2019 Balandžio 23 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės vandenys neišbrenda iš nuostolių

  • Įkelta: 2018-03-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nors savivaldybės kontroliuojamos įmonės šiuo metu audituojamos ir 2017-ųjų ataskaitas dar tik teiks, administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė preliminarius finansinius įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių dėl brangios dumblo džiovinimo įrenginių eksploatacijos.

Abi Mindaugo Nevardausko vadovaujamos įmonės – Butų ūkis ir Šilumos tinklai pernai dirbo pelningai. Tiesa, preliminariais duomenimis, Šilumos tinklų pelnas, palyginti su 2016-aisiais, sumažėjo nuo 40 tūkst. iki 16 tūkst. eurų. Tauragės butų ūkio finansiniai rodikliai iš esmė nekito – tiek užpernai, tiek pernai bendrovė uždirbo apie 13 tūkst. eurų pelno. Pasak direktoriaus, džiūgauti didelės priežasties nėra, teigiami finansiniai rodikliai rodo, jog įmonių darbuotojai tiesiog gerai dirba savo darbą. Tiesa, įmonių pelnas Tauragės gyventojų mokesčių naštos nepadidino. Pasak M. Nevardausko, nei mokesčiai už daugiabučių administravimą Tauragės butų ūkio klientams, nei šilumos kaina žymiai neaugo. Šilumos tinklai skelbia, jog kovo mėnesį šilumos kaina vartotojams sudaro 4,71 ct/kWh (be PVM). Pagal sausio mėnesio duomenis, Tauragės šilumos tinklų tiekiama šilumos kaina buvo šešta iš mažiausių Lietuvoje.

– Šilumos kaina išlieka stabili, taigi, džiugu, kad nekeldami kainų vartotojams sugebame išlaikyti teigiamą finansinį rezultatą, taip pat pernai pakėlėme visiems darbuotojams atlyginimus. Nors šilumos šį sezoną suvartojama mažiau – tai lemia daugiabučių renovacija ir aukštesnė oro temperatūra.  Na, o Butų ūkis taip pat dirba sava vaga, stengiamės iš vidinių resursų kelti paslaugų kokybę, greičiau reaguoti į problemas, norisi, kad įmonė modernėtų. Kainos gyventojams taip pat nekilo, kai kuriuose namuose planuojame jas net sumažinti, – teigė M. Nevardauskas.

Anot M. Nevardausko, Šilumos tinklams šie metai bus sudėtingi, kadangi vykdomi stambūs šilumos trasų, katilų atnaujinimo projektai – iššūkių laukia daug. Šiuo metu laukiama finansavimo patvirtinimo iš Europos Sąjungos institucijų, kai tik jis bus gautas, atnaujinimo darbai startuos.

 „Tauragės žinių“ kalbintas Autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius džiaugėsi reikšmingai pagerėjusiais įmonės rezultatais. Po ilgamečių nuostolių Autobuso parkas preliminariais duomenimis uždirbo apie 37 tūkst. pelno. Tokį rezultatą, direktoriaus teigimu, lėmė pernai atlikta įmonės optimizacija, kaštų sumažinimas ir nereikalingo turto pardavimai.

– Visa veikla, kurią pernai pradėjome – organizacinės struktūros pertvarka ir optimizavimas (per 2017 metus darbuotojų skaičius sumažintas 13 darbuotojų, – red. past.), autobusų parko atnaujinimas, nenaudojimo turto ir metalo laužo pardavimas, davė rezultatų. Taip pat perėmėme 60 proc. mokinių pavėžėjimo paslaugų priemiestyje, pelninga buvo ir remonto baro veikla, – teigė R. Martinavičius.

