2020 Liepos 06 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasario 2 dienos „Tauragės žinių“ anonsas: „atsifutbolinimo“ politika

  • Įkelta: 2018-02-01
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Hidrotechnikas P. Petrošiui: gal baikit „atsifutbolinimo“ politiką. Trečiadienį į Tarybos posėdį atvyko visą gyvenimą hidrotechnikai pašventęs Juozas Montvilas, kuris pažėrė priekaištų buvusiai rajono valdžiai dėl Meilės alėjos šlaito griūties ir sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą opozicinės frakcijos stovykloje. Anot Tauragės piliečiu save pristatančio vyro, taip aplaidžiai žiūrėti į sudėtingo hidrotechninio statinio eksploatavimą – nusikalstama veikla. J. Montvilas nepabijojo pirštu besti į tuometinį merą Praną Petrošių, kuris pasirašė po statinio priėmimo aktu: „sykį prikišus rankas, reikia ir pasekmių žiūrėti“.

Po biudžeto tvirtinimo V. Kovšovas pasijuto „apžaistas“. Tauragės rajono taryba rinkosi į pirmąjį šių metų posėdį. Politikai 45 klausimus svarstė kone keturias su puse valandos, daugiausiai diskusijų sukėlė 48 eurų milijonų dydžio rajono biudžetas ir Tarybos veiklos reglamento pakeitimai, suteikę išrinktiesiems teisę dalyvauti komitetų posėdžiuose nuotoliniu būdu. Plačiau apie tai naujausiame numeryje.

Tauragės muziejus vėl vadinsis „Santaka“. Tarybos posėdyje Tauragės krašto muziejui sugrąžintas senasis vardas – „Santaka“. Kokia šio pavadinimo prasmė? Skaitykite „Tauragės žiniose“.

Tauragės ligoninės maistas neprimena „Šimtmečio riekės“. Socialinėje erdvėje kilo nauja audra dėl prasto ligonių maitinimo. Šį kartą internautų dėmesio centre – Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kuri jau praminta „Šimtmečio rieke“. Po skandalingos nuotraukos „Tauragės žinios“ pasidomėjo, koks maistas tiekiamas Tauragės ligoninėje.

Kelininkai pasiruošę ir žiemai ir reformoms. Praėjusių metų lapkričio 1 d. valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“ buvo reorganizuota – kartu su kitomis 9 kelių priežiūros įmonėmis buvo prijungta prie VĮ „Kauno regiono keliai“. Nuo minėtos dienos visi Lietuvos kelininkai veikia kaip viena įmonė su 11 filialų, kuri vadinasi VĮ „Kelių priežiūra“. Bendrovės Tauragės padalinio laikinasis vadovas Arvydas Andriejauskas teigė, jog bendrovė dirba įprastu rėžimu, o kas laukia ateityje, kol kas pasakyti negalintis.

Kuri įmonė bus pripažinta geriausia? Kitą penktadienį sporto komplekse „Bastilija“ vyks iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose dalyvaus bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat bus išrinktos geriausios 2017 metų įmonės. Daugelio jų pardavimai 2017 metais augo. Kiek? Skaitykite „Tauragės žiniose“.

Metų treneris G. Cemnalianskis: ne apdovanojimai mane motyvuoja. Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais. Išsamų interviu skaitykite penktadienio „Tauragės žiniose“.

25-metį švenčiančio „Šaltinėlio“ durys atviros šeimoms. Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“ skaičiuoja 25-uosius metus. Per tą laiką įstaigoje buvo globojama per tūkstantį vaikų, o šiuo metu „Šaltinėlis“ gyvena permainų vėjais. Šalyje vykdoma institucinės globos pertvarka įgalina teikti prieinamesnes paslaugas šeimoms, o be globos likusius vaikus apgyvendinti šeimose. Tradiciniai globos namai transformuojasi į kompleksinių paslaugų šeimai centrą.

Gero skaitymo.

 

Po krituliais dosnaus ketvirtadienio, temperatūra kasdien palaipsniui žemės, protarpiais dar sulauksime kritulių, daugiausiai sniego. Savaitgalį jau bus šalčiau, pūs smarkokas vėjas, o ateinančią savaitę, tikėtina, jog šaltis nesitrauks, o tik dar labiau stiprės.

