2020 Spalio 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Iš „Šaltinėlio“ paspruko šešiolikmetė

  • Įkelta: 2018-01-30
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šią savaitę į Tauragės apskrities policijos komisariatą kreipėsi vaikų globos namų „Šaltinėlis“  darbuotojai. Pareigūnams pranešta apie dingusią auklėtinę Brigitą Ivanauskaitę, šie pradėjo merginos paiešką.

Anot vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktorės Linos Baziliauskienės, šešiolikmetė Brigita Ivanauskaitė iš vaikų globos namų pasprunka nebe pirmą kartą. Merginos nuo tokio poelgio nepristabdo nei liepos mėnesį gimusi dukrytė.

– Brigita iš „Šaltinėlio“ išėjo sausio 10 d. Dar kelias dienas su ja mūsų darbuotojams pavykdavo susisiekti, o vėliau į mūsų skambučius ji nebeatsakė. Todėl nutarėme informuoti policiją. Gal pareigūnams pavyks ją surasti ir sugrąžinti į įstaigą, – vylėsi L. Baziliauskienė, kuri neslėpė, kad dingusi mergina – problematiška.

Pokalbio metu vadovė prasitarė, kad globos įstaigos darbuotojams antradienį pavyko sužinoti apytikrę merginos buvimo vietą. Manoma, kad mergina glaudžiasi pas draugus, Dapkiškių kaime.

– Apie galimą merginos buvimo vietą informuosime pareigūnus. Liūdna, kad mergina nesilaiko mūsų įstaigos nustatytų taisyklių, nepriima darbuotojų siūlomos psichologinės pagalbos, nesirūpina savo dukryte. Kūdikiu rūpinasi mūsų darbuotojos,  – teigė L. Baziliauskienė.

Paiešką pradėję policijos pareigūnai prašo gyventojų, žinančių tikslią dingusios Brigitos Ivanauskaitės buvimo vietą ar galinčių suteikti naudingos informacijos, pranešti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Sauliui Lakštiniui tel. (8 700) 64 339, el. paštu saulius.lakstinis@policija.lt arba policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270, anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952, bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Ypač platus profesionalių specialistų ir jų atliekamų paslaugų spektras – universalusmeistras.lt tinklapyje. Aukščiausios kokybės paslaugas už kiekvienam priimtiną kainą Vilniaus mieste ir rajonuose teikiantys meistrai greitai ir tiksliai atlieka santechnikos, namų remonto, autoserviso, perkraustymo, technikos, laikrodžių remonto, geodezinių matavimų, valymo ir kitas paslaugas. Taigi, nutikus nelauktoms bėdoms namuose ar už jų ribų, apsilankius minėtame tinklapyje galima rasti visus reikiamus meistrus ir jų kontaktinius duomenis. Kiekvienas atvykimas į reikiamą vietą turi fiksuotą mokestį – 5 eurus, o galutinė darbų kaina priklauso nuo paslaugų sudėtingumo, reikiamų įsigyti medžiagų kiekio, darbams atlikti užtrunkamo laiko tarpo. Tad kokiais konkrečiais atvejais galima kreiptis į Universalaus Meistro komandą?

Aistros dėl daugiabučių namų administratoriaus pasirinkimo nerimsta. Trečiadienį į „Tauragės žinių“ redakciją Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojos atnešė sąskaitą, kurią namo butų savininkams pateikė UAB „Tauragės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano būstas“. Moterys piktinosi, jog įmonė, kurios paslaugų sukilę gyventojai atsisakė, ne tik išrašė jiems sąskaitą už nesuteiktas paslaugas, bet joje nepasivargino pakeisti UAB Tauragės butų ūkis rekvizitų. Kol įmonės santykius aiškinasi teisme, šio ir dar kelių daugiabučių namų gyventojai atliko balsavimą raštu, kuriuo nusprendė administratoriumi pasirinkti Tauragės butų ūkį ir panaikinti jungtinės veiklos sutartis bei šį sprendimą įregistravo Registrų centre. Tačiau, panašu, UAB „Mano būstas“ taip lengvai atsisakyti rinkos dalies neketina – trečiadienį daugiabučio kieme gyventojos nufotografavo įmonės grupei priklausančios „Šilalės būstas“ tarnybinį automobilį. 

