2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mokyklų reitingai: Tarailių progimnazija 11-ta Lietuvoje, pakilo ir „Versmė“

  • Įkelta: 2018-05-15
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ penktą kartą pristatė Lietuvos švietimo įstaigų reitingą. Paskelbtos geriausios šalies gimnazijos, progimnazijos bei pradinės mokyklos. Gan aukštas pozicijas užima Tauragės mokymo įstaigos: „Versmės“ gimnazija šoktelėjo į 34-tą, Tarailių progimnazija – 11-oje vietoje.

Vertindamas mokyklas žurnalas „Reitingai“ mokinius atsirenkančias mokyklas atskyrė nuo mokyklų, kurios priima mokytis visus norinčius.

Mokinių nesirenkančių mokyklų sąraše tarp išreitinguotų 360 mokyklų ir penkios Tauragės rajono įstaigos. Aukščiausią poziciją – 34-tą vietą čia užima Tauragės „Versmės“ gimnazija. Mokykla gerokai šoktelėjo iš pernai užimtos 53-osios pozicijos.

– Reitingai sudarinėjami atsižvelgiant į daugelį kriterijų. Lemia egzaminų rezultatai, surinkti šimtukai, abiturientų, įstojusių į valstybės finansuojamas vietas skaičius ir panašūs dalykai. Pernai turėjome net devynis šimtukininkus, gerai pasirodėme respublikinėje, o vėliau ir pasaulinėje geografijos olimpiadoje. Matyt, tai ir lėmė mūsų pakilimą reitinge. Dar neturiu įsigijusi žurnalo, nematau, už ką gavome daugiausiai balų, reiks nusipirkti ir paanalizuoti. Mes patys, kaip ugdymo įstaiga, reitingavimo nesureikšminame. Žinoma, tai malonu, tačiau pridėtinės vertės mums tai nesukuria, – vakar telefonu kalbėjo Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė.

Mokinių nesirenkančių mokyklų sąraše pakilo beveik visos reitinguojamos Tauragės rajono mokyklos. 111-oje vietoje sutinkama Tauragės Žalgirių gimnazija, o 181-oje (pernai – 221) – Batakių vidurinė mokykla. 202-oje sąrašo vietoje reitinguojama Tauragės rajono Skaudvilės gimnazija pernai buvo 224-ta. Gerokai smuktelėjo tik Tauragės rajono Žygaičių gimnazija – šiemet ji 324–toji reitingo sąraše. Pernai ši ugdymo įstaiga buvo 72 laipteliais aukštesnėje pozicijoje.

Mokyklų, turinčių progimnazines klases, reitingo sąraše aukštą 11 vietą užima Tauragės Tarailių progimnazija. jos direktorės pavaduotoja Diana Lebedžinskienė naujieną sutiko džiugiai ir teigė, kad aukštas įvertinimas jų įstaigai malonus ir vers dar labiau pasitempti. Kitos dvi rajono progimnazijos rikiuojasi netoli viena kitos – 104-oje vietoje M. Mažvydo, o 110-oje – Tauragės „Šaltinio“ progimnazija.

Mokyklų, turinčių pradines klases, reitinge trys Tauragės progimnazijos taip pat balansuoja ties šimtuku. Tauragės Tarailių progimnazija užima 128-tą vietą, 103-oje vietoje minimas Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos vardas, geriausiai vertinama Tauragės „Šaltinio“ progimnazija rikiuojasi 95-oje vietoje.

 

Šiandien vidurdienį Tauragės rajone šiukšliavežė „Scania“ partrenkė briedį.  Nuo kelio į mišką įstengęs nukakti žvėris neišgyveno.

Šiandien ryte į prekybos centro „Iki“ vitriną įvažiavo moters vairuojamas „Audi“. Pirminiais duomenimis, autoįvykis nutiko moteriai važiuojant atbuline eiga ir galimai sumaišius pedalus.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi vieno Lomių pagrindinės mokyklos dešimtoko artimieji. Esą moksleivis jiems skundėsi, jog užuot ruošęsis egzaminams su bendraklasiais, buvo verčiamas pjauti žolę mokyklos teritorijoje bei nešti malkas, vilkėdamas išeiginius drabužius. Tuo tarpu Lomių mokyklos direktorius prievartą neigia ir tikina, kad tai socialinė veikla.