2018 Birželio 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Miesto centre – karinės pratybos (nuotraukų galerija)

  • Įkelta: 2017-09-05
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Šiandien miesto centrą sukaustė karinės taktinės pratybos „Tauragė 2017“. Apie dešimtą valandą karinių veiksmų simuliacija prasidėjo ties tiltu per Jūros upę.

Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas. Dalyvauja beveik visos jėgos struktūrų institucijos: krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė ir Lietuvos karo policija. Vėliau planuoja prisijungti Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, šaulių rinktinė.

Pratybų metu trumpam buvo ribojamas eismas, centrinę miesto arteriją teko trumpam stabdyti dėl važiuojančių šarvuočių kolonos ir Dariaus ir Girėno gatvėje pasipylusių šovinių gilzių.

Apie 11 valandą aršiausi mūšiai užvirė prie Šiaulių banko ir Pilies pastato. Stebėti įspūdingo reginio susirinko būriai smalsuolių. Daugelis jų tvirtino girdėję apie pratybas, tad pavojaus ar išgąsčio nejautė.

Kariai atsiprašo gyventojų dėl apsunkintų eismo sąlygų miesto gatvėse. Rugsėjo 8 d. nuo 12.00 iki 14.00 val. Kęstučio bataliono kariai visus kviečia į Tauragės Pilies aikštę pabendrauti su pratybų dalyviais. Kęstutiečiai pristatys parodomąją karinę programą, vežios karine technika, pavaišins kareiviška koše.

Automobiliuose gerą matomumą užtikrina žibintai. Tinkamai juos pasirinkus vairuoti transporto priemonę kur kas saugiau ne vien tamsiuoju paros metu, bet ir blogomis oro sąlygomis. Įmonės UAB „Autoaibė“ specialistai primena automobilių žibintų paskirtį ir rūšis. 

Praėjusį antradienį iš Vilniaus į 55 savivaldybes išriedėjo 82 nauji mokykliniai autobusai. 21 savivaldybė jų gavo po du, tarp šių laimingųjų – ir Tauragė. Pirmąją nuosavą transporto priemonę nuo šiol turės M. Mažvydo progimnazija. Antras autobusiukas bus perduotas vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“.

Garsus rusų opozicijos tinklaraštininkas Ilya Varlamov, kritikuojantis betvarkę Rusijos provincijose ir ieškantis paralelių tarp Rusijos ir kaimyninių valstybių miestų, palyginimui pasirinko Tauragės ir Tilžės (Sovetsko) miestus. Savo tinklaraštyje varlamov.ru praėjusią savaitę aptarė daugiabučius, statytus sovietiniais laikais. Jo įžvalgos susilaukė atgarsio ir iš Lietuvos žurnalistų. R. Valatka konstatavo, jog virtualiose varžybose Tauragė prieš Tilžę laimi 100:1.

Šiandien, rugsėjo pirmąją, į Tauragės mokyklas gimnazijas ir kitas švietimo įstaigas sugrįžo mokytojai ir moksleiviai. Nepabūgę lietaus jie su gėlių žiedais nudažė švietimo įstaigų kiemus.

Antradienį įvyko pakartotinai skelbtas atrankos konkursas Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktoriaus pareigoms eiti. Išrinkta viena iš dviejų į šias pareigas pretendavusių kandidačių.