2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Duos startą baseino statybai

  • Įkelta: 2017-11-03

Šalia modernizuojamo sporto centro pastato Vytauto g. 141 išdygs priestatas – baseinas. Eglės Červinskaitės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis planuoja pasirašyti rangos sutartį dėl baseino statybos su konkursą laimėjusia įmone „Brosta“. Baseino statybos atsieis virš 2 mln. eurų, o įrengtu pramogų centru tauragiškiai turėtų džiaugtis po dvejų metų.

Paskelbus konkursą darbams atlikti, jame dalyvavo 7 įmonės, tačiau, anot M. Petraičio, atplėšus vokus pirmųjų dviejų vietų laimėtojai iš pirkimo pasitraukė. Dėl likusių dalyvių siūlytos per didelės kainos, gegužės pabaigoje  nutarta skelbti supaprastintą apklausą. Išrinkus mažiausią kainą pasiūliusią įmonę, už borto likusi konkurso dalyvė kreipėsi į teismą, prašydama anuliuoti rezultatus. Teismas ieškinį atmetė, ir nors yra pateiktas apeliacinis skundas, laikinąsias apsaugos priemones panaikino. Todėl pasirašyti sutartį su mažiausią kainą pasiūliusia įmone UAB „Brosta“ kliūčių nebėra. Statybų bendrovės siūloma darbų atlikimo kaina – 2 mln. 129 tūkst. eurų.

„Labai džiaugiuosi, kad po ilgo ir sudėtingo pasiruošimo etapo, pradėsime realius statybos darbus. Baseinas taps dar vienu traukos objektu bei viena labiausiai lankytinų vietų Tauragėje. Baseino naudą sveikatai pajus ir įvertins ne tik mūsų krašto gyventojai, bet ir kitų rajonų žmonės, miesto svečiai.  Puikiai žinome sudėtingas statybų konkursų bei rangovų darbų istorijas, todėl 2019 metais turėti Tauragėje naują baseiną yra labai optimistiška prognozė ir lengviau atsikvėpsime tik tada, kai rangovų vadovų pažadai bus ištesėti,“ – teigė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius M. Petraitis.

Baseinas  bus suskirstytas į keturias funkcines erdves: plaukimo baseiną, vaikų pramogų, SPA procedūroms skirtą zoną bei pramoginę zoną. 25 metrų ilgio dviejų takelių baseinas su čiuožykla, sūkurinėmis voniomis, trimis pirtimis, vandens rūko užuolaida 3D filmų, vaizdų demonstracijai  iškils Vytauto gatvėje greta „Jaunimo pramogų centro“ .

Projekto vizualizacija

Pirmajame lapkričio numeryje: apie Tauragės ligoninės problemas ir jų sprendimo būdus bei ko į Tauragę atvyksta Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, apie artėjantį Regionų lyderystės forumą Tauragėje su ekonomikos ir verslo žinovų žvaigždynu bei netrukus prasidėsiančias visų laukiamo baseino statybas. Taip pat džiugios žinios – kokiomis staigmenomis Kalėdų dvasią kursime jau už poros savaičių. Kelionių puslapyje lankysimės Pietų Prancūzijos Žydrojoje pakrantėje, o krašto lobių skrynioje – pokalbis su 90-metį švenčiančia jubiliate, Tauragės Garbės piliete Valerija Bumbuliene. Taip pat išsami sporto naujienų apžvalga, kuo ypatingas Tauragės krašto muziejaus eksponatas bei apie tauragiškių apdovanojimus Valdovų rūmuose – naujausiose „Tauragės žiniose“.

Praėjusią savaitę motorizuotojo LDK Kęstučio bataliono vadai sukvietė verslininkus ir žurnalistus į susitikimą, kurio metu skaitė paskaitas apie piliečių indėlį į valstybės gynybą, patriotiškumo svarbą bei valstybės saugumui kylančias grėsmes iš Rytų. Pagrindine grėsme saugumui įvardijo informacinį propagandinį karą, siekiant diskredituoti šalies gynybinę sistemą ir piliečių tikėjimą savo šalimi. Esą tokias schemas Rusija jau ne kartą naudojo karinei intervencijai į kitas valstybes – Gruziją, Ukrainą, Siriją. Todėl gynybinės šalies strategijos svarbiausiu aspektu įvardytas kiekvieno piliečio vidinis nusiteikimas esant reikalui stoti ginti savo šalies visomis įmanomomis priemonėmis.  

Lapkričio 1-ąją ne visiems vairuotojams pasiekti artimųjų kapus pavyko saugiai. Visų Šventųjų dieną į avariją kelyje Ryga- Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, 145 kilometre, pakliuvo „Citroen C 5“ ir „Ford Focus“ automobiliai. Eismo įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės, žmonės didelių sužalojimų nepatyrė.

Šiandien, vidudienį, Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko iškilmingos pamaldos, skirtos 500 metų Reformacijos jubiliejui. Mišias kartu su kunigu Mindaugu Dikšaičiu laikė iš Tauragės kilęs  Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, dalyvavo dar 17 kunigų ir gausus būrys tikinčiųjų.