2018 Gruodžio 13 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sparnus „Šaltinio“ bendruomenei augina Sigutė Ach

  • Įkelta: 2018-03-14

Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Visą šią savaitę Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje svečiuojasi dailininkė, rašytoja, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach. Šalia gausybės kūrybinių veiklų ir mokymų Sigutė Ach su mokyklos bendruomene kuria plunksneles, kurios bus sujungtos į „Šimtmečio sparną“ – vienybės ir kūrybiškumo simbolį. Antradienį mokyklos aktų salėje atidaryta dailininkės darbų paroda bei „Nieko rimto“ leidinių mugė, apsilankyti jose kviečiami ne tik mokyklos bendruomenės nariai, bet visi tauragiškiai, kuriems įdomi Sigutės Ach kūryba.

Iki penktadienio mokykloje Sigutė Ach ves netradicines pamokas, seminarus mokytojams, vyks kūrybinės dirbtuvėlės mokyklos bendruomenei. Dailininkės, rašytojos gvildenamos temos – kodėl vaikams svarbu skaityti knygas bei kaip išlaisvinti vaizduotę meninėmis veiklomis. Mokytojai ir tėveliai žinių galės pasisemti paskaitoje „Kodėl pradinukas turi skaityti knygas“, moksleiviams vedami praktiniai užsiėmimai „Akvarelės aktų salei“, kūrybinės dirbtuvės „Spalva ir vaizduotė“, pamokos „Apie vaizduotę ir knygą“. O kūrybiškų susitikimų savaitę vainikuos instaliacija „1000 plunksnelių Lietuvos šimtmečio sparnui“.

– Labai svarbu yra pabrėžti kūrybiškumą per individualumą, aš savo mokymuose skatinu, kad kiekvienas pasijaustų kūrėju. Tačiau šis mano projektas yra tarsi perėjimas į kitą lygmenį – kad kiekvienas individualus kūrėjas integruotųsi į bendruomenę. Su vaikais kuriame po plunksnelę – kiekvienas bendruomenės narys yra tarsi plunksnelė, ir jie visi susijungs į 1 paveikslą, sparną, kuris simbolizuoja mokyklos bendruomenę, kad galėtų skristi, – tokia yra šio projekto, kurį aš visą šią savaitę bandau įgyvendinti „Šaltinyje“, esmė ir prasmė, – „Tauragės žinioms“ sakė Sigutė Ach.

Mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienės žurnalistei teigė, jog kontaktą su Sigute Ach užmezgė dar prieš dešimtmetį, kuomet projekte dalyvavo mokyklos mokytojai ir labai apsidžiaugė, kai dailininkė pasiūlė įgyvendinti šį projektą būtent „Šaltiniui“.

– Tuomet bandėme auginti sparnus mokytojams, ir dabar supratom, kad užaugom iki to lygmens, jog reikia kviesti tokias asmenybes ir rodyti jas vaikams. Ne tik apie jas kalbėti, bet ir parodyti. O asmenybė išties yra kerinti, užburianti, savo kūrybiškumu ir nuoširdumu. Mes esame pilotinis projektas Lietuvoje ir labai dėl to džiaugiamės. Personalinė Sigutės Ach paroda mokykloje surengta pirmą kartą, iki tol darbai būdavo eksponuojami galerijose. Dabar mūsų aktų salė yra vadinama parodų sale, dalis jos yra virtusi dirbtuvėlėmis. Mokome vaikus, kaip reikia elgtis atėjus į tikros dailininkės tikrą parodą, suprasti paveikslus, kokiu atstumu reikia į jį žiūrėti, kiek laiko žiūrėti, ką stengtis pamatyti, kaip pasakyti, kas jame patiko, kas ne. Tokios netradicinės veiklos yra mokyklos kultūros dalis, ir gražios kultūros, – sakė J. Lazdauskienė.

Pasak direktorės, akvarelės, kurias kartu su dailininke nulies vaikai, taps mokyklos puošmena visam laikui. Mokyklos vadovė pasakojo, jog technika, kuria vyksta edukacijos – dėmelių liejimas – vaikams labai priimtina, lavina vaizduotę, ugdo kūrybiškumą, skatina atsiskleisti. Kartu yra kuriami žodžių tiltai, kurie ugdo kalbą, moko naudoti kūrybišką žodį, metaforas.

Taip pat labai svarbi Sigutės Ach buvimo mokykloje prasmė – paskatinti vaikus prisiliesti prie knygos, skaityti knygą, ir ne bet kokią, o tikslingai pasirinktą. Anot J. Lazdauskienės, dažnai šiuolaikiniai vaikai renkasi primityvias knygas. Labai svarbu, kad vyksta susitikimai ir su mokytojais ir tėvais, jie mokomi, kaip uždegti vaiką, kaip elgtis, kad vaikas pamiltų knygą, kaip parodyti jam pavyzdį.

Savaitgalį į Tauragės ligoninės priėmimo skyrių atgabentas neblaivus 24 metų karys savanoris. Jo kišenėje aptiktos žalios tabletės, kaip įtariama, narkotikai. 

Jau šią savaitę didesnio atlygio sulauks 59 savivaldybės darbuotojai, turintys valstybės tarnautojo statusą. Atlyginimai didės atsižvelgiant į kasmetinio tarnautojų veiklos vertinimo rezultatus. Sotesnėms darbuotojų algoms per mėnesį teks atseikėti 8 tūkstančius eurų.

 

Tauragės pilies aikštę papuošė spalvingai išmarginti paukščiai. Paaiškėjo, kad tai Tauragės vaikų  reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ bendruomenės kūrybinio projekto „100 laisvės paukščių“ galutinis rezultatas.