2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Lino Janušonio kolekcijoje – 140 marškinėlių

  • Įkelta: 2018-02-02
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt
Tauragės „Fortūna-Agava“ komandos trenerio asistentas Linas Janušonis šiuo metu turi vieną didžiausių krepšinio marškinėlių kolekciją Lietuvoje. Neseniai ją papildė NBA rungtyniaujančios Italijos žvaigždės Danilo Gallinari sportinė apranga.
 
Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, krepšinio aistruolis Linas Janušonis gali didžiuotis, turintis išskirtinė krepšinio marškinėlių kolekcija. Ne tik tauragiškiai žino, kad geriausia dovana jam – krepšinio atributika, arba marškinėliai, kurie kruopščiai saugomo jo namuose. 
 
Neseniai Linas, kaip teigia pats, šiek tiek investavo, kad beveik 140 sportinių aprangų kolekcija būtų saugiai patalpinta specialioje dėžėje. Tiesiog, paprašė baldininkų tvirtos konstrukcijos saugyklos, kuria išgražino ir papuošė UAB „Marko dizainas“. 
 
Nors Lietuvoje, kur krepšinis yra pati populiariausia sporto  šaka, kolekcionierių netrūksta. Linas J. teigia, kad jis patenka tarp dešimties, turinčių didžiausią marškinėlių kolekciją šalyje. Tiesa, kai kurie aprangas kaupiantys asmenys to nebedaro aktyviai, tačiau yra bent 4 didieji, į kuriuos L. Janušonis dar lygiuotis negali.
 
Išvardinti pavardes surašytas ant marškinėlių nebūtų lengva. Sąraše – tauragiškių Mato ir Tauro Jogėlų vardai. Daug RKL, NKL, LKL žaidėjų, kurie kadaise atstovavo Lietuvos rinktinę ar žaidė Eurolygos varžybose. 
 
Kiekvieni marškinėliai krepšinio kolekcininkui savaip brangūs. Pernai iš už Atlanto vandenyno atkeliavo „New York Knicks“ klube rungtyniavusios Mindaugo Kuzminsko apranga, šiemet Italijos žvaigždės Danilo Gallinari marškinėliai.
 
Turbūt pačios brangiausios man senos, „maikutės“, kurias buvo sunku gauti. Šią kolekcija dar labiau praplėsiu, dar atsiųs bent 10 klubo „Sakalai“, Plungės „Olimpo“, „Šilutės“ krepšininkų marškinėlių, – teigė L. Janušonis, pridūręs, jog ypač vertina senąsias iki 2000 metų pagamintas krepšinio aprangas.
 
Šioje kolekcijoje yra Eurolygoje čempiono, žalgiriečio Dariaus Maskoliūno, Nacionalinės vyrų rinktinės žaidėjo Mindaugo Žukausko, jaunių čempionatų dalyvių marškinėliai. 
 
Varžybose tarp Kauno „Žalgirio ir „Lietuvos ryto“ palaikau vilniečių komandą. Taip susiklostė, kad esu jos fanas dar nuo 1997 metų, kai joje žaisti pradėjo Šarūnas Jasikevičius. Esu konservatyvus šiuo klausimu, negaliu išduoti, būti kito klubo gerbėju, – įvardindamas savo komandą, kalbėjo Linas J. 
 
Kolekcijoje yra garsiausių Lietuvos teisėju aprangos: Romualdo Brazausko ir šiuo metu geriausiu tituluojamo Tomo Jasevičiaus. Didelėje rūbų dėžėje galima rasti ir futbolininkų marškinėlių, daugiausiai klubo „Tauras“.
 
Įvairių sporto renginių ir švenčių metu jie pradžiugina tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Anot Lino J., apsivilkti suaugusiųjų marškinėlius ypač mėgsta vaikai, esą taip trumpam gali prisiliesti ne tik prie krepšinio istorijos, bet ir savo žinomų herojų dėvėtų aprangų. 

Savanoriškos nevyriausybinės Lietuvos jaunimo organizacijos, Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) Tauragės skyrius patvirtino naująją savo vadovę. Ja tapo Žalgirių gimnazistė, 18-metė Vytautė Lukauskytė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį šių metų posėdį. Politikai 45 klausimus svarstė kone keturias su puse valandos, daugiausiai diskusijų sukėlė 48 eurų milijonų dydžio rajono biudžetas ir Tarybos veiklos reglamento pakeitimai, suteikę išrinktiesiems teisę dalyvauti komitetų posėdžiuose nuotoliniu būdu.

Šiandien ryte į „Šaltinio“ progimnaziją skubėjusi aštuntokė paslydo vos įžengusi į mokyklos teritoriją. Mergaitė greitosios pagalbos automobiliu išgabenta į gydymo įstaigą.

Praėjusių metų lapkričio 1 d. valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“ buvo reorganizuota – kartu su kitomis 9 kelių priežiūros įmonėmis buvo prijungta prie VĮ „Kauno regiono keliai“. Nuo minėtos dienos visi Lietuvos kelininkai veikia kaip viena įmonė su 11 filialų, kuri vadinasi VĮ „Kelių priežiūra“. Bendrovės Tauragės padalinio laikinasis vadovas Arvydas Andriejauskas teigė, jog bendrovė dirba įprastu rėžimu, o kas laukia ateityje, kol kas pasakyti negalėjo.