2018 Birželio 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sveikos mitybos ugdymui – moderni virtuvė mokykloje

  • Įkelta: 2017-09-08
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Šaltinio“ progimnazijoje kartu su technologijų kabinetais baigiama rengti šiuolaikiška kulinarinė klasė, primenanti modernių namų virtuvę. Ją pagal „Virtuvės mitų griovėjų“ inicijuotą projektą „VMG mokykla“ dvejus metus kūrė mokyklos bendruomenė. Modernias idėjas puoselėjanti mokykla pateko ir  į žurnalo „Reitingai“ akiratį – siūlomą ją įtraukti į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką.

Pasak „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, mokyklos technologijų kabinetai jau modernizuoti, o kulinarijos klasėje laukiama paskutinių akcentų, kai kurių baldų. Jos atidarymą mokyklos bendruomenė planuoja rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje, į jį kvies mokytojus, tėvelius, vaikus.

– Pradėti veikiausiai reikėtų nuo to, kad mes jau labai seniai laukėme technologijų kabineto rekonstrukcijos, nes viskas jau buvo nusidėvėję, pasenę, iki šiol mitybos paslapčių mokyti vaikus neturėjome galimybės. Pats projektas prasidėjo prieš dvejus metus, jį iniciavo tuometinė mokyklos tarybos pirmininkė Rasa Levickaitė. Savivaldybė prisidėjo įrengdama erdves, buvo pakeistos grindys, suremontuotos patalpos. Šiuo metu laukiame paskutinių baldų, ir turėsime modernią, šiuolaikišką klasę, – džiaugėsi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė J. Lazdauskienė.  

Pasak mokyklos vadovės, kulinarinė klasė pirmiausia reikalinga ugdymo procesui, vaikai bus mokomi sveikos mitybos paslapčių. Tačiau planuojama ją integruoti ir į laisvalaikio erdves.Taip pat, J. Lazdauskienės teigimu, bus toliau deramasi su „Virtuvės mitų griovėjais“, laukiama žadėtų kulinarinių pamokų.

– Turime viziją, kadangi siekiame būti bendruomeniška mokykla, kad ši virtuvė taptų sveikos mitybos kultūros dalimi. Planuojame, kad ji virs savotiška savitarnos mini kavinuke, kur mokyklos bendruomenės nariai, žinoma, ir vaikai, pertraukų metu galės išsispausti šviežių sulčių, susiplakti kokteilį, išsivirti kavos ar pan. Planuojame laisvalaikio erdves pratęsti ir į greta esantį holą. Žiūrėsime, kaip tai pavyks, – pasakojo direktorė.

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

J. Lazdauskienė dėkojo kulinarinę klasę įrengti padėjusiems rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, UAB „Alantas“, I. Alijošienės komercinei-prekybinei firmai „Agava“. Taip pat „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenei, kuri 2015-aisiais vykusios „Kaštonų šventės“ mugės metu rinko lėšas klasės įrengimui.

„Šaltinio“ progimnazija sulaukė ir nacionalinio dėmesio – žurnalas „Reitingai“ mokykla domisi jau keletą metų, šiemet planuoja ją įtraukti į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką.

– 2015-aisiais kvietėmės žurnalo redaktorių į karjeros ugdymo programos pristatymą. Tada jie mus ir atrado kaip inovatyvią mokyklą, stebėjosi, kaip gražiai viskas sutvarkyta. Šiemet jie kreipėsi vėl, prašė daugiau informacijos, nes nori įtraukti „Šaltinio“ progimnaziją į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką. Išsiuntėme naujai įrengtų erdvių nuotraukas. Labai džiaugiamės tokiu įvertinimu, – kalbėjo J. Lazdauskienė. 

Vakar Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą Sigito Kancevyčiaus ir Tauragės rajono savivaldybės byloje dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Taikytis su buvusiu darbdaviu nenorėjęs atleistas  bibliotekos direktorius teisme patyrė visišką fiasko. Ne tik negavo jam taikos sutartimi siūlytos 8 tūkst. eurų kompensacijos, nebuvo grąžintas į darbą, kaip reikalavo ieškiniu, bet ir turės padengti bemaž 2,5 tūkst. bylinėjimosi išlaidų savivaldybei. Teismas pripažino, jog Tauragės rajono savivaldybės meras pagal Vietos savivaldos įstatymą turėjo teisę spręsti ieškovo atleidimo iš darbo klausimą savo nuožiūra, be to, atmetė S. Kancevyčiaus argumentus, kuriais jis ginčijo jam paskirtą nuobaudą – atleidimą.

Naujausiame numeryje skaitykite: išnagrinėtas Sigito Kancevyčiaus ieškinys Tauragės rajono savivaldybei – ar buvęs direktorius sugrįš į darbą? Ar Tauragėje vėl duris atvers grill restoranas? Taip pat apie savanorystės idėjas,  sporto pasiekimus, verslo naujienas, visame mieste aidėjusius šūvius, inovacijas, Atgimimo aikštę papuošiantį šviesų muzikos fontaną ir visa, kuo gyveno Tauragė šią savaitę.

Tauragės savivaldybėje pirmąjį šių metų pusmetį surinkta daugiau atliekų nei pernai – jos nenugulė pamiškėse ar atokesnėse laukymėse. Tačiau didesnio gyventojų sąmoningumo dar trūksta: dažniausiai tauragiškiai viską meta į bendrus konteinerius, tinkamai nepasirūpindami bioskaidžiomis, pavojingomis ar didžiosiomis atliekomis. Tai ne tik sukelia sunkumų atliekų vežėjams, bet ir kenkia aplinkai.

Seimas, priėmęs Miškų ūkio įstatymo pataisas, atvėrė kelią ilgai brandintai urėdijų reformai. Jau aišku, ne tik kokie kriterijai nulems 42-iejų urėdijų sujungimą į 26 regioninius centrinės įmonės padalinius, bet ir kas tikrai neteks darbo. Vyriausybė paskelbė, kad dabartiniai urėdai nuo sausio 1-osios bus tiesiog atleisti. Penkerius metus Tauragės miškų urėdijai vadovavęs Robertas Piečia netekti darbo nebijo – teigė esąs pasirengęs naujiems iššūkiams. 51-erių vyras neatmeta galimybės dalyvauti urėdijos padalinio vadovo konkurse, tačiau svarsto ir kitus variantus – nerti į politinius vandenis ar dirbti verslo įmonėje.