2020 Vasario 28 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išaugo sergamumas gripu

  • Įkelta: 2018-01-26
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Informuojama, kad Tauragės apskrityje sergančiųjų skaičius padidėjo nuo 600 iki 784 atvejų.

2018 m. 3-ąją savaitę (sausio 15–21 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 98,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 3-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

3-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo buvo hospitalizuoti 77 asmenys. Tauragės apskrityje 3 sav. užregistruotas 21 sergamumo gripu atvejis, 2-ąją savaitę buvo 11 atvejų.

– Pastebėjome, kad sergamumas išaugo visose amžiaus grupėse. Galima sakyti beveik dvigubai, – teigė Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Vaikų gydytoja Iveta Skurvydienė.

Medikė perspėjo, jog gripas nėra paprasta virusinė infekcija. Būtina į ją pažvelgti labai rimtai, nes pasitaiko atvejų, kai sergantieji „nusimuša“ temperatūrą ir keliauja į darbą, vaikai – į ugdymo įstaigas. I. Skurvydienės teigimu, dabartinis gripas – klastingas, trečiąją ligos dieną sukeliantis plaučių komplikacijas.

Kaip apsisaugoti? Anot medikės, itin svarbi asmenė higiena (rankų  plovimas), rekomenduojamas patalpų vėdinimas. Pajutus simptomus, būtina kreiptis į gydytoją, esą visada galima jam paskambinti, pasikonsultuoti. Ligos atveju I. Skuvydienė patarė ilsėtis, vartoti daugiau skysčių. 

Sergamumas gripu gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv. / 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Tauragės rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 81,0 atv. / 10 tūkst. gyventojų.

​Naujausiame numeryje: cirkas daugiabučių administravimo arenoje tęsiasi. Nors gyventojai raštu atsisakė UAB „Tauragės būstas“ paslaugų, sąskaitas, dar ir su klaidomis, už gruodžio mėnesį jie gavo. Pasipiktinę tauragiškiai mina „Tauragės žinių“ redakcijos slenkstį. Tuo tarpu „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus teigia: „turime pilną teisę“. Apie mokesčių už daugiabučių administravimą peripetijas – laikraščio vedamajame. Taip pat skaitykite:

Sumokėti už paslaugas ar apsipirkti internetu yra greičiau, patogiau ir pigiau. Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ internetu perkantiems klientams parengė daugybę sutaupyti padėsiančių pasiūlymų.

Artimiausiu metu beveik kasdien neišvengsime kritulių, vyraus švelnesnė temperatūra, o keliuose tykos pavojai. Savaitgalį didesnių permainų nesulauksime.

Pavasarį Kauno kolegijos Tauragės skyriuje bus vykdomas priėmimas į naujas ištęstinių studijų programas – ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Šios studijos ypatingos tuo, kad bus vienkartinės – išleis tik vieną absolventų laidą, o aukštą konkursinį balą surinkę studentai turės galimybę studijuoti ir valstybės finansuojamose vietose.

Šiomis dienomis Lietuvos vaikų darželių auklėtinius turėti pasiekti Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovana – tautiniai kostiumai. Ši fondo iniciatyva yra vienkartinė ir ikimokyklinėms įstaigoms skirta valstybės atkūrimo šimtmečio proga.