2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės neįgaliesiems – naujas transportas

  • Įkelta: 2017-11-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

20 nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų skirtingose savivaldybėse savo narius galės pavėžėti iki gydymo įstaigų, į renginius naujais mikroautobusais. Rakteliai nuo 9 vietų mikroautobuso įteikti ir Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiui Petkui.

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinėms neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais, penkių metų laikotarpiui perdavė naujus devynviečius automobilius. Juose galima įrengti po 3 vietas žmonėms su neįgaliojo vežimėliu. Vienas naujas „Ford“ markės mikroautobusas  atkeliavo ir į Tauragę.

Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad naująjį transportą jau išbandė.

– Prasukau kelis ratus aplink draugijos pastatą ir tiek. Taupom, todėl vis dar naudojamės senuoju draugijos transportu – „Fiat“ markės autobusiuku, – informavo K. Petkus.

Draugijos pirmininkas teigė, kad „Ford“ mikroautobuso draudimu, kaip ir naujų žieminių padangų komplektu, pasirūpino Tauragės rajono savivaldybė.

– Savivaldybė automobilį metams apdraudė „Kasko“ ir pravalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, – pasidžiaugė pašnekovas.

Anot K. Petkaus, naujuoju mikroautobusu neįgalieji bus vežami į gydymo įstaigas, sanatorijas, galės vykti į įvairius renginius. Tauragės rajone neįgalieji bus vežami nemokamai, o už jo ribų teks susimokėti – 0,20 Eur už kilometrą.

– Manau, kad tai nedidelis mokestis, nes suma bus imama už kilometrą. Tarkim, jei autobusiuku važiuos penki žmonės, jie už nuvažiuotą kilometrą mokės po keturis centus, –  paaiškino draugijos pirmininkas.

Liko 33 dienos iki Tauragės kalėdinių renginių starto. Gruodžio 9 dieną Pilies aikštė nušvis nuo šventinių fejerverkų, skambės grupės „Biplan“ atliekamos dainos. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog renginyje pasirodys tikriausias ir lietuviškiausias Senelis Kalėda, bus atidarytos karuselės šeimoms.

Visuomet pasitempusi, greita, su šypsena veide, iš pažiūros gležna, tačiau viduje nepaprastai gyvybinga ir atkakli – ilgametė dailės mokytoja, Tauragės Garbės pilietė Valerija Bumbulienė. Didelį ir labai svarų indėlį ji įnešė į Tauragės miesto istoriją, buvo Sąjūdžio vedlė. Ir dabar, būdama garbaus amžiaus, yra neabejinga savo miestui, jo žmonėms, buvusiems mokiniams, o ypatingai savo auklėtiniams, su kuriais praleido septynerius mokslo metus. Praėjus 40-čiai metų, ji mielai bendrauja su savo mokiniais kaip su šeimos nariais, ką tik paminėjo du gražius jubiliejus – savo 90-ies metų sukaktį ir auklėtinių mokyklos baigimo keturiasdešimtmetį. Mokytoja dalijasi prisiminimais apie nueitą gyvenimo kelią – pedagoginį darbą, visuomeninę veiklą ir pamąstymais apie šiandieną.

Dvišaliu muziejų susitarimu į Tauragės krašto muziejų mėnesiui atkeliavo itin vertingas eksponatas – praėjusio amžiaus pradžioje Žygaičiuose rasta liūto skulptūra. Viena seniausių Lietuvoje krikščioniška granito skulptūrų, spėjama, gaminta 1231 m., saugoma Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Jos originalą pamatyti Tauragėje bus galima iki gruodžio 1-osios.

Valdovų rūmuose pagerbti asmenys ir organizacijos, skatinančios emigrantus grįžti į Lietuvą ir padedančios jiems integruotis tėvynėje. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamo projekto „Kryptis Lietuva“ padėką pelnė „Backto.lt“ projekto iniciatorius, tauragiškis Linas Stankus.