Į redakciją užsuko prisiekęs miškininkas, Žygaičių metraštininkas Vladislovas Petrauskas, kuris ne tik buvo pripažintas geriausiu miškininku šalyje, bet ir išleido Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą knygą „Gyvenau mišku“ – apie miško puoselėjimą ir Žygaičių apylinkėse pastatytus paminklus valstybingumui bei savo patriotinę veiklą. Vladislovui svarbu ne tik prižiūrėti 63 ha miško valdą bei Petrauskų šeimos parką, bet ir įamžinti gimtinės apylinkėse gyvenusių žmonių atminimą bei Lietuvos valstybei svarbius įvykius. Žygaičiuose esančiame savo šeimos parke jis pastatė paminklą Lietuvos vardo tūkstantmečiui 2009-aisiais, pernai greta jo išliejo 4 stulpų 16,5 aukščio betono bokštą, skirtą Lietuvos šimtmečiui įamžinti. „Medžiai, dekoratyviniai augalai, įvairūs statiniai ir žmogus – sugyvenimas, poilsis, vienybė, pagarba vienų kitiems“, – teigia V. Petrauskas.  

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės taryba renkasi į pirmąjį šių metų posėdį. Darbotvarkėje numatyti 45 klausimai, svarbiausias jų – šių metų rajono biudžeto tvirtinimas.

Nuosavo būsto atnaujinimas yra neatsiejamas nuo daugelio šeimų gyvenimų. Ilgainiui namams prireikia renovacijos darbų, nes jų šeimininkai nori gyventi jaukiai, šiltai bei patogiai. Klysta manantys, jog įvairius renovacijos darbus geriausia atlikti šiltuoju metų laiku. Kadangi šiuolaikinės statybinės medžiagos yra ypač kokybiškos ir pažengusios, tiek žiemos, tiek vasaros metu galima atlikti tokius darbus kaip sienų ar stogo šiltinimas, langų keitimas ar balkono stiklinimas.

Šią savaitę į Tauragės apskrities policijos komisariatą kreipėsi vaikų globos namų „Šaltinėlis“  darbuotojai. Pareigūnams pranešta apie dingusią auklėtinę Brigitą Ivanauskaitę, šie pradėjo merginos paiešką.

Ypač platus profesionalių specialistų ir jų atliekamų paslaugų spektras – universalusmeistras.lt tinklapyje. Aukščiausios kokybės paslaugas už kiekvienam priimtiną kainą Vilniaus mieste ir rajonuose teikiantys meistrai greitai ir tiksliai atlieka santechnikos, namų remonto, autoserviso, perkraustymo, technikos, laikrodžių remonto, geodezinių matavimų, valymo ir kitas paslaugas. Taigi, nutikus nelauktoms bėdoms namuose ar už jų ribų, apsilankius minėtame tinklapyje galima rasti visus reikiamus meistrus ir jų kontaktinius duomenis. Kiekvienas atvykimas į reikiamą vietą turi fiksuotą mokestį – 5 eurus, o galutinė darbų kaina priklauso nuo paslaugų sudėtingumo, reikiamų įsigyti medžiagų kiekio, darbams atlikti užtrunkamo laiko tarpo. Tad kokiais konkrečiais atvejais galima kreiptis į Universalaus Meistro komandą?

Aistros dėl daugiabučių namų administratoriaus pasirinkimo nerimsta. Trečiadienį į „Tauragės žinių“ redakciją Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojos atnešė sąskaitą, kurią namo butų savininkams pateikė UAB „Tauragės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano būstas“. Moterys piktinosi, jog įmonė, kurios paslaugų sukilę gyventojai atsisakė, ne tik išrašė jiems sąskaitą už nesuteiktas paslaugas, bet joje nepasivargino pakeisti UAB Tauragės butų ūkis rekvizitų. Kol įmonės santykius aiškinasi teisme, šio ir dar kelių daugiabučių namų gyventojai atliko balsavimą raštu, kuriuo nusprendė administratoriumi pasirinkti Tauragės butų ūkį ir panaikinti jungtinės veiklos sutartis bei šį sprendimą įregistravo Registrų centre. Tačiau, panašu, UAB „Mano būstas“ taip lengvai atsisakyti rinkos dalies neketina – trečiadienį daugiabučio kieme gyventojos nufotografavo įmonės grupei priklausančios „Šilalės būstas“ tarnybinį automobilį. 

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Jau ketvirtus metus žurnalas „Structum“ pačius kūrybingiausius talentus suburia kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų ir rajonų įvaizdį. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyviai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų komandos, kurios prisidės sporto arenos, hipodromo projektavimo.

Išaugo sergamumas gripu
  • Įkelta: 2018-01-26

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Informuojama, kad Tauragės apskrityje sergančiųjų skaičius padidėjo nuo 600 iki 784 atvejų.

​Naujausiame numeryje: cirkas daugiabučių administravimo arenoje tęsiasi. Nors gyventojai raštu atsisakė UAB „Tauragės būstas“ paslaugų, sąskaitas, dar ir su klaidomis, už gruodžio mėnesį jie gavo. Pasipiktinę tauragiškiai mina „Tauragės žinių“ redakcijos slenkstį. Tuo tarpu „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus teigia: „turime pilną teisę“. Apie mokesčių už daugiabučių administravimą peripetijas – laikraščio vedamajame. Taip pat skaitykite:

Sumokėti už paslaugas ar apsipirkti internetu yra greičiau, patogiau ir pigiau. Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ internetu perkantiems klientams parengė daugybę sutaupyti padėsiančių pasiūlymų.