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Jau ketvirtus metus žurnalas „Structum“ pačius kūrybingiausius talentus suburia kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų ir rajonų įvaizdį. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyviai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų komandos, kurios prisidės sporto arenos, hipodromo projektavimo.

Išaugo sergamumas gripu
  • Įkelta: 2018-01-26

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Informuojama, kad Tauragės apskrityje sergančiųjų skaičius padidėjo nuo 600 iki 784 atvejų.

​Naujausiame numeryje: cirkas daugiabučių administravimo arenoje tęsiasi. Nors gyventojai raštu atsisakė UAB „Tauragės būstas“ paslaugų, sąskaitas, dar ir su klaidomis, už gruodžio mėnesį jie gavo. Pasipiktinę tauragiškiai mina „Tauragės žinių“ redakcijos slenkstį. Tuo tarpu „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus teigia: „turime pilną teisę“. Apie mokesčių už daugiabučių administravimą peripetijas – laikraščio vedamajame. Taip pat skaitykite:

Sumokėti už paslaugas ar apsipirkti internetu yra greičiau, patogiau ir pigiau. Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ internetu perkantiems klientams parengė daugybę sutaupyti padėsiančių pasiūlymų.

Artimiausiu metu beveik kasdien neišvengsime kritulių, vyraus švelnesnė temperatūra, o keliuose tykos pavojai. Savaitgalį didesnių permainų nesulauksime.

Pavasarį Kauno kolegijos Tauragės skyriuje bus vykdomas priėmimas į naujas ištęstinių studijų programas – ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Šios studijos ypatingos tuo, kad bus vienkartinės – išleis tik vieną absolventų laidą, o aukštą konkursinį balą surinkę studentai turės galimybę studijuoti ir valstybės finansuojamose vietose.

Šiomis dienomis Lietuvos vaikų darželių auklėtinius turėti pasiekti Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovana – tautiniai kostiumai. Ši fondo iniciatyva yra vienkartinė ir ikimokyklinėms įstaigoms skirta valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 metrų aukščio išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Surinkta ir didžioji dalis komandos. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Prognozuojama, jog ji padidins įmonių grupės pajamas apie 20 mln. eurų.

Vilniuje gyvenantys buvę tauragiškiai, režisierės Genovaitės Urmonaitės iniciatyva, jau 12-ąjį kartą susitiko su bičiuliais iš savo gimtojo miesto. Susibūrime, vykusiame  sausio 21 d. Vilniaus mažajame teatre, kraštiečius džiugino Mažosios scenos asociacijos spektaklis, Liudo Mikalausko dainos bei jaunosios smuikininkės Agnės Gečaitės pasirodymas.  

Po šaltos savaitės pradžios šalyje chaosą kels šiltesnių orų banga. Žiemiškai baltam peizažui kils grėsmė, man atšilęs oras atneš ir skystesnio pavidalo kritulius. Permainos šalyje prasidės jau savaitei įpusėjus, iki tol dar bus galima pasimėgauti balta ir šalta žiema. 

Praėjusį savaitgalį Tauragės rajone kilo du gaisrai. Vėlų penktadienio vakarą ugnis įsiplieskė Dacijonų kaime – užsidegė daržinė, o šeštadienį ugniagesiai skubėjo į Skaudvilės seniūnijos, Pilsūdo kaimą, kur įvykus dujų nuotėkiui,  sprogęs dujų balionas išvertė namo sieną.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento darbo grupė nusprendė parengti naujus pakeitimus, pagal kuriuos politikai komitetų posėdžiuose galėtų dalyvauti nuotoliniu būdu. Tarybos nariai, negalintys atvykti į komiteto posėdžių salę, dalyvauti jame galėtų „Skype“ ar kitos programinės įrangos pagalba.

