2019 Vasario 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Moksleivių pažangos premija – geriausių idėjų Lietuvai trisdešimtuke

  • Įkelta: 2017-12-30
Moksleivių pažangos premija skirta didinti vaikų motyvaciją. Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Tauragės Rotary klubo įsteigta moksleivių pažangos premija, pasiūlyta projektui „Idėja Lietuvai“, atrinkta tarp 30-ties geriausių. Tuo tarpu Tauragėje jau šių mokslo metų pabaigoje bus vertinama moksleivių pažanga, ir labiausiai pasistengę išsidalins 30 tūkst. eurų premijų fondą.

Tauragės Rotary klubo įsteigtos Tauragės pažangos premijos tikslas – skatinti moksleivius siekti geriausių rezultatų. Premijų fondas – net 30 tūkst. eurų. Rotary klubas idėjos įgyvendinimui nutarė skirti 20 tūkst., dar 10 tūkst. eurų paprašė Tauragės rajono savivaldybės.

Idėjos iniciatoriaus Lauryno Jaručio teigimu, siekiant, kad kuo daugiau vaikų ir jaunimo sužinotų apie šią premiją ir jau dabar siektų kuo geresnių rezultatų, nuspręsta populiarinti ją moksleiviams suprantamu būdu – į pagalbą pasitelkiant žinomus žmones. O preliminarus geriausių mokinių reitingas pagal pirmojo trimestro rezultatus bus paskelbtas jau netrukus.

Siekti premijos tauragiškius ragina tauragiškis operos solistas Liudas Mikalauskas, dainininkė Nijolė Pareigytė su aktoriumi Leonardu Pobedonoscevu–Leo, Tauragės gospel choras „Gloria“, Kauno dramos teatro aktorius Egidijus Stancikas, dainininkė Evelina Sašenko.

– Sakoma, jeigu turi problemą, kurią gali išspręsti pinigai, tuomet tai ne problema, o išlaidos. O tokių išlaidų, kai tu jaunas, perspektyvus ir visas gyvenimas tau prieš akis – pats supranti, yra pakankamai daug. Tad aš siūlau tau išeitį – reikia daryti tiktai tai, ko iš tavęs tikisi – gerai mokytis, būt kūrybišku, būt iniciatyviu, ir tapti Tauragės pažangos premijos, kurią įsteigė Tauragės Rotary klubas ir Tauragės rajono savivaldybė, laureatu.  Tad būk kūrybiškiausias, būk iniciatyviausias, būk geriausiai besimokantis, ir laimėk Tauragės pažangos premiją, mes su tavim! – įkvepiančius žodžius vaizdo klipe Tauragės moksleiviams žarsto Liudas Mikalauskas.

Sulaukę palaikymo Tauragėje, Moksleivių pažangos premijos iniciatyvą rotariečiai pasiūlė ir nacionaliniam projektui „Idėja Lietuvai“. Po pirmojo etapo, gruodžio 14-ąją Moksleivių pažangos premija atrinkta tarp trisdešimties geriausių idėjų Lietuvai, iš kurių toliau vyksiančių apklausų metu bus atrinktos trys.

„Tokio projekto tikslas – siekti didinti moksleivių motyvaciją mokytis, pagerinti mokymosi rezultatus, skatinti komandinį ir individualų darbą, atrasti gabius, mažinti patyčias. Projekto dalyviai būtų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasės ir 9–12 (I–IV gimnazijos) klasės. Klasės nugalėtojos nustatomos taip: visų klasės mokinių visų mokomųjų dalykų 2017–2018 m. m. galutinių metinių pažymių vidurkis lyginamas su 2016–2017 mokslo metų visų mokomųjų dalykų galutinių metinių pažymių vidurkiu. Klasės pažymių vidurkis (einamųjų mokslo metų ir praėjusių mokslo metų) skaičiuojamas visiems toje klasėje mokslo metus užbaigusiems mokiniams. Nugalėtojomis skelbiamos klasės, kurių bendras einamųjų metų pažymių vidurkis, lyginant su praėjusiais mokslo metais (2017–2018 m. m. su 2016–2017 m. m.), balais (0,01 balo tikslumu) padidėjo daugiausiai“, – skelbiama idėjos Lietuvai pristatyme.

Rotary klubo Moksleivių pažangos premija – ne vienintelė tauragiškių siūlyta idėja Lietuvai. Po 100 ąžuolų pasodinti kiekvienoje savivaldybėje siūlė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, taikyti kapiliarinę energetiką Lietuvoje – išradėjas Viktoras Jokubaitis.

„Idėja Lietuvai“– nacionalinė iniciatyva, siekianti suburti nepriklausomos šalies šimtmečio slenkstį liudijančius protus, kuriems rūpi mūsų valstybės išlikimas, stiprybė ir gerovė,“ – skelbia projekto autoriai. Projektas suvienijo pagrindinius šalies žiniasklaidos kanalus: DELFI, LRT, 15 min. Trys reikšmingiausios idėjos, dėl kurių sutars žiniasklaida, ekspertai ir visuomenė, bus įvardytos Valstybės stiprybės akte, kurį pasirašys visa Lietuva. „Spinter tyrimai“ apklaus 1000 Lietuvos piliečių, kurias jų manymu tris idėjas įgyvendinus būtų užtikrintas kokybinis šalies proveržis. Taip pat bus apklausiama 500 įtakingiausiųjų valstybės ekspertų, profesionalų. 3 svarbiausios idėjos Lietuvai bus paskelbtos vasario 1 d.  Jas, vieningomis visuomenininkų pastangomis bus siekiama įgyvendinti.

 

Skaičiuojame paskutines 2017 metų valandas. Turbūt daugelis jau suplanavo, kaip ir su kuo pasitiks 2018-uosius – Geltonojo Žemės Šuns metus. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kokią šventinę programą lankytojams siūlo Tauragės miesto ir rajono maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos, kiek tai kainuos? Ar dar yra laisvų vietų?

Prieš du metus pasieniečių šunį nušovusiam Pagėgių mero Virginijaus Komskio ir „tvarkiečio“ Kęsto Komskio broliui Arvydui Komskiui Klaipėdos apygardos teismo nepavyko įtikinti, kad mirtina kulka buvo paleista netyčia. 

Užbaigdami 2017-uosius parengėme praėjusių metų kaleidoskopą. Jame – jau tradiciniu tapęs interviu su rajono vadovu Sigitu Mičiuliu apie tai, kuo kvėpuoja Tauragės rajonas, taip pat simbolinės laikraščio ryškiausiųjų nominacijos. Be abejo – visų laukiamas 2018-ųjų Geltonojo Žemės Šuns metų horoskopas visiems zodiako ženklams bei dar daug įdomybių – kur ir kaip tauragiškiai sutiks Naujuosius, stiuardesės dienoraštis, sportininkų nominacijos, idėjos Lietuvai ir gimnazistų įžvalgos artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio tema.