2019 Balandžio 23 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nerimą pasėjo iš čiaupo bėgantis žalias vanduo

  • Įkelta: 2018-03-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi sunerimę Žemaitės gatvės 34 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai. Jie pasakojo, kad įvykus gedimui, karštas buitinis vanduo maišėsi su termofikaciniu ir galiausiai iš karšto vandens čiaupo pradėjo tekėti žalias vanduo.

Gyventojai mano, kad apie gedimą „Tauragės būtų ūkio“ darbuotojams buvo žinoma jau ankščiau, tačiau priemonių imtasi tik gyventojams pasipiktinus. Baiminamasi, kad žalias vanduo galėjo pakenkti sveikatai. „Mes ir mūsų maži vaikai gėrėme tą vandeni, naudojome maisto ruošimui“, – teigė viena namo gyventoja.

Daugiabutį administruojančios UAB Tauragės butų ūkis vadovas Mindaugas Nevardauskas paaiškino, kad termofikacinis vanduo su naudojamu buityje pradėjo maišytis dėl šilumokaičio gedimo.

– Tik gavus informaciją iš gyventojų, kad iš karšto vandens čiaupo pradėjo tekėti žalias vanduo, darbuotojai išvyko šalinti gedimo. Jokios gaišaties nebuvo. Paaiškėjo, kad prakiuro šilumokaitis. Šilumokaičio vanduo specialiai nudažytas žaliais maistiniais dažais, kad įvykus avarijai, greičiau būtų nustatytas gedimas ir imtasi priemonių. Nei maistiniai dažai, nei pats vanduo žmogaus sveikatai nepavojingas. Vanduo filtruotas, išvalytas.  Sutvarkius šilumokaitį, profilaktiškai atliktas termošokas,  – situaciją paaiškino UAB „Tauragės butų ūkio“ vadovas.

Drabužių dizainerių iš Tauragės Monikos Paulikaitės ir Kotrynos Armonaitės įkurtas prekės ženklas „MK Drama Queen“ skaičiuoja jau ketvirtus gyvavimo metus. Sparčiu žingsniu įžengusios į mados pasaulį, merginos visiems žinomos kaip „dramistės“, kurioms negaili pagyrų ir Lietuvos žinomi stilistai bei garsenybės. Pokalbio metu stiliaus ir mados duetas  pasakoja šiek tiek apie save bei, žinoma, apie artėjančio pavasario-vasaros sezono mados tendencijas ir naujoves. Ką šį sezoną privalu turėti ir kaip atrodyti subtiliai, bet stilingai, pasakoja Monika ir Kotryna.

Kai visoje Lietuvoje Vasario 16-ąją per pietus gaudė bažnyčių varpai, Onutė ir Stasys Mačiuliai jų klausėsi prie Pagramančio parapijos varpinės su klebonu Vaidotu Vite ir kitais tikinčiaisiais. Šį kartą dūžiai skambėjo bylodami apie mūsų tautos laisvę, nepriklausomybę, suteikdami laiko tiek praeities prisiminimams, tiek ateities planams. Šimtąjį Tėvynės jubiliejų daugelis sutiko su trispalve. Mažonų seniūnijos, Užbūdupio kaimo gyventojai O. Vaitkutei-Mačiulienei ši šventė ypač svarbi. Ji puikiai prisimena ne tik džiugias akimirkas, bet ir patirtą skausmą, išdavystes. Politinė tremtinė mintimis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Kovo 4 d. Tauragės švietimo bendruomenę pasiekė liūdna žinia – po sunkios ligos, eidamas 82-uosius gyvenimo metus, mirė ilgametis buvusio Tauragės politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika. Buvusių bendradarbių, kolegų  atmintyje dar ilgai išliks šviesūs prisiminimai apie iškilią direktoriaus asmenybę, optimizmą ir gebėjimą įžvelgti šviesiąsias gyvenimo puses, žmogiškumą ir pagarbą kolegoms.