2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dar daugiau įrodymų, kad papildai gali pagerinti gyvenimo kokybę

  • Įkelta: 2018-02-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Švedijos mokslininkai dar kartą įrodė, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu gali efektyviai prisidėti prie sveikatos išsaugojimo vyresniame amžiuje. 

Bėgant metams jūsų organizme vyksta daug pokyčių. Sumažėja energijos kiekis, širdis tampa nebe tokia stipri – šie pokyčiai gali lengvai pakenkti jūsų gyvenimo kokybei. Tačiau nemanykite, kad būtinai taip turi nutikti. Švedijos mokslininkų grupė, vadovaujama kardiologo Urban Alehagen iš Linšiopingo universiteto, neseniai paskelbė naują tyrimą gerai vertinamame žurnale „Biofactors“, dar kartą patvirtindama, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu vyresniame amžiuje yra naudingas tiek vyrams, tiek moterims.

Paskelbtas kardiologijos žurnale

Primename, kad 2013 metais U. Alehagen paskelbė savo pirmąjį tyrimą, įrodantį, kad seleno („SelenoPrecise“) ir kofermento Q10 („Bio-Quinone Q10“) vartojimas pagerino didelės sveikų, vyresnio amžiaus vyrų ir moterų grupės gyvenimo kokybę daugeliu atžvilgių. Šis tyrimas, kuris buvo pavadintas „KiSel-10“, buvo paskelbtas Tarptautiniame kardiologijos žurnale ir pateko į pirmuosius puslapius visame pasaulyje.

Nauji ir įtikinami įrodymai

Nuo to laiko, kai buvo atliktas šis novatoriškas tyrimas, kuriame dalyvavo 443 vyrai ir moterys, priklausantys 70–88 metų amžiaus grupei, U. Alehagen ir jo mokslininkų komanda jau yra atlikusi pirminių kraujo mėginių, kurie buvo paimti iš aktyviai gydomų arba placebą gaunančių tyrimo dalyvių ketverių metų laikotarpiu, analizes. Kiekvienas naujas ištyrimas jiems suteikė naujų ir įtikinamų įrodymų, kad papildų vartojimas tikrai turi poveikį.

Iš naujo pažvelgė į fibrozę

Naujausias, t. y. 12-asis paskelbtas tyrimas, pagrįstas pradiniais „KiSel-10“ rezultatais, patvirtino, kad kartu vartojami minėti du papildai iš tiesų padeda vyresniems žmonėms išsaugoti jų gyvenimo kokybę ir sveikatą apskritai. Šio tyrimo metu mokslininkai atidžiau patyrinėjo reiškinį, vadinamą fibroze, kuris dažnai pasireiškia vyresniame amžiuje. Tai yra „surandėjęs“ audinys, kuris susiformuoja širdies raumenyje ir sumažina jos pajėgumą.

Patentuotos seleno mielės

„SelenoPrecise“ yra unikalios, patentuotos, organinės seleno mielės.Tyrimais įrodyta, kad organizmas įsisavina 88,7 proc. preparate esančio seleno kiekio.Tai yra tikrai puiku, kadangi žmonėms, be kita ko, selenas yra reikalingas, nes:

  • padeda palaikyti normalią imuninę sistemą;
  • padeda palaikyti normalią skydliaukės veiklą;
  • padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Kiekvienas dalyvis, priklausęs aktyvaus gydymo grupei, gaudavo 200 mikrogramų dozę per dieną. Tai yra maždaug keturis kartus daugiau negu su maistu gauna vidutinis europietis.

Sumažina nuovargį ir išsekimą

Šio novatoriško ir plataus masto mokslinio tyrimo projekte buvo vartojamas ir kitas preparatas „Bio-Quinone Q10“, kurio sudėtyje yra aukštos kokybės, organizmo gaminamam prilygstančio kofermento Q10 bei vitamino C, kurie padeda sumažinti nuovargį ir išsekimą.

Kofermentas Q10 yra į vitaminus panaši medžiaga, kuri randama energiją gaminančiose ląstelių „jėgainėse“ – mitochondrijose. Organizmas gali susintetinti kofermentą Q10, tačiau senstant endogeninė šio junginio gamyba sumažėja.Pagyvenusių žmonių kofermento Q10 gamyba sudaro tik nedidelę dalelę to, kokia ji buvo jiems būnant dvidešimties, todėl „Bio-Quinone Q10“ tapo populiarus papildas tarp pagyvenusių žmonių.

Vertingas mokslinis tyrimas

12 tyrimų, kuriuos Urban Alehagen ir jo kolegos jau yra atlikę iki šiol, laikomi itin naudingais mėginant suprasti senėjimo procesą ir tai, kaip jis paveikia žmones.Tuo pat metu šis vertingas tyrimas rodo, kaip galima išsaugoti gyvenimo kokybę vartojant natūralius junginius, kurie atlieka svarbų vaidmenį siekiant išsaugoti gerą sveikatą.

Daugiau informacijos apie „Bio-Quinone Q10“ ir „SelenoPrecise“ galite rasti www.pharmanord.lt

Užs. Nr. 10

 

Socialinėje erdvėje kilo nauja audra dėl prasto ligonių maitinimo. Šį kartą internautų dėmesio centre – Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kuri jau praminta „Šimtmečio rieke“.  Tauragės ligoninė savo  „Facebook“ paskyroje taip pat dalijasi savo pacientams siūlomų patiekalų nuotraukomis. Kol kas nuotraukas lydi tik geri komentarai, maisto kokybę patenkinti ir 79 procentai anketuotų ligoninės pacientų. Apie tai plačiau  kalbamės su Tauragės ligoninės vadovu Liutauru Indriuška.

Tauragės „Fortūna-Agava“ komandos trenerio asistentas Linas Janušonis šiuo metu turi vieną didžiausių krepšinio marškinėlių kolekciją Lietuvoje. Neseniai ją papildė NBA rungtyniaujančios Italijos žvaigždės Danilo Gallinari sportinė apranga.

Savanoriškos nevyriausybinės Lietuvos jaunimo organizacijos, Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) Tauragės skyrius patvirtino naująją savo vadovę. Ja tapo Žalgirių gimnazistė, 18-metė Vytautė Lukauskytė.