2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mindaugas Nevardauskas: „bijai vilko – neik į mišką“

  • Įkelta: 2018-05-03
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trejus metus Tauragės šilumos tinklams vadovavęs Mindaugas Nevardauskas bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui įteikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų. Teigiamai politikų ir įmonės darbuotojų vertintas kaunietis atviras – direktorių suviliojo kita įmonė, kurioje M. Nevardausko laukia rimti iššūkiai. Nors interviu metu vadovo veidą puošė šypsena, vyras pripažino, kad širdis nedžiūgauja: gegužės 4 dieną jis palieka Tauragę ir Šilumos tinklus, kurie jam kelia pačius gražiausius sentimentus. M. Nevardauskas traukiasi ir iš Butų ūkio direktoriaus pareigų.

Vadovų kaita

Praėjusį trečiadienį Tauragės rajono taryba patvirtino Šilumos tinklų direktoriaus Mindaugo Nevardausko metinę veiklos ataskaitą. Po klausimų ir atsakymo politikai teigiamai įvertino įmonės vadovo darbą ir užsibrėžtus tikslus. Net kritiškosios opozicijos vienas iš lyderių Viktoras Kovšovas teigė, jog šis direktorius dirba gerai, ne taip, kaip jo pirmtakas Rimantas Šerkšnas.

Tačiau lygiai po dienos M. Nevardauskas pareiškė paliekantis Šilumos tinklų direktoriaus postą. „Tauragės žinias“ kaunietis tikino, kad pavyko įgyvendinti visas jam suformuotas užduotis: sumažinti veiklos kaštus, šilumos kainą, padidinti efektyvumą, skaidrumą bei darbuotojų atlyginimus. Netikėto jo pasitraukimo priežastys kitos – karjerą tęs kitoje įmonėje, kurios pavadinimo įvardinti nenorėjo.

Pakalbintas Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis „Tauragės žinioms“ teigė, jog apgailestauja, jog M. Nevardauskas nusprendė palikti pareigas.

– Esu dėkingas Mindaugui Nevardauskui, kuris sunkiu momentu sugebėjo atpiginti šilumą, pakelti atlyginimus darbuotojams ir padidinti pelną. Šilumos tinklų direktorius priėmė gerus sprendimus – pirko biokurą biržoje, nutraukė „Timbex“ sutartį, dėl to pavyko sutaupyti 300 tūkst. Eur.

Turėjome pokalbį dėl šį mėnesį šoktelėjusios kainos, tačiau tai laikina, reikia žiūrėti į ilgesnį periodą, ne į vieną ar du mėnesius. Ateityje šilumos kaina turėtų mažėti.

Norėčiau, kad toliau Tauragės šilumos tinklams vadovautų profesionalas, toks kaip M. Nevardauskas. Mes jau žinome, kaip gavosi, kai šiai įmonei vadovavo iš politikos atėjęs žmogus (V. Karbauskis, – red. past), – sakė S. Mičiulis.

„Tauragės žinios“ primena, kad 2015 m. vasarą Tauragės šilumos tinklus sudrebino permainos. Valdyba atleido penkerius metus šiai įmonei vadovavusį Vaclovą Karbauskį, kuriam buvo pareikštas nepasitikėjimas.

Bendrovei vadovauti ėmėsi valdybos pirmininkas, vilnietis Rimantas Šerkšnas, kuris „iššukavo“ bendrovės veiklą bei metė rimtus kaltinimus buvusiam Šilumos tinklų direktoriui Vaclovui Karbauskiui. Po „Tauragės žinių“ straipsnio, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad V. Karbauskis pažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Šilumos tinklai iš tuomečio direktoriaus žmonos įmonės pirko baldų už 17 tūkst. Eur.

2015 m. dirbti pradėjusiam M. Nevardauskui teko tvarkyti ir 33 mln. litų vertės sutartį, kurią V. Karbauskis buvo sudaręs su bendrove „Timbex“.

Po įteikto prašymo bendrovės valdybos pirmininkui Kristijonui Paliučiui, M. Nevardauskas sutiko duoti interviu „Tauragės žinioms“.

„Tauragės žinios“. Direktoriau, nustebinote šiuo sprendimu. Kodėl traukiatės iš Tauragės šilumos tinklų?

M. Nevardauskas. Na, gyvenimas nestovi vietoje. Yra daug iššūkių, reikia juos priimti. Turiu pasiūlymą prisijungti prie komandos didesnėje plotmėje, todėl su didele širdgėla palieku Tauragę.

TŽ. Vadovausite kitai šilumos tinklų bendrovei?

M.N. Taip.

TŽ. Na gerai, grįžkime į pradžią. Esate vadovavęs Ukrainos, Latvijos bei Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo bendrovėms. Tauragėje vadovauti pradėjote po atrankos, kurioje dalyvavo net 15 kandidatų. Ėmėtės darbo, kai čia tikrai nebuvo lengva: struktūrinės reformos, o dar ryškus politinis fonas... Kodėl traukiatės?

M.N. Esu profesionalas šioje srityje. Darbas pasirodė įdomus, situacija buvo neeilinė, radau visokių problemų, mane, kaip specialistą, tai sudomino. Bet jei bijai vilko – neik į mišką. Aš nebijau.

TŽ. Jus traukia darbas ir pasiūlymai, kurie žada ekstremalias situacijas?

