: apie ką svarsto atleidimo iš pareigų neišvengsiąs Tauragės miškų urėdas Robertas Piečia, kaip Tauragės miesto tvarką įvertino garsus rusų tinklaraštininkas Ilya Varlamovas, kam ketinama perduoti daugiabučių renovacijos programos įgyvendinimą. Taip pat apie miesto šviesulius – Jovarų ir Taurų bendruomenes, Tauragės muzikos festivalį, sporto naujienas ir kitas aktualijas. Ir, be abejonės, džiaugsmingi sveikinimai pasitinkant mokslo metų pradžios šventę!

Robertas Piečia: žinau tik tiek, kad urėdu nebebūsiu. Seimas, priėmęs Miškų ūkio įstatymo pataisas, atvėrė kelią ilgai brandintai urėdijų reformai. Jau aišku, kad dabartiniai urėdai nuo sausio 1-osios bus tiesiog atleisti. Penkerius metus Tauragės miškų urėdijai vadovavęs Robertas Piečia netekti darbo nebijo – teigė esąs pasirengęs naujiems iššūkiams.

Rusų „blogeris“ Tilžę lygino su Taurage. Garsus rusų opozicijos tinklaraštininkas Ilya Varlamov praėjusią savaitę aptarė abiejų miestų daugiabučius, statytus sovietiniais laikais. Jo įžvalgos susilaukė atgarsio ir iš Lietuvos žurnalistų. R. Valatka konstatavo, jog virtualiose varžybose Tauragė prieš Tilžę laimi 100:1.

Daugiabučių renovacija galimai rūpinsis Tauragės šilumos tinklai. Tauragės butų ūkio valdyba priėmė įmonės direktoriaus Liutauro Indriuškos prašymą atsistatydinti iš užimamų pareigų, kadangi šis yra laimėjęs konkursą Tauragės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Taip pat nuspręsta daugiabučių modernizavimo barą perduoti Tauragės šilumos tinklams.

Konkurso laimėtojas paaiškėjo. Tik ar galės dirbti? Buvęs Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus viršininkas Robertas Masolas, netekęs teisės dirbti su slapta informacija ir vis dar besibylinėjantis dėl jam skirto komisariato valdžios papeikimo, laimėjo konkursą Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko pareigoms užimti. Situacija dviprasmiška: konkurse dalyvauti neuždrausi, tačiau ar galės buvęs pareigūnas po vis dar galiojančios drausminės nuobaudos eiti vadovaujančias pareigas, neaišku.

„Bastilija“ paruošta, bet didžiuotis nėra kuo. Šiemet į aukštesniąją, Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) iškopusi Tauragės komanda, kaip ir praėjusiame sezone rungtyniaus senoje „Bastilijos“ sporto salėje. Nors lygos vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas leido rungtyniauti Tauragėje, teigiama, jog ši salė viena prasčiausių, kuriose žaidžia NKL komandos.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamame projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

10 metų diktuoja bendruomeniškumo madas. Seniausia mieste Jovarų bendruomenė praėjusį savaitgalį minėjo 10-ties metų jubiliejų. Per šį laikotarpį surengta daugybė renginių, kurie tapo tradiciniais ir pritraukia ne tik vietinius Jovarų gyventojus, bet ir miestiečius.

 

Savo produkcijos skyrių „Molupio“ firminėje parduotuvėje, Šilalės gatvėje turėję UAB „Kintai“ jį uždaro. Bendrovės generalinis direktorius Rimgaudas Višinskas informavo, kad parduotuvei ketinama ieškoti geresnės vietos.

Artėja rugsėjo pirmoji – data, kuri skelbs naujųjų mokslo metų pradžią. Kokios naujovės ir pakeitimai pasitiks mūsų miesto ir rajono moksleivius bei jų tėvelius, teiravomės Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto.

Trečiadienį įvyko Sigito Kancevyčiaus ir Tauragės rajono savivaldybės teismo posėdis, kuriame, ieškovui atsisakius pasirašyti taikos sutartį, byla nagrinėta iš esmės. Išklausytos baigiamosios kalbos, sprendimą teismas paskelbs rugsėjo 7 dieną. Taikos sutartį pasirašyti atsisakęs S. Kancevyčius teigė, jog su buvusiu darbdaviu bylinėjasi iš principo – reikalauja būti grąžintas į darbą, esą jį palaiko kolektyvas ir visuomenė, be to, kai kurių dalykų už pinigus nenupirksi.

Šiandien Lietuvoje viešintis Portugalijos Respublikos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, lydimas Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrų ir kariuomenės vadų, lankosi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mototizuotajame pėstinikų batalione, kur susitinka su čia dislokuotais Portugalijos rotacinių pajėgų kariais. 

Rugpjūčio 23-osios, Juodojo kaspino dienos vakarą, Seimo narys, genocido bei represinių struktūrų tyrinėtojas Arvydas Anušauskas paviešino nuotrauką, kurioje, jo teigimu, užfiksuoti Tauragės rajono KGB padalinio kadriniai darbuotojai. Vieną jų atpažino „Tauragės žinių“ skaitytojas. Esą tai galėtų būti Valdas Kunikauskas, 1986–1991 m. buvęs įtrauktas į KGB operatyvinių įgaliotinių sąrašą. Pasak A. Anušausko, šis vyras galėjo būti siunčiamas į prie A. Mickevičiaus paminklo vykusį laisvės mitingą 1987-ųjų rugpjūčio 23-ąją.