Artimiausiu metu beveik kasdien neišvengsime kritulių, vyraus švelnesnė temperatūra, o keliuose tykos pavojai. Savaitgalį didesnių permainų nesulauksime.

Pavasarį Kauno kolegijos Tauragės skyriuje bus vykdomas priėmimas į naujas ištęstinių studijų programas – ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Šios studijos ypatingos tuo, kad bus vienkartinės – išleis tik vieną absolventų laidą, o aukštą konkursinį balą surinkę studentai turės galimybę studijuoti ir valstybės finansuojamose vietose.

Šiomis dienomis Lietuvos vaikų darželių auklėtinius turėti pasiekti Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovana – tautiniai kostiumai. Ši fondo iniciatyva yra vienkartinė ir ikimokyklinėms įstaigoms skirta valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 metrų aukščio išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Surinkta ir didžioji dalis komandos. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Prognozuojama, jog ji padidins įmonių grupės pajamas apie 20 mln. eurų.

Vilniuje gyvenantys buvę tauragiškiai, režisierės Genovaitės Urmonaitės iniciatyva, jau 12-ąjį kartą susitiko su bičiuliais iš savo gimtojo miesto. Susibūrime, vykusiame  sausio 21 d. Vilniaus mažajame teatre, kraštiečius džiugino Mažosios scenos asociacijos spektaklis, Liudo Mikalausko dainos bei jaunosios smuikininkės Agnės Gečaitės pasirodymas.  

Po šaltos savaitės pradžios šalyje chaosą kels šiltesnių orų banga. Žiemiškai baltam peizažui kils grėsmė, man atšilęs oras atneš ir skystesnio pavidalo kritulius. Permainos šalyje prasidės jau savaitei įpusėjus, iki tol dar bus galima pasimėgauti balta ir šalta žiema. 

Praėjusį savaitgalį Tauragės rajone kilo du gaisrai. Vėlų penktadienio vakarą ugnis įsiplieskė Dacijonų kaime – užsidegė daržinė, o šeštadienį ugniagesiai skubėjo į Skaudvilės seniūnijos, Pilsūdo kaimą, kur įvykus dujų nuotėkiui,  sprogęs dujų balionas išvertė namo sieną.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento darbo grupė nusprendė parengti naujus pakeitimus, pagal kuriuos politikai komitetų posėdžiuose galėtų dalyvauti nuotoliniu būdu. Tarybos nariai, negalintys atvykti į komiteto posėdžių salę, dalyvauti jame galėtų „Skype“ ar kitos programinės įrangos pagalba.

Inžinierius, išradėjas Viktoras Jokubaitis, įgyvendinantis patentuotas kapiliarinės energetikos ir aerodinaminių treniruoklių idėjas, praėjusiais metais dalyvavo projekte „Idėja Lietuvai“. Jo idėja sulaukė nemažo palaikymo, išradėjo projektas buvo publikuojamas leidinyje „Mokslo Lietuva“, rubrikoje „Išradėjų mintys – valstybės atkūrimo šimtmečiui“. 

Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Tauragės rajono savivaldybė paskelbė šimtmečio tauragiškių rinkimus. Rinksime 100 iškiliausių Tauragės žmonių, dalyvavusių kuriant krašto 100 metų sėkmės istoriją. 

Penktadienį į Tauragę atvyko ūkio Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kaip skelbia savivaldybė, pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su Tauragės rajono verslininkų ir įmonių situacija.

Naujausiame numeryje skaitykite: Į Tauragę atvedus dujotiekį, atsirado galimybė taikyti itin pažangią išrūgų perdirbimo technologiją, kurią, anot „Vilkyškių pieninės“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus, Lietuvoje turėsime pirmieji. Gaurės gatvėje išdygęs 35 aukštų išrūgų perdirbimo cechas jau veikia testavimo režimu. Pilnu pajėgumu gamyba, naudojant naująją technologiją, planuojama, bus paleista per šiuos metus. Pieninė jau baigia suformuoti ir didžiąją dalį darbuotojų komandos. Tai ne tik tauragiškiai, bet ir atvykę darbuotojai iš Ukrainos. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Senatvė ypatinga ne tik savo gyvenimiška patirtimi, nuveiktais darbais. Ją paženklina ir įvairiausios ligos, kartais net kelios iš karto. Dažniausiai slaugos rūpesčiai gula ant artimųjų pečių, tačiau pagalbos jie drąsiai gali ieškoti Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos skyriuje, kuriame sudarytos tinkamos sąlygos žmogaus orumui išlaikyti.