2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šimtmečio proga – 100 vėliavų ir 100 apyrankių

  • Įkelta: 2018-02-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Liko savaitė iki vasario 16-osios, kuomet minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mokyklos ir įstaigos pastatų langus ir vitrinas suskubo puošti trispalve atributika, o Senamiesčio bendruomenė pasišovė pagaminti 100 vėliavų ir apjuosti jomis Senamiesčio skverą.

Vasario 16-osios minėjimo dienotvarkė suplanuota nuo 11 valandos, kuomet startuos automobilių slalomo varžybos Vytauto stadione. Po jų prasidės minėjimo renginiai – Laisvės gynėjų pagerbimas Tremtinių ir politinių kalinių Kančių namų kiemelyje, kuriame dalyvaus Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos, Šaulių sąjungos nariai. Nuo 12 val. prasidės šventinis minėjimas prie Vinco Kudirkos paminklo. Prezidento g. bus atidengta atminimo lenta pirmajam Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Antanui Smetonai, kurią gamina Tauragės krašto muziejus.

Renginių netrūks, tačiau kai kurie jų bus itin originalūs. Senamiesčio bendruomenė suskaičiavo, kad parke prie teismo rūmų auga 101 medis, kuriuos nuspręsta apjuosti trispalvėmis juostomis. Pasak bendruomenės pirmininkės Giedrės Stulginskienės, skveras yra prie Stoties ir Laisvės gatvių sankirtos – istorinis.  Šioje vietoje iki 1836 metų gegužės mėnesio Tauragės gaisro buvo pirmoji turgaus aikštė. Po gaisro miestas naujai buvo suplanuotas prie dabartinės Dariaus ir Girėno gatvės. Ši vieta, daugiau nei tris šimtus metų buvo miesto centras ir miesto pradžia.

Todėl bendruomenė nusprendė vasario 15 d. vakarą apjuosti medžius ir taip papuošti Senamiesčio skverą. Bendruomenės nariai užsisakė 600 metrų juostos iš kurių pagamins trispalves vėliavas.

Tauragės senjorai taip pat ketina prisidėti prie šimtmečio renginių šurmulio. Šia savaitę iniciatyvios moterys užsibrėžė tikslą – iš siūlų nupinti 100 apyrankių, kurias išdalins Tauragėje vykstančių renginių dalyviams.

– 100 jau išsiunčiau į Londoną, dar 100 į Arhusą (Danija), ten gyvena mano anūkė. Prašiau, kad vėliau parodytų, kaip lietuviai užsienyje vasario 16-ąją švenčia, – teigė idėjos iniciatorė Birutė Venckienė.

Albinos Skirienės ir Reginos Tverskienės teigimu, vieną apyrankę pagaminti užtrunka 10 minučių. Kad būtų linksmiau, moterys dainuoja. Atvykusi Aldona Auksorienė pasidalino savos kūrybos eilėmis. Valstybės gimimo dienos proga ji sukūrė 2 eilėraščius „Šimtmečio Lietuvai“.

Vasario 2 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyko mokslinė-istorinė konferencija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pažvelgti į skirtingus istorinius etapus išgyvenusią Tauragę, pasidalinti įžvalgomis apie Lietuvos Valstybę, diplomatijos istoriją, laisvės reikšmę ir pilietiškumo svarbą žmogaus gyvenime, atvyko du garbūs svečiai – istorikas Alfredas Bumblauskas ir diplomatas Alfonsas Eidintas.

Naujausiame numeryje skaitykite: Sustabdytas ugdymo procesas „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijose ir Lauksargių pagrindinėje mokykloje bus atnaujintas vasario 13 dieną. Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia nepamenantis analogiško atvejo, kad dėl ligų tektų uždaryti net kelias mokyklas. Penktadienio numeryje gausu naujienų pasitinkant Lietuvos valstybės šimtmečio sukakčiai.

Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“ skaičiuoja 25-uosius metus. Per tą laiką įstaigoje buvo globojama per tūkstantį vaikų, o šiuo metu „Šaltinėlis“ gyvena permainų vėjais. Šalyje vykdoma institucinės globos pertvarka įgalina teikti prieinamesnes paslaugas šeimoms, o be globos likusius vaikus apgyvendinti šeimose. Tradiciniai globos namai transformuojasi į kompleksinių paslaugų šeimai centrą.

Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį atvyko visą gyvenimą hidrotechnikai pašventęs Juozas Montvilas, kuris pažėrė priekaištų buvusiai rajono valdžiai dėl Meilės alėjos šlaito griūties ir sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą opozicinės frakcijos stovykloje. Pasak specialisto, tvarkant krantinę buvo nesilaikoma projekto reikalavimų ir suardyta drenažo sistema, kas sukėlė negrįžtamus padarinius – šlaitas pradėjo slinkti. Anot tiesiog Tauragės piliečiu save pristatančio vyro, taip aplaidžiai žiūrėti į sudėtingo hidrotechninio statinio eksploatavimą – nusikalstama veikla. J. Montvilas nepabijojo pirštu besti į tuometinį merą Praną Petrošių, kuris pasirašė po statinio priėmimo aktu: „sykį prikišus rankas, reikia ir pasekmių žiūrėti“.