2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kalėdų dvasią kvies karuselėmis ir „Biplan“ koncertu

  • Įkelta: 2017-11-06
Šių metų Kalėdų eglė dydžiu nenusileis pernykštei, tačiau papuošimus ketinama atnaujinti
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Liko 33 dienos iki Tauragės kalėdinių renginių starto. Gruodžio 9 dieną Pilies aikštė nušvis nuo šventinių fejerverkų, skambės grupės „Biplan“ atliekamos dainos. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog renginyje pasirodys tikriausias ir lietuviškiausias Senelis Kalėda, bus atidarytos karuselės šeimoms.

Naujos girliandos

Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog už dviejų savaičių į miestą atkeliaus kalėdinė dvasia. Seniūnija tradiciškai pradės puošimo darbus. Kaip teigė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, bus atnaujinti Dariaus ir Girėno gatvių papuošimai, tvirtinami prie šviestuvų. Senosios girliandos bus montuojamos Gedimino gatvėje, anksčiau šios gatvės niekas nepuošė.

Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Žilvinas Majus patvirtino, jog lapkričio viduryje bus pradėti Kalėdų eglutės konstravimo darbai. Eglišakėmis, kurios bus montuojamos ant specialaus karkaso, rūpinsis Tauragės miškų urėdija. Nei aukščiu nei pločiu eglutė nesiskirs nuo pernykštės, tačiau tauro ragą simbolizuojančius žaislus planuojama pakeisti naujesniais.

Koncertuos „Biplan“

Gruodžio 9 dieną kalėdinių renginių ciklo pradžią paskelbs eglutės įžiebimo šventė. Šeštadienį nuo 10 valandos mieste šurmuliuos „Kalėdų mugė“. 17 val. planuojama teatralizuota žaisminga pasaka „Kalėdų sapnas“. Į Pilies aikštę atvyks pačiu tikriausiu ir lietuviškiausiu save vadinantis Senelis Kalėda.

Dangų tradiciškai nušvies lazerinių projekcijų ir erdvinių efektų šou. Scenoje koncertuos žinomas atlikėjas Maksas Melmanas su grupe „Biplan“.

Kaip teigė Tauragės rajono savivaldybės mero padėjėja Rasa Liorančienė, viso šventinio laikotarpio renginių ciklui šiemet skirta 27 tūkst. eurų. Panaši suma buvo skirta ir 2016 metais. Prie Kalėdų eglutės įžiebimo šventės kasmet noriai prisideda įmonės, įstaigos, organizacijos, verslininkai, privatūs asmenys, joje aktyviai dalyvauja bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Kalėdinės karuselės    

Praėjusiais metais eglutės įžiebimo šventė vyko gruodžio 10 dieną. Renginio dalyvius džiugino neįprastai sumontuota scena, mugė bei „Rondo“ ir Lino Adomaičio pasirodymai. Kuo tauragiškius nustebins šių metų kalėdinis renginys?

Šių metų akcentas – karuselės vaikams. Tauragiškiai bandys įgyvendinti praėjusių metų Kauno miesto išskirtinę idėją – karuselę, kuri iš lėto supasi, leisdama ant jos saugiai užlipti ir nulipti.

Kalėdinių renginių ciklą pratęs Pilies aikštėje įsikūrusi laiko patikrinta ir tauragiškių pamėgta telefono būdelė, iš kurios vaikai galės paskambinti ir pakalbėti su Kalėdų seneliu.

Gruodžio 16 dieną sportiškai nusiteikę tauragiškiai bus kviečiami į Kalėdinį gerumo bėgimą. Jame, kaip įprasta, bus apdovanoti išradingiausiai, šmaikščiausiai pasipuošę bėgikai.

Gruodžio 25 dieną Pilies aikštėje bus šventinama Prakartėlė. Įvyks kalėdinių giesmių koncertas, kuriame dalyvaus gospel choras „Gloria“ ir Tauragės Švč. Trejybės parapijos jaunimo choras.

Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad organizuojamos pramogos, renginiai kalėdinio ciklo metu bus nemokami.

 

 

Visuomet pasitempusi, greita, su šypsena veide, iš pažiūros gležna, tačiau viduje nepaprastai gyvybinga ir atkakli – ilgametė dailės mokytoja, Tauragės Garbės pilietė Valerija Bumbulienė. Didelį ir labai svarų indėlį ji įnešė į Tauragės miesto istoriją, buvo Sąjūdžio vedlė. Ir dabar, būdama garbaus amžiaus, yra neabejinga savo miestui, jo žmonėms, buvusiems mokiniams, o ypatingai savo auklėtiniams, su kuriais praleido septynerius mokslo metus. Praėjus 40-čiai metų, ji mielai bendrauja su savo mokiniais kaip su šeimos nariais, ką tik paminėjo du gražius jubiliejus – savo 90-ies metų sukaktį ir auklėtinių mokyklos baigimo keturiasdešimtmetį. Mokytoja dalijasi prisiminimais apie nueitą gyvenimo kelią – pedagoginį darbą, visuomeninę veiklą ir pamąstymais apie šiandieną.

Dvišaliu muziejų susitarimu į Tauragės krašto muziejų mėnesiui atkeliavo itin vertingas eksponatas – praėjusio amžiaus pradžioje Žygaičiuose rasta liūto skulptūra. Viena seniausių Lietuvoje krikščioniška granito skulptūrų, spėjama, gaminta 1231 m., saugoma Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Jos originalą pamatyti Tauragėje bus galima iki gruodžio 1-osios.

Valdovų rūmuose pagerbti asmenys ir organizacijos, skatinančios emigrantus grįžti į Lietuvą ir padedančios jiems integruotis tėvynėje. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamo projekto „Kryptis Lietuva“ padėką pelnė „Backto.lt“ projekto iniciatorius, tauragiškis Linas Stankus.  

Šiandien, pakviestas Seimo narės Aušrinės Norkienės, Tauragėje vieši Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Po susitikimo su rajono valdžia, sveikatos apsaugos įstaigų atstovais ir žiniasklaida, ministras lankosi Tauragės ligoninėje, kur gilinsis į ambulatorinių paslaugų kokybės ir finansavimo problemas.