Viešąjį konkursą keleivių vežimo paslaugoms teikti laimėjusi įmonės atgijo. Atnaujinamas autobusų parkas, naujais jau pakeista 18 – beveik visi priemiestiniais maršrutais važiuojantys autobusai. R. Martinavičiaus teigimu, nauji autobusai padėjo sutaupyti apie 10 tūkst. eurų išlaidų kurui. Įmonė šiuo metu vykdo dar vieną didelį autobusų pirkimą, bemaž visos transporto priemonės bus atnaujintos jau šį ketvirtį.

UAB „Dunokai“ pelnas pernai gerokai sumažėjo – 2016-aisiais uždirbusi per 211 tūkst. eurų, šiemet, preliminariais duomenimis, įmonė gavo apie 45 tūkst. pelno. Tačiau, anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, duomenys dar tikslinami. Šiuo metu vyksta miesto tvarkymo paslaugų viešasis konkursas, kurias iki šiol išimtinai teikdavo UAB „Dunokai“, vertinami pasiūlymai. UAB „Dunokai“, kaip ir Tauragės butų ūkį ruošiamasi privatizuoti, vyksta akcijų vertinimo procedūros. 

Prasčiausia situacija UAB „Tauragės vandenys“ nors įmonės nuostolis, palyginus su 2016-aisiais, kiek mažesnis, (pernai patirtas 150 tūkst. nuostolis, šiemet jis siekia 122 tūkst. eurų, – red. past.), įmonei nepavyksta išbristi iš duobės. Įmonės direktorius Eduardas Anulis „Tauragės žinioms“ paaiškino, kad nuostolis nemažėja ir nemažės, kadangi Ližiuose sumontuoti dumblo džiovinimo įrengimai yra suprojektuoti didesniems dumblo kiekiams ir jų eksploatacija yra labai brangi.

– Turėtume nutraukti dumblo džiovinimo procesą, bet esame įsipareigoję Europos Sąjungai vykdyti šį projektą iki 2020 m. Įrengimai buvo suprojektuoti didesniems dumblo kiekiams, tačiau nei ministerija, niekas negali priversti iš aplinkinių savivaldybių vežti dumblą mums. Aišku, atsisakę dumblo džiovinimo žengtume žingsnį atgal, kadangi tai patogi ir moderni technologija, – sakė E. Anulis.

Taip pat direktorius minėjo, jog investicijos į gyventojų prijungimą prie centralizuotų tinklų taip pat greitai neatsiperka. Tačiau pasidžiaugė, kad Tauragėje ES reikalavimai prijungti didžiąją dalį  gyventojų prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklų yra sėkmingai įgyvendinami.

Nors iki savivaldybių merų tiesioginių rinkimų liko dar visi metai, partijos jau svarsto galimas kandidatūras. Pirmieji kandidatą į merus paskelbė socialdemokratai – partijos konferencijoje atstovauti mero rinkimuose slaptu balsavimu vienbalsiai išrinktas Tauragės skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius. Dabartinis Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis tokį ankstyvą kandidato į merus deklaravimą vadina politikavimu, kuris nieko gero nežada. Kitų partijų lyderiai atskleisti kortų neskuba – žvalgosi vieni į kitus. Kokie kandidatai varžysis dėl mero regalijų 2019-ųjų kovą, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Šiandien vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktanto konkursas subūrė įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, visus tuos, kam brangi lietuvių kalba. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje susirinkę 25 žmonės rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Pernai diktantą savivaldybėje rašė 26 tauragiškiai, 2016 metais – 16.

Du šilutiškiai pirmadienį išgarsėjo socialiniame tinkle „Facebook“, tiesiogiai transliavę išgertuves už „Nissan Almera“ vairo. Ši transliacija netrukus sulaukė policijos dėmesio. Gaudynėse dalyvavo ir Tauragės apskrities policijos pareigūnai.

Chuliganai nusitaikė į Tauragės rajone, Papušynės kaime įrengtą greičio matuoklį. Piktadariai nupjovė metalinį greičio matuoklio stulpą ir nuvertė stacionarų greičio matuoklį, praneša Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.