2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: šaltis greitai nesitrauks – mėgausimės žiema

  • Įkelta: 2018-02-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Visą savaitę šalyje vyraus žiemiški orai. Šaltis tai stiprės, tai silpnės, tačiau neigiama temperatūra laikysis tiek naktimis, tiek dienomis. Dažnai debesys barstys negausų sniegą, tačiau bus ir saulėtų akimirkų.

Trečiadienio naktį šaltis susilpnės, daug kur vyraus debesuotumas, bet pasnigs tik kai kur. Dienos metu numatomi pragiedruliai. Vilniuje naktį termometrai fiksuos –7, įdienojus –3 laipsnius šalčio. Kaune naktį vyraus –4 laipsnių šaltukas, dangumi keliaus debesys, iškris viena kita snaigė. Dienos metu dangus giedrinsis, bus apie nulį. Šiauliuose numatomas nepastovus debesuotumas. Naktį temperatūra sieks –5 laipsnius šalčio. Dieną bus apie –1 laipsnį šalčio. Pajūryje pūs gūsingas vėjas, dangumi praplaukiantys debesys pabarstys sniego. Naktį šals iki –1 laipsnio, o dieną temperatūra jau pakils iki 1 laipsnio šilumos.

Ketvirtadienio naktį vyraus pragiedruliai, tad šaltis kandžiosis stipriau, vietomis bus apie –14 laipsnių šalčio. Pūs nesmarkus pietryčių, rytų krypties vėjas. Vilniuje pirma paros pusė bus giedra, temperatūra kris iki –13 laipsnių. Dienos metu šiek tiek pasnigs, bus apie –4 laipsnius šalčio. Kaune pro debesis žvilgčios saulė. Naktį termometrai rodys –7, įdienojus –2–1 laipsnį šalčio. Šiauliuose bus giedra. Pirmoje paros pusėje atšals iki –10, dieną iki –3–2 laipsnių. Pajūryje temperatūra svyruos tarp –4–1 laipsnio, vyraus skaidrus dangus.

Penktadienį suksis šiaurės rytų krypties vėjas, šals silpniau. Dangų dangstys debesys, daug kur pasnigs. Vilniaus ir Kauno apylinkėse bus apie –4–2 laipsnius šalčio, numatomas sniegas. Šiauliuose vyraus apniukęs dangus, protarpiais pasirodys snaigės. Naktį atšals iki –7, įdienojus iki –2 laipsnių. Pajūryje dangumi plauks debesys. Naktį vyraus –5 laipsnių šaltis. Dieną bus apie nulį.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį didesnių pokyčių nebus. Šeštadienį daugelyje vietovių snigs, išsilaikys panašus šaltukas kaip ir penktadienį. Sekmadienį kritulių jau bus gerokai mažiau, vietomis laipsniu kitu temperatūra kils aukščiau

Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“ skaičiuoja 25-uosius metus. Per tą laiką įstaigoje buvo globojama per tūkstantį vaikų, o šiuo metu „Šaltinėlis“ gyvena permainų vėjais. Šalyje vykdoma institucinės globos pertvarka įgalina teikti prieinamesnes paslaugas šeimoms, o be globos likusius vaikus apgyvendinti šeimose. Tradiciniai globos namai transformuojasi į kompleksinių paslaugų šeimai centrą.

Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį atvyko visą gyvenimą hidrotechnikai pašventęs Juozas Montvilas, kuris pažėrė priekaištų buvusiai rajono valdžiai dėl Meilės alėjos šlaito griūties ir sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą opozicinės frakcijos stovykloje. Pasak specialisto, tvarkant krantinę buvo nesilaikoma projekto reikalavimų ir suardyta drenažo sistema, kas sukėlė negrįžtamus padarinius – šlaitas pradėjo slinkti. Anot tiesiog Tauragės piliečiu save pristatančio vyro, taip aplaidžiai žiūrėti į sudėtingo hidrotechninio statinio eksploatavimą – nusikalstama veikla. J. Montvilas nepabijojo pirštu besti į tuometinį merą Praną Petrošių, kuris pasirašė po statinio priėmimo aktu: „sykį prikišus rankas, reikia ir pasekmių žiūrėti“.

Švedijos mokslininkai dar kartą įrodė, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu gali efektyviai prisidėti prie sveikatos išsaugojimo vyresniame amžiuje. 

Socialinėje erdvėje kilo nauja audra dėl prasto ligonių maitinimo. Šį kartą internautų dėmesio centre – Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kuri jau praminta „Šimtmečio rieke“.  Tauragės ligoninė savo  „Facebook“ paskyroje taip pat dalijasi savo pacientams siūlomų patiekalų nuotraukomis. Kol kas nuotraukas lydi tik geri komentarai, maisto kokybę patenkinti ir 79 procentai anketuotų ligoninės pacientų. Apie tai plačiau  kalbamės su Tauragės ligoninės vadovu Liutauru Indriuška.