2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mieste keičiasi eismas. Atidaroma „Maxima“

  • Įkelta: 2017-11-10
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

UAB „Maxima“ atstovai oficialiai paskelbė naujojo dviejų X prekybos centro Prezidento gatvėje atidarymo datą. Duris parduotuvė atvers lapkričio 14-ąją, antradienį, 10 val. ryte. Mažmeninės prekybos liūtai teigia į naujojo pastato statybas investavę per 780 tūkst. eurų, įrengta per 100 automobilių talpinsianti stovėjimo aikštelė, o siekiant išvengti spūsčių, jau šeštadienį Prezidento gatvės atkarpoje ties parduotuve eismas taps vienpusiu.

Jau anksčiau „Tauragės žiniose“ rašėme, jog 3000 kv. m ploto parduotuvė bus dvigubai didesnė, nei šalia buvusi Gedimino gatvėje. „Maximos“ prekybos vadovė Lina Trinkūnienė „Tauragės žinioms“ teigė, jog prekybos centre dirbs 75 darbuotojai, dalis jų – perkelti iš atidarymo išvakarėse darbą baigsiančios greta esančios mažesnės „Maxima“, įsikūrusios buvusios „Pušelės“ patalpose. Parduotuvėje bus įrengtos ne tik standartinės, bet ir savitarnos kasos.

Po vienu stogu greta „Maximos“ įsikurs įvairios kitos parduotuvės: kosmetikos ir parfumerijos „Douglas“, arbatos ir kavos „Skonis ir kvapas“, gyvūnų prekių „Kika“, juvelyrinių dirbinių „Tomas Gold“, kavinė „Caif Café“, „Eurovaistinė“, gėlių parduotuvė.

Anot L. Trinkūnienės, naujoje „Maximoje“ pirkėjai galės rinktis iš platesnio maisto – pieno produkcijos, duonos gaminių, vaisių ir daržovių, kulinarijos ir konditerijos, šviežios mėsos – asortimento, kurio net apie 80 proc. „Maximoje“ – lietuviškas. Didesniame prekybos centre pirkėjai taip pat galės įsigyti ir būtiniausių pramoninių prekių bei rinktis iš konkrečiu laikotarpiu aktualaus, pavyzdžiui, artėjant šventėms, keičiantis sezonams ir pan. akcinių prekių asortimento.

– Džiaugiamės, kad kaip ir kitose mūsų parduotuvėse, ir šioje pirkėjai ras net tris kartus per dieną šviežiai kepamų, kvapnių bandelių, – naujoves pristatė prekybos vadovė.

Eismo tvarka keisis šeštadienį

„Maximai“ pradėjus projektuoti naują prekybos centrą, savivaldybės saugaus eismo komisija susirūpino, jog padidėjęs parduotuvės pirkėjų transporto priemonių srautas kels nepatogumų vairuotojams. Todėl 2016-ųjų lapkritį priimtas sprendimas Prezidento g. atkarpoje nuo Gedimino g. iki M. Mažvydo g. eismą apriboti iki vienos krypties. Įsukti į Prezidento g. bus galima iš Gedimino gatvės. Iš prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelės į Prezidento gatvę visgi bus galima išsukti į dešinę, tam bus įrengta papildoma juosta.

Tauragės kultūros rūmuose prasidėjo konferencija Regionų lyderystės forumas. Pirmasis pranešėjas – SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda. Visą dieną vyksiančios diskusijos tiesiogiai transliuojamos „Youtube“ kanalu.

Lapkričio 13 d., pirmadienį, Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Tauragėje. Vizito metu šalies vadovė paskelbs iniciatyvos „Globali Tauragė“ pradžią, aplankys Tauragės industrinį parką, kuriame bendraus su čia dirbti iš užsienio grįžusiais lietuviais.

Naujausiame numeryje skaitykite: apie pokyčius Tauragėje – didžiausią prekybos centrą mieste atidarys „Maxima“, keisis eismo tvarka pro parduotuvę einančioje gatvėje. Nauji vėjai ir mokyklose – paskirtos dvi vadovės, atidaryta kulinarinė klasė. Taip pat apie politikų sprendimus gerinti infrastruktūrą mieste bei diskusijas dėl regiono plėtros. Ypatingai daug verslo naujienų – besikuriantys verslai, viena po kitos sekančios konferencijos. Kaip rinktinės metines paminėjo šauliai ir visa kita, kas aktualu.  

Iš eismo įvykio pasišalinusiam devyniolikmečiui iš Pagėgių savivaldybės Žukų kaimo teks atsakyti pagal įstatymo raidę. Šią savaitę vaikinas išgirdo Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos Vidos Butanavičiūtės nuosprendį. Iš avarijos pasišalinęs vairuotojas nepasirūpino kartu važiavusiais keleiviais – vienas jų mirė, o kitas buvo sunkiai sužeistas. Už tai teismas skyrė laisvės atėmimą daugiau nei penkeriems metams, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams. 

Kalbos apie šalies sveikatos sistemos krizę netyla, į Tauragę atvyko Sveikatos ministras Aurelijus Veryga. Tauragės ligoninė, kaip ir dauguma šalies gydymo įstaigų, nebeišbrenda iš skolų – šių metų pirmųjų trijų ketvirčių minusas – per 300 tūkst. eurų. Skubiai ieškoma būdų, kaip susiveržti diržus ir gauti daugiau pajamų – įstaigos direktorius Liutauras Indriuška ėmėsi pareigybių optimizavimo plano, ruošiasi teikti Skausmo klinikos paslaugas. Tačiau, kad vietinės reikšmės pertvarkomis problemų iš esmės išspręsti nepavyks, šalies vadovai supranta – vyriausybė planuoja imtis gydymo įstaigų konsolidavimo plano. Pasak L. Indriuškos, tai būtų vienintelis būdas ligoninėms išgyventi.