2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Registrų centras kviečia nemokamai pasitikrinti duomenis apie save

  • Įkelta: 2018-03-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Registrų centras tęsia Klientų dienų maratoną ir kovo 7 d. (trečiadienį) kviečia gyventojus į Tauragės filialą. Jame apsilankę Tauragės ir aplinkinių miestelių gyventojai galės gauti aktu-alią informaciją apie juos Registrų centro tvarkomuose registruose sukauptus duomenis ir pasikonsultuoti jiems rūpimais įmonės veiklos klausimais.

Daugelis supranta duomenų apie gyventojus, verslą ar nekilnojamąjį turtą registravimo svarbą, tačiau toli gražu ne kiekvienas žmogus žino, kokią informaciją apie jį yra sukaupusi valstybė. Registrų veiklą reglamentuojantys teisės aktai garantuoja teisę kartą per metus duomenis apie save gauti neatlygintinai, todėl Registrų centras siūlo gyventojams nepraleisti progos pasinaudoti šia galimybe.

Pagrindinių valstybės registrų tvarkytojas šįkart kviečia su asmeniniais duomenimis susipažinti Tauragės ir aplinkinių miestelių gyventojus. Šia iniciatyva Registrų centras skatina žmones pasido-mėti valstybės registruose apie juos kaupiamais duomenimis ir neatlygintai pasitikrinti jų aktualumą bei teisingumą.

Klientų diena Registrų centro Tauragės klientų aptarnavimo padalinyje (Jūros g. 3) vyks kovo 7 d. nuo 8.00 iki 17.00 val.

Gyventojai, kurie šiais kalendoriniais metais dar nėra pasinaudoję galimybe neatlygintinai sužinoti apie save tvarkomus duomenis, Tauragės filiale pateikę atitinkamą prašymą galės nemokamai susi-pažinti su Nekilnojamojo turto, Juridinių asmenų, Gyventojų, Hipotekos, Turto arešto aktų, Testa-mentų, Įgaliojimų, Sutarčių, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų bei Vedybų sutarčių registruose apie juos kaupiama informacija.

Be to, atvykę į Tauragės klientų aptarnavimo padalinį, gyventojai turės galimybę pasikonsultuoti jiems rūpimais Nekilnojamojo turto kadastro ir registro, kadastro duomenų nustatymo ir Juridinių asmenų registro klausimais, o nurodę konkretų nekilnojamąjį daiktą, klientai taip pat galės sužinoti masinio vertinimo būdu vertinamų nekilnojamojo turto objektų aktualią rinkos vertę.

Klientų dienos metu informacija žodžiu bus teikiama tik apie atvykusį asmenį, todėl norėdami suži-noti asmeninius duomenis, gyventojai turės pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį doku-mentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę).

Atkreipiamas dėmesys, kad su iniciatyva nesusiję gyventojų užsakymai Klientų dienos Tauragės filiale metu bus vykdomi įprastine tvarka.

 

 

Nors savivaldybės kontroliuojamos įmonės šiuo metu audituojamos ir 2017-ųjų ataskaitas dar tik teiks, administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė preliminarius finansinius įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių dėl brangios dumblo džiovinimo įrenginių eksploatacijos.

Nors iki savivaldybių merų tiesioginių rinkimų liko dar visi metai, partijos jau svarsto galimas kandidatūras. Pirmieji kandidatą į merus paskelbė socialdemokratai – partijos konferencijoje atstovauti mero rinkimuose slaptu balsavimu vienbalsiai išrinktas Tauragės skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius. Dabartinis Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis tokį ankstyvą kandidato į merus deklaravimą vadina politikavimu, kuris nieko gero nežada. Kitų partijų lyderiai atskleisti kortų neskuba – žvalgosi vieni į kitus. Kokie kandidatai varžysis dėl mero regalijų 2019-ųjų kovą, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Šiandien vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktanto konkursas subūrė įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, visus tuos, kam brangi lietuvių kalba. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje susirinkę 25 žmonės rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Pernai diktantą savivaldybėje rašė 26 tauragiškiai, 2016 metais – 16.

Du šilutiškiai pirmadienį išgarsėjo socialiniame tinkle „Facebook“, tiesiogiai transliavę išgertuves už „Nissan Almera“ vairo. Ši transliacija netrukus sulaukė policijos dėmesio. Gaudynėse dalyvavo ir Tauragės apskrities policijos pareigūnai.