2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lapkričio 10-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-11-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: apie pokyčius Tauragėje – didžiausią prekybos centrą mieste atidarys „Maxima“, keisis eismo tvarka pro parduotuvę einančioje gatvėje. Nauji vėjai ir mokyklose – paskirtos dvi vadovės, atidaryta kulinarinė klasė. Taip pat apie politikų sprendimus gerinti infrastruktūrą mieste bei diskusijas dėl regiono plėtros. Ypatingai daug verslo naujienų – besikuriantys verslai, viena po kitos sekančios konferencijos. Kaip rinktinės metines paminėjo šauliai ir visa kita, kas aktualu.  

Mieste keičiasi eismas. Atidaroma „Maxima“. UAB „Maxima“ atstovai oficialiai paskelbė naujojo dviejų X prekybos centro Prezidento gatvėje atidarymo datą. Duris parduotuvė atvers lapkričio 14-ąją, antradienį, 10 val. ryte. Mažmeninės prekybos liūtai teigia į naujojo pastato statybas investavę per 780 tūkst. eurų, įrengta per 100 automobilių talpinsianti aikštelė, o siekiant išvengti spūsčių, jau šeštadienį Prezidento gatvės atkarpoje ties parduotuve eismas taps vienpusiu.

M. Petraitis: teisėsauga nepasidavė opozicijos manipuliacijoms. Tauragės rajono savivaldybės tarybos opozicijos prašymas nagrinėti UAB Tauragės butų ūkis dividendų paskirstymą atmestas. Po daugiau nei mėnesį trukusio tyrimo Klaipėdos apygardos prokuratūra nutarė atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

A. Veryga pažadų nedalino – ligoninės turi tvarkytis pačios. Praėjusį penktadienį, pakviestas Seimo narės Aušrinės Norkienės, Tauragėje lankėsi  LR  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Ministras su rajono valdžia ir sveikatos priežiūros specialistais aptarė sektoriaus problemas. A. Veryga siūlė nuo finansinių sunkumų vargstančioms ligoninėms persižiūrėti struktūrą ir teikiamas paslaugas. Esą vienintelė išeitis – paslaugų koncentracija didžiuosiuose centruose ir etatų mažinimas.

Tarybos sprendimai: palaimintos vadovės, į Regiono plėtros tarybą deleguotas D. Stankus. Trečiadienio Tarybos posėdyje pasveikintos ir oficialiai į pareigas paskirtos konkursus laimėjusios Lauksargių pagrindinės mokyklos ir Tarailių progimnazijos direktorės. Taip pat apsispręsta, kas atstovaus rajono Tarybai Tauragės regiono plėtros taryboje, vietoje mandato atsisakiusio Antano Stankaus.

Tauragėje atidaryta šiuolaikiška plovykla „Auto2šas“. Nuo šiol tauragiškiai vairuos dar švaresnius automobilius. Pirmadienį Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais didįjį turgų oficialiai atidaryta bekontaktė automobilių plovykla „Auto2šas“. Atidarymo proga keturias valandas  automobiliai buvo švarinami nemokamai. 

Konferencijoje jaunam verslui – NT ekspertas Arnoldas Antanavičius. Artėja dar viena verslo konferencija Tauragėje. Į praktinę diskusiją pasisemti žinių kviečiami pradedantieji ar tik besirengiantys kurti įmones smulkieji verslininkai. Renginio organizatorius Andrius Laucius džiaugiasi, jog pavyko prisikviesti žinomą nekilnojamojo turto rinkos analitiką, tauragiškį Arnoldą Antanavičių.

Kompleksinę pagalbą vaikams koordinuos naujas specialistas. Tauragės rajono savivaldybė paskelbė konkursą Tarybos sprendimu įsteigtoms tarpinstitucinio koordinatoriaus pareigoms užimti. Specialistas rūpinsis, kad specialiųjų poreikių turintiems vaikams būtų teikiamos tarpusavyje suderintos švietimo, socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugos.

Nuotekų tinklus iki namo ribos ties nemokamai. Trečiadienį rajono taryba pritarė projektui, pagal kurį bus finansuojamas centralizuotų nuotekų tinklų įvedimas (iki namo pamato ribos) individualių namų gyventojams Tauragės aglomeracijoje. Iki šio „Tauragės vandenys“ infrastruktūrą atvesdavo tik iki sklypo ribos. Iki namo ir jame įsirengti vamzdynus gyventojai turėdavo savo lėšomis.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamame projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

 „Iš praeities Tavo sūnūs te stiprybę semia“. Lapkričio 4 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio 7-osios rinktinės šauliai Tauragėje minėjo rinktinės 98-ąsias įkūrimo metines. Šventinę dieną buvo skaitomos paskaitos apie priešiškų žvalgų veiklą Lietuvoje, hibridinį karą, aukojamos mišios už anapilin išėjusius šaulius. Trejus metus rinktinės vado pareigas einantis ats. mjr. Kęstutis Bauža teigia, jog šaulių gretos po truputį auga. Ši organizacija vienija būrį pilietiškų jaunųjų šaulių, kurie tądien davė pasižadėjimus.

„Šaltinyje“ duris atvėrė „VMG“ kulinarinė klasė. Desertų kvapai antradienį sklido iš „Šaltinio“ progimnazijoje įrengtos „VMG“ kulinarinės klasės. Ją du metus pagal „Virtuvės mitų griovėjų“ inicijuotą projektą  „VMG mokykla“  kūrė mokyklos bendruomenė. Į šiuolaikiškos kulinarijos klasės, primenančios modernią namų virtuvę atidarymą atvyko projekto iniciatorius, „Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Kalbos apie šalies sveikatos sistemos krizę netyla, į Tauragę atvyko Sveikatos ministras Aurelijus Veryga. Tauragės ligoninė, kaip ir dauguma šalies gydymo įstaigų, nebeišbrenda iš skolų – šių metų pirmųjų trijų ketvirčių minusas – per 300 tūkst. eurų. Skubiai ieškoma būdų, kaip susiveržti diržus ir gauti daugiau pajamų – įstaigos direktorius Liutauras Indriuška ėmėsi pareigybių optimizavimo plano, ruošiasi teikti Skausmo klinikos paslaugas. Tačiau, kad vietinės reikšmės pertvarkomis problemų iš esmės išspręsti nepavyks, šalies vadovai supranta – vyriausybė planuoja imtis gydymo įstaigų konsolidavimo plano. Pasak L. Indriuškos, tai būtų vienintelis būdas ligoninėms išgyventi. 

20 nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų skirtingose savivaldybėse savo narius galės pavėžėti iki gydymo įstaigų, į renginius naujais mikroautobusais. Rakteliai nuo 9 vietų mikroautobuso įteikti ir Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiui Petkui.

Liko 33 dienos iki Tauragės kalėdinių renginių starto. Gruodžio 9 dieną Pilies aikštė nušvis nuo šventinių fejerverkų, skambės grupės „Biplan“ atliekamos dainos. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog renginyje pasirodys tikriausias ir lietuviškiausias Senelis Kalėda, bus atidarytos karuselės šeimoms.

Visuomet pasitempusi, greita, su šypsena veide, iš pažiūros gležna, tačiau viduje nepaprastai gyvybinga ir atkakli – ilgametė dailės mokytoja, Tauragės Garbės pilietė Valerija Bumbulienė. Didelį ir labai svarų indėlį ji įnešė į Tauragės miesto istoriją, buvo Sąjūdžio vedlė. Ir dabar, būdama garbaus amžiaus, yra neabejinga savo miestui, jo žmonėms, buvusiems mokiniams, o ypatingai savo auklėtiniams, su kuriais praleido septynerius mokslo metus. Praėjus 40-čiai metų, ji mielai bendrauja su savo mokiniais kaip su šeimos nariais, ką tik paminėjo du gražius jubiliejus – savo 90-ies metų sukaktį ir auklėtinių mokyklos baigimo keturiasdešimtmetį. Mokytoja dalijasi prisiminimais apie nueitą gyvenimo kelią – pedagoginį darbą, visuomeninę veiklą ir pamąstymais apie šiandieną.