2019 Birželio 26 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nacionalinį diktantą rašė 25 tauragiškiai

  • Įkelta: 2018-03-02
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Šiandien vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktanto konkursas subūrė įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, visus tuos, kam brangi lietuvių kalba. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje susirinkę 25 žmonės rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Pernai diktantą savivaldybėje rašė 26 tauragiškiai, 2016 metais – 16.

Tarp panorusių pasitikrinti lietuvių kalbos žinias buvo vienuolika, 7–8 klasės Tarailių progimnazijos moksleivių, savivaldybės darbuotojų, bibliotekininkų, visuomenininkų. Kai kurie diktantą prisipažino rašantys nebe pirmą kartą, tačiau buvo ir tokių, kurie diktantą ryžosi rašyti pirmąsyk.

Štai Tauragės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus specialistė Birutė Kuzminskienė prisipažino oficialiai diktantą rašiusi pirmą kartą, tačiau kasmet savarankiškai rašydavusi namie ar darbovietėje.

– Ankščiau diktantas būdavo organizuojamas šeštadienį, tai rašydavau namuose. Įsijungdavau radiją, užsirakindavau duris, išjungdavau telefoną ir sėsdavau rašyti diktantą. Po to imta diktantą organizuoti darbo dienomis, tai bandydavau rašyti darbe, tačiau žinote ateina klientai ir nėra kaip... Todėl šiemet nusprendžiau ateiti į didžiąją salę ir ramiai nieko netrukdoma atlikti šią pareigą,  – mintimis pasidalijo B. Kuzminskienė.

Pirmą kartą nacionaliniame diktante ryžosi dalyvauti ir 29 metų organizacijos „Caritas“ savanorė Jolita bei savivaldybės darbuotoja Aistė. Antrą kartą lietuvių kalbos žinias išbandė Tarailių progimnazijos aštuntokė Rūta. Moksleivė sakė, kad pirmą kartą sekėsi ne per geriausiai, todėl tikėjosi, kad antrą kartą seksis geriau.

Šiandien nacionalinio diktanto konkurse dalyvavusieji rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą buvo galima rašyti ir mokyklose, įmonėse ir organizacijose. Kadangi diktanto tekstas skaitytas per LRT radiją, jį buvo galima rašyti ir namie. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir diktantą galės rašyti šeštadienį, kovo 3 d.

Diktanto organizatoriai įspėja, kad dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą bus atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti klaidas savarankiškai.  

Pernai Nacionalinį diktantą šalyje rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių. Kaip ir ankščiau, konkurse  dalyvauti negali lituanistai.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Du šilutiškiai pirmadienį išgarsėjo socialiniame tinkle „Facebook“, tiesiogiai transliavę išgertuves už „Nissan Almera“ vairo. Ši transliacija netrukus sulaukė policijos dėmesio. Gaudynėse dalyvavo ir Tauragės apskrities policijos pareigūnai.

Chuliganai nusitaikė į Tauragės rajone, Papušynės kaime įrengtą greičio matuoklį. Piktadariai nupjovė metalinį greičio matuoklio stulpą ir nuvertė stacionarų greičio matuoklį, praneša Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Vasario 23–25 dienomis Ukrainoje Žitomiro mieste vyko Ukrainos Jaunimo ir sporto ministerijos organizuojamos tarptautinės svarsčio kėlimo varžybos. Varžybose aukščiausios prabos medalius iškovojo tauragiškiai, pasaulio bei Europos čempionai broliai Julius ir Justas Optai.

 

Naujausiame numeryje skaitykite: nors iki savivaldybių merų tiesioginių rinkimų liko dar visi metai, partijos jau svarsto galimas kandidatūras. Pirmieji kandidatą į merus paskelbė socialdemokratai – slaptu balsavimu jie išrinko savo gerai žinomą politiką. „Tauragės žiniose“ skaitykite apie preliminarius finansinius valdiškų įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių. Naujausiame numeryje nagrinėjome, kaip vertinamas siūlomas donorystės modelis, o už lango įsismarkavusį šaltuką kviečiame pamiršti keliautojo Juliaus reportaže iš egzotiškosios Gvatemalos.