Inžinierius, išradėjas Viktoras Jokubaitis, įgyvendinantis patentuotas kapiliarinės energetikos ir aerodinaminių treniruoklių idėjas, praėjusiais metais dalyvavo projekte „Idėja Lietuvai“. Jo idėja sulaukė nemažo palaikymo, išradėjo projektas buvo publikuojamas leidinyje „Mokslo Lietuva“, rubrikoje „Išradėjų mintys – valstybės atkūrimo šimtmečiui“. 

Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Tauragės rajono savivaldybė paskelbė šimtmečio tauragiškių rinkimus. Rinksime 100 iškiliausių Tauragės žmonių, dalyvavusių kuriant krašto 100 metų sėkmės istoriją. 

Penktadienį į Tauragę atvyko ūkio Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kaip skelbia savivaldybė, pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su Tauragės rajono verslininkų ir įmonių situacija.

Naujausiame numeryje skaitykite: Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 aukštų išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Pieninė jau baigia suformuoti ir didžiąją dalį darbuotojų komandos. Tai ne tik tauragiškiai, bet ir atvykę darbuotojai iš Ukrainos. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Senatvė ypatinga ne tik savo gyvenimiška patirtimi, nuveiktais darbais. Ją paženklina ir įvairiausios ligos, kartais net kelios iš karto. Dažniausiai slaugos rūpesčiai gula ant artimųjų pečių, tačiau pagalbos jie drąsiai gali ieškoti Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos skyriuje, kuriame sudarytos tinkamos sąlygos žmogaus orumui išlaikyti. 

Trečiadienio rytą staiga iškritęs sniegas apsunkino vairuotojų dalią. Pasikeitusių oro sąlygų neįvertinusi „Audi“ vairuotoja sukdama iš Vytenio į Dariaus ir Girėno gatvę ėmė slysti ir atsitrenkė į kelio ženklą. Į įvykį atskubėjo policijos pareigūnai. 

Antradienio vakarą trys ugniagesių gelbėtojų autocisternos skubėjo į Laisvės gatvę. Ugniagesiams pranešta, kad dega 28 numeriu pažymėtas trijų butų namas. 

Beliko tik šiek tiek daugiau nei mėnuo iki vasario 16-osios, kuomet minėsime Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmetį. Per visą šalį nuvilnysiančio minėjimo koncepcija – ne tik istorinės 1918-ųjų vasario 16-osios datos, kuomet buvo pasirašytas Lietuvai lemiamas Nepriklausomybės aktas, paminėjimas, bet ir praėjusio valstybės šimtmečio retrospektyvinis pajautimas, kiekvieno piliečio savęs, kaip šimtmetį gyvuojančios valstybės dalies, suvokimas. Vasario 16-osios renginiai sujungs įvairias Tauragės įstaigas bendram tikslui – su griausmu paminėti istorinę sukaktį. Bažnyčių varpų gaudesys, iškilminga eisena, koncertai, šviesos ir garso instaliacijos – visa tai jau nugulė renginių plane. 

Šiemet Lietuva minės atkurtos Lietuvos 100-mečio ir tautos šviesuolio Vydūno 150 metų jubiliejų. Šia proga Tauragės rajono savivaldybės administracija planuoja pastatyti skulptūrinį ekslibrisą Vydūnui, pagal skulptoriaus Gintauto Jonkaus paruoštą pradinį skulptūrinio ekslibriso, skirto Vydūnui modelį. 

Praėjusią savaitę į Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos kabinetą jauna mama atnešė ir paliko dviejų mėnesių kūdikį. Berniukas tą patį vakarą nuvežtas į vaikų globos namus „Šaltinėlis“, o trečiadienį po medikų apžiūros paguldytas į Vaikų ligų skyrių. Kūdikį palikusiai mamai teikiama psichologinė pagalba. Moteris savo sprendimą dar gali keisti.