2019 Balandžio 23 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kova dėl mero regalijų prasidėjo

  • Įkelta: 2018-03-05

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Nors iki savivaldybių merų tiesioginių rinkimų liko dar visi metai, partijos jau svarsto galimas kandidatūras. Pirmieji kandidatą į merus paskelbė socialdemokratai – partijos konferencijoje atstovauti mero rinkimuose slaptu balsavimu vienbalsiai išrinktas Tauragės skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius. Dabartinis Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis tokį ankstyvą kandidato į merus deklaravimą vadina politikavimu, kuris nieko gero nežada. Kitų partijų lyderiai atskleisti kortų neskuba – žvalgosi vieni į kitus. Kokie kandidatai varžysis dėl mero regalijų 2019-ųjų kovą, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Pasiskelbė pirmieji

Praėjusią savaitę Tauragės socialdemokratų partijos skyrius paskelbė išsirinkę kandidatą kitų metų pavasarį vyksiantiems mero rinkimams. Juo tapo ilgametis partijos lyderis Pranas Petrošius. Pasak jo, toks ankstyvas žingsnis buvo žengtas, nes centrinė partijos valdyba buvo įpareigojusi rajonų skyrius išsirinkti kandidatus iki kovo 1 dienos. Šiuo metu terminas esą nukeltas iki balandžio mėn., tačiau kandidatus jau yra paskelbę 8 socialdemokratų partijos rajonų skyriai. Tauragėje tai pirmasis oficialiai iškeltas kandidatas. Apie tai, ką deleguos į mero rinkimus, dar nėra paskelbę nei valdančiųjų koalicijai priklausantys liberalai, konservatoriai ir valstiečiai-žalieji, nei „tvarkiečiai“, nei „darbiečiai“.

„Tauragės žinių“ kalbintas P. Petrošius teigė, jog iš pradžių su juo dėl teisės kandidatuoti į mero postą ketino varžytis 6 partiečiai, tarp kurių rajono tarybos narė Rita Grigalienė, Orestas Kliunka, buvusi savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus darbuotoja – teisininkė Lilija Tranelienė, penkerius metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Vaclovas Karbauskis, Mažonų seniūnas Jonas Samoška. Tačiau, atėjus ataskaitiniam susirinkimui, visi kandidatai, išskyrus Liliją Tranelienę, savanoriškai sudėjo ginklus. Pasak P. Petrošiaus, teigė patys supratę, kad iki mero posto dar „nepriaugo“, o gal pabijojo partijos pirmininko autoriteto.

Griebia už rankos

Paklaustas, kaip vertina savo šansus artėjančiuose mero rinkimuose, turint galvoje, jog praeitos kadencijos rinkimuose pralaimėjo tuo metu politikos naujokui liberalui Sigitui Mičiuliui, P. Petrošius į prognozes nesileido, tačiau nepraleido progos pasigirti, jog tarp rajono žmonių turi stiprų autoritetą, o jo reitingai labai geri. Esą gatvėje jį žmonės „griebia už rankos“ sakydami, jog suklydo balsuodami praėjusiuose rinkimuose. Anot politiko, nors turi gerus reitingus, jo sūnus, buvęs Seimo narys Darius Petrošius į politiką grįžti artimiausiu metu nesiruošia, mat nori pasirūpinti verslu ir turi sveikatos problemų.

– Vertinti bendrą vaizdą man asmeniškai būtų labai sunku, bet neabejotinai turiu stiprų autoritetą, turiu patirties, išmanymo, pasiruošimą, ir visos aplinkybės man leidžia labai stipriai dalyvauti rinkimuose, – teigė P. Petrošius, pridūręs, jog sveikata, nepaisant savo amžiaus (gegužę politikui sueis 67-eri, – red. past.), nesiskundžia. – Esu gyvesnis už kai kuriuos jaunus, nors daug kam gal tai ir nepatinka, – sakė su pertrauka 12 metų rajono meru buvęs P. Petrošius.

Pranas Petrošius sieks būti išrinktas meru

Į klausimą, kokius oponentus mato artėjančiuose mero rinkimuose, politikas atsakė, jog visi kandidatai yra rimti iki pat rinkimų pabaigos. Esą niekada negalima tiksliai pasakyti, kaip paskutiniu momentu apsispręs rinkėjas.

S. Mičiulis: politikavimas gero nežada

Šią savaitę atostogaujantis rajono meras Sigitas Mičiulis, iki kurio kadencijos pabaigos liko daugiau nei metai, į plačius komentarus nesileido. Mero nuomone, didžioji politika vyksta Vilniuje, Briuselyje ir kitų valstybių sostinėse, o savivaldoje reikėtų mažiau politikuoti, daugiau dirbti.

– Kol kas apie ateinančius mero rinkimus tikrai negalvoju, dabar galvoju tik apie tai, ką reikia dirbti toliau.  Aišku, skyrius neužilgo iškels kandidatą, tikrai yra kam, turime daug jaunų gabių žmonių, tačiau šiuo metu tam tikrai dar per anksti. Ir noriu dar kartą pasakyti politikams, arba, tiksliau tiems, kurie save laiko politikais – politikavimas niekam nieko gero nežada. Čia, rajonuose, reikia dirbti kasdienius darbus, – teigė S. Mičiulis.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Darius Stankus „Tauragės žinioms“ įvardijo bent keletą kandidatų, kurie galėtų dalyvauti mero rinkimuose, tačiau, kada skyrius priims galutinį sprendimą, neatskleidė.

Liberalų gretose minimos kelios pavardės, tačiau kas kandidatuos į merus, skyrius dar nesvarstė

– Tauragės LR liberalų sąjūdžio skyriaus nariai ir taryba yra svarsčiusi ne vieną alternatyvą, kas galėtų būti kandidatu užimti Tauragės rajono savivaldybės mero pareigas: Sigitas Mičiulis, Dovydas Kaminskas, Iveta Skurvydienė, Modestas Petraitis, Darius Stankus. Kol kas diskutuojame, kurie žmonės kandidatuos ir, kas bus liberalų sąjūdžio kandidatu Tauragės rajono savivaldybės mero pareigoms užimti, spręsime vėliau, – teigė politikas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė teigė, jog konservatoriai renkasi iš trijų galimų kandidatų, kurių sąrašas jau yra patvirtintas. Tačiau, kas šie kandidatai, skyriaus pirmininkė neatskleidė. „Tauragės žinių“ duomenimis, kandidato rinkimuose dalyvaus pati skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė, Tarybos narys Tomas Raulinavičius ir savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė.

– Tauragės skyriaus Tarybos sprendimu buvo nuspręsta kandidatą tvirtinti visuotinio skyriaus susirinkimo metu iš maksimaliai galimo skaičiaus. Galutinis skyriaus sprendimas bus priimtas balandžio mėnesį. Kaip minėjau, pirminis 3 kandidatų sąrašas yra patvirtintas Prezidiumo posėdyje, tačiau telieka kol kas partiečių sprendimui, – sakė G. Stulginskienė.

Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininke,  Aušrine Norkiene žurnalistei susisiekti nepavyko – Seimo narė viešėjo Varšuvoje. Jos bendrapartietė, vicemerė Virginija Eičienė teigė, jog skyrius dar nėra nusprendęs, ką deleguos į mero rinkimus.

S. Statkus: kortų neatskleisim

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus nudžiugo išgirdęs klausimą apie mero rinkimus, tačiau planų atskleisti neskubėjo.

– Nenoriu dar atskleisti kortų, turim įvairių pamąstymų, variantų, tačiau turim pagalvoti ir pažiūrėti, kokius kandidatus kiti išsikels, tada matysim, kokį mums reikia kelti. Čia kaip lošimas – per anksti atskleidęs kortas gali pralošti, – sakė S. Statkus, kuris taip pat neneigė, jog svarsto ir pats kelti kandidatūrą.

Planų neatskleidė ir Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Viktoras Globys:

– Kol partija neišsirinko pirmininko, neaiški partijos strategija, todėl rajonų skyriai kandidatų dar nekelia. Kaip žinia, partijai vadovauti grįžta Viktoras Uspaskichas, yra norinčių ir buvusių narių sugrįžti, kurie yra nusivylę ankstesne politika. Sunku dabar ką pasakyti, rinkimuose, aišku dalyvausim, tik reikia aktyvaus starto, aiškios strategijos.

Šiandien vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktanto konkursas subūrė įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, visus tuos, kam brangi lietuvių kalba. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje susirinkę 25 žmonės rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Pernai diktantą savivaldybėje rašė 26 tauragiškiai, 2016 metais – 16.

Du šilutiškiai pirmadienį išgarsėjo socialiniame tinkle „Facebook“, tiesiogiai transliavę išgertuves už „Nissan Almera“ vairo. Ši transliacija netrukus sulaukė policijos dėmesio. Gaudynėse dalyvavo ir Tauragės apskrities policijos pareigūnai.

Chuliganai nusitaikė į Tauragės rajone, Papušynės kaime įrengtą greičio matuoklį. Piktadariai nupjovė metalinį greičio matuoklio stulpą ir nuvertė stacionarų greičio matuoklį, praneša Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Vasario 23–25 dienomis Ukrainoje Žitomiro mieste vyko Ukrainos Jaunimo ir sporto ministerijos organizuojamos tarptautinės svarsčio kėlimo varžybos. Varžybose aukščiausios prabos medalius iškovojo tauragiškiai, pasaulio bei Europos čempionai broliai Julius ir Justas Optai.