M.N. Būtent. Man patinka iššūkiai. Tauragėje mes padarėme daug. Sutarties nutraukimas su „Timbex“, įstatymo nuostatų įgyvendinimas bei biokuro pirkimas biržoje, – 2015-aisiais po aikšteles vaikščiojo teismo antstoliai, patyrėme didžiulį „Timbex“ spaudimą . Buvo įvairių situacijų, tačiau radome ir su darbuotojais susitarimą, nors padarėme struktūrinius pakeitimus, 20 proc. padidinome atlyginimus, reikėjo juos kažkaip išlaikyti, juk vilioja privačios techninės įmonės. Ženkliai didinome efektyvumą, juk viskas automatizuojama, natūralu, žmonės irgi dirba kitaip. Svarbiausia – didinome pelną ir mažinome šilumos kainas.

TŽ. Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis nuolat akcentavo, jog svarbiausias tikslas naujam vadovui – maksimaliai žema šilumos kaina. Ar pavyko šią užduotį įgyvendinti?

M.N. Šilumos kainą pavyko sumažinti, ir ji išliko panašiame lygyje. Tam tikri sprendimai davė galimybę konkuruoti ir būti lyderių penketuke. Buvo įvairių trumpalaikių svyravimų. Tačiau pirkdami kurą biržoje, panaudodami vietinius tiekėjus (mažesni transportavimo kaštai, – red. past.), sumažinome kainą. Galiu patikinti, kad kitais metais šilumos kaina bus dar mažesnė.

TŽ. Kokius investicinius projektus Jūsų vadovavimo laikotarpiu pavyko įgyvendinti?

M.N. Šiuo metu vyksta šilumos trasų renovacijos darbai iš Europos Sąjungos lėšų, bus pakeista apie 3,5 km, todėl vasarą bus daug darbų mieste. Vienas svarbiausių objektų – gavę paramą, planuojame pirkti 8 MW biokuro katilą. Taip pat Aerodromo katilinės sujungimas – bus organizuojamas šilumos tiekimas iš miesto, po kurio ši katilinė, praktiškai, bus nebereikalinga ir tai turės teigiamą įtaką bendrovei, nes bus sumažinti kaštai. Taip pat smulkūs projektai: skysto kuro katilo statybos Eičių katilinėje, modernizavome Tauragės dvaro katilinę. Noriu pasidžiaugti techninės komandos darbu. Sudeginam kurą efektyviai, praktiškai, viską, kas įmanoma.

TŽ. Šilumininkai visada buvo įvardijami kaip išskirtinė, labiau privilegijuota darbuotojų grupė. Ar šie stereotipai griaunami?

M.N. Mes turime savo tradicijas, renginius ir aš esu už tai, kad jos išliktų. Šilumininkai nėra kažkokia išskirtinė kasta, tad nenorėčiau jų taip vadinti. Tai nuostabūs žmonės, kurie dirba sunkiai, atsakingai. Nuo jų priklauso miesto gerovė, miesto šildymas. Tauragiškiai tikrai myli savo darbą ir savo įmonę.

TŽ. Po Jūsų pasitraukimo veikiausiai atsiras spekuliacijų, kad traukiatės dėl pastarąjį mėnesį išaugusios šilumos kainos.

M.N. Tai nėra susiję su jūsų minima situacija. Ne kartą sakiau, kad ji susidarė dėl biokuro tiekėjų sukeltų trikdžių. Viskas netrukus stos į vietas. Mano karjera eina į priekį – ir tai vienintelė priežastis, dėl ko palieku Tauragę.

TŽ. Kas jus pakeis?

M.N. Manau, kad yra žmonių, užaugusių įmonės viduje, kurie gali tapti vadovais, bet pavardžių nenoriu vardinti. Tai valdybos sprendimas.

TŽ. Jums pirmadienį sukaks 39 metai. Užsiminėte, kad gaila palikti Tauragę. O ne gaila laiko, tų trijų metų kelionėms į Tauragę, kurį galbūt galėjote skirti šeimai?

M.N. Laiko pakanka viskam. Su šeima (žmona Vaiva, dukra Elze ir sūnumi Motiejumi, – red. past.) bendraujame vakarais, savaitgaliais. Važiuojame dviračiais, keliaujame. Labai mėgstu slidinėjimą ir aktyvų poilsį dviračiais, esu net į Tauragę atvažiavęs iš Kauno.

Noriu padėkoti savo darbuotojams, sutikau čia daug nuostabių žmonių. Tauragiškiai darbštūs, turi gražių žemaitiškų bruožų: tiek charakterio, tiek savitos kalbos. Dėkoju Tarybos nariams, savivaldos atstovams, visiems šio krašto žmonėms linkiu viso ko geriausio.

Dėkojame už pokalbį

Valdančiajai daugumai priklausanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) patvirtino kandidatą į kitais metais vyksiančius Tauragės rajono savivaldybės mero rinkimus. Konservatoriai savo kandidatą atskleidė antrieji, prieš du mėnesius tai padarė socialdemokratai, patvirtinę savo lyderiu Praną Petrošių.

Šią savaitę prasidėjo vaikų žaidimų aikštelės įrengimo darbai Ateities tako gatvėje. Deja, džiaugiasi ne visi. Tauragės miesto seniūnas teigė sulaukęs ir planuojama aikštele besipiktinančių tauragiškių skundų, kurie atskriejo iš Ateities tako 